škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Makyajlı Octavia Satışa başlandı

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jetta yi anliyorum da Passat la Octavia arasinda hatri sayilir fark var

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kaskodan tampon boyanacaktı, ikame araç olarak Passat vermişlerdi; daha eski, daha ağır ve uzun olmasına rağmen hem daha iyi viraj alıyordu hem de daha konforluydu. Kiralık olmasından trim sesleri çoktu ama genel olarak daha sessizdi. Aradaki fiyat farkının karşılığı bu tabi ama kesinlikle Passat daha üstün.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Passat i ilk aldigimizda A7bile cok da fark yok gibi gelmisti. Ama uzun sure kullaninca aradaki fark ortaya cikiyor. Malzeme kalitesi, konfor, yalitim ve yol tutus A7 den cok daha basarili.

Ama jetta icin ayni sey soylenmez. Her yonden A7 cok daha ustun

Çevrimdışı samonite

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;612973
Daha önce kullandığınız araçların sürüş karakteri sert olan araçlar. Dolaysıyla yol tutuş açısından da gayet başarılılar. Sanırım bu nedenle Octavia' ya alışamadınız. Tabi farklı beklentilere hizmet eden araçlar bunlar. Octavia ailelere daha uygun, bagajı ve iç hacmi geniş, konforlu, güvenli bir otomobil. Yol tutuş öncelikli olan bir model değil. Size hak veriyorum :ok:

Aynen öyle :ok:

[MENTION=17]crash[/MENTION] hocam ben 2017, yeni kasa style Octavia aldım. Döşemecioğlu diye bir yerden Koltuk kılıfı siparişi vermeyi düşünüyorum. Alacağım yerde de olduğu gibi hiçbir yerde "Yeni Octavia" adı geçmiyor daha. Yeni kasa Octavia koltuğu ile bir önceki kasa arasında fark var mıdır? Olur ya Airbag yeri az yukarı aşağı kaydırırlar sonra sorun çıkarmasın airbag patlamasında(Allah korusun tabi).

Hatta alternatif daha iyi diyebileceğiniz başka bir satış yeri markası varsa alırım. Ama fiyat/performans konusunda optimum tavsiye olursa sevinirim :D Hatta ben suni deri/kumaş karışımı aramıştım ama maalesef uzaktan(Konya'da ikamet ediyorum) sipariş ile maalesef bu kadarı mümkün. [MENTION=17]crash[/MENTION]
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2017, 20:37:13 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam

Çevrimdışı samonite

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;613108
110.000e arac satıyorlar el freni dikmişler ortaya :/

Sorma, 2016 40th Year Edition BMW 3.20'ye de dikmişler. Diken dikiyor :) olmasa daha iyi tabiki...

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: samonite;613127
Sorma, 2016 40th Year Edition BMW 3.20'ye de dikmişler. Diken dikiyor :) olmasa daha iyi tabiki...

bmw'de mecbur olcak hocam, drift için lazım :)

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mr.Mister;613004
Skoda bu fiyat politikasıyla devam ederse, bu sene çok pazar payı kaybeder. Zaten satışları da düşmeye başladı; 2016 Mart ayına göre %50 azalma var bu sene.

sadece  octavia da değil o düşük pazar genel olarak verigiler sonrası % 2 0 azaldı

Çevrimdışı infragreen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mahony;612912
Aracınız hayırlı olsun. Sakıcası yoksa, aracınızda ekstra donanım var mı ve kaça malettiniz acaba?

Merhaba aracımda ekstra var evet

Panoromik sunroof
Metal renk
17" trius jant
Krom cam çıtaları

121.800 TL

Çok para verdik doğrudur ama focus un aynı ekstraları olanına 118 istediklerini görünce (üstelik 2016) bu daha makul geldi.

1 haftadır 350 km kullandım, şimdilik sorun görmedim. Sürüş zevki ve konfor bence çok iyi. İç kısım bildiğin yayla.

Yurtdışı versiyonuna göre 7-8 kalem görünür eksiği var, bu biraz sinir bozucu.

Hadi neyse diyip biniyoruz işte.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun arabanin fiyatinda degil vergide

Su hale bak bildigin orta sinif araba (yanlis anlamayin ben de ayni araca sahibim) fiyat olmus 120bin

Oyle kotu bir hale geliyoruz ki diger marka ve modeller ile karsilastirip bu fiyati normalmis gibi goruyoruz :(

Çevrimdışı infragreen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;613396
Sorun arabanin fiyatinda degil vergide

Su hale bak bildigin orta sinif araba (yanlis anlamayin ben de ayni araca sahibim) fiyat olmus 120bin

Oyle kotu bir hale geliyoruz ki diger marka ve modeller ile karsilastirip bu fiyati normalmis gibi goruyoruz :(

Evet hocam arabanın detaylı fiyat dökümünü görünce isyan ettim. Resmen bir tane araba devlete aldım. %50 ötv + %18 kdv. Üstelik kdv yi %50 ötvyi koyduktan sonra hesaplıyorlar. Net fiyatı 68 falan :(

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cok merak ediyorum acaba 5 - 6 yil boyunca filo alimlari da dahil, bu tur yuksek otvli mallarin alimini durdursak toplum olarak ne olur

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;613409
Cok merak ediyorum acaba 5 - 6 yil boyunca filo alimlari da dahil, bu tur yuksek otvli mallarin alimini durdursak toplum olarak ne olur

Bam başka bir ülke oluruz, her şey çok farklı olur. Olumlu anlamda yani..

Bir kaç sene önce Ankara'da, Danıştay kararıyla (yıllar önce açılan toplu taşımaya yapılan zamla ilgili bir davada ancak karar verilebilmiş) toplu taşıma ücretleri bir günde %60-70 oranında düşürülmüştü.

İnsanlarda öyle bir ruh hali hasıl olmuştu ki, otobüste bilet basarken utanıyorlardı sanki :) Yani yıllarca yolunduğunu unutup, acıyordu, üzülüyordu.

Değişiğiz işte biraz, eşek oldun mu semeri vuran çok oluyor.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2017, 02:07:47 Gönderen: Ozan SARAÇ »

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: infragreen;613395
Merhaba aracımda ekstra var evet

Panoromik sunroof
Metal renk
17" trius jant
Krom cam çıtaları

121.800 TL

Çok para verdik doğrudur ama focus un aynı ekstraları olanına 118 istediklerini görünce (üstelik 2016) bu daha makul geldi.

1 haftadır 350 km kullandım, şimdilik sorun görmedim. Sürüş zevki ve konfor bence çok iyi. İç kısım bildiğin yayla.

Yurtdışı versiyonuna göre 7-8 kalem görünür eksiği var, bu biraz sinir bozucu.

Hadi neyse diyip biniyoruz işte.

hayırlı olsun hocam. fiyatlar gerek kur gerek vergi artışları nedeniyle ciddi arttı, ama bütün markalarda böyle yapacak birşey yok malesef.

aracınızı güle güle kullanın, octavia tam bir fiyat/performans aracıdır. ben almadan önce 3 ay araştırdım. A3-superb-passat bakarken eşim octavia neden almıyorsun dedi, gittim inceledim, hakkaten niye almıyorum dedim :) bu sayede 30-40bin TL cebimde kaldı. cam tavan + 17jant + krom çıta opsiyonlarıyla aldım. hiç de pişman değilim.
ben ki d sınıfından döndüm octavia'ya, focusla falan kıyaslamam bile, içinin genişliği ve ferahlığı yeter. araçta son derece ekonomik bir motor var ve ve çok keyifli bir otomatik şanzuman var. bu ikili Audi A3 ve VW Passat'ta kullanılan ve sürüş keyfini getiren en önemli iki faktör. malzeme kalitesi de fiyatına göre oldukça iyi.
iç mekan ve bagaj genişliği aile için olmazsa olmaz. bütün eşyaları koysak bile hala yer kalıyor :) bagaj kapağı nedeniyle eşya yerleştirmek çok kolay. hatta ben 190cm'lik baza ve yatağını birlikte yükledim, bagajı da kapattım :) forumda konusu var.
yol tutuş ve yalıtım bi jetta değil ama güvensizlik hissi asla vermiyor. ancak donanım jetta ile kıyaslarsanız oldukça fazla. otomatik kararan iç ve yan aynalar benim favorim, ayarsız farlar ve gereksiz sellektörleri artık sallamıyorum:)
velhasıl yazacak çok şey var ama siz tadını çıkardıkça anlayacaksınız doğru tercih yapıldığını. Allah kazasız sürüşler versin.

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kablosuz telefon şarjı özelliği bence standart olmalıydı.
Onun haricinde arabanın ön tarafında logonun altındaki bölüm ACC için boş bırakılmış ama maalesef o da standart değil.
Koltuk döşemeleri biraz daha kaliteli olabilirmiş.
Park kamerası,elektronik park freni,şerit takip asistanı,Colombus ekran aklıma gelen diğer eksiklikler.
Doğuş Oto, en sonunda Skoda'yı da kendine benzetti maalesef.