škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Makyajlı Octavia Satışa başlandı

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: samonite;613103
[MENTION=17]crash[/MENTION] hocam ben 2017, yeni kasa style Octavia aldım. Döşemecioğlu diye bir yerden Koltuk kılıfı siparişi vermeyi düşünüyorum. Alacağım yerde de olduğu gibi hiçbir yerde "Yeni Octavia" adı geçmiyor daha. Yeni kasa Octavia koltuğu ile bir önceki kasa arasında fark var mıdır? Olur ya Airbag yeri az yukarı aşağı kaydırırlar sonra sorun çıkarmasın airbag patlamasında(Allah korusun tabi).

Hatta alternatif daha iyi diyebileceğiniz başka bir satış yeri markası varsa alırım. Ama fiyat/performans konusunda optimum tavsiye olursa sevinirim :D Hatta ben suni deri/kumaş karışımı aramıştım ama maalesef uzaktan(Konya'da ikamet ediyorum) sipariş ile maalesef bu kadarı mümkün. [MENTION=17]crash[/MENTION]

Benim bir kaç müşterim dediğiniz yerden yaptırdı baya memnunlardı. Orayı tavsiye edebilirim. Çünkü geri dönüşleri iyi gibi gözüküyor. Koltuk konusunda da bir fark olacağını düşünmüyorum. Aynı koltuklar kullanılıyor.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı Abdullahoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Son derece nokta atışı ve çok güzel tespitler.Viraj kabiliyeti berbat.Camlar cok ince.ve araba gerçekten konforsuz.Yakıt tüketimi genişlik bagaj vs on numara
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2017, 12:46:16 Gönderen: Abdullahoz »

Çevrimdışı cunuvar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: infragreen;613395
Merhaba aracımda ekstra var evet

Panoromik sunroof
Metal renk
17" trius jant
Krom cam çıtaları

121.800 TL

Çok para verdik doğrudur ama focus un aynı ekstraları olanına 118 istediklerini görünce (üstelik 2016) bu daha makul geldi.

1 haftadır 350 km kullandım, şimdilik sorun görmedim. Sürüş zevki ve konfor bence çok iyi. İç kısım bildiğin yayla.

Yurtdışı versiyonuna göre 7-8 kalem görünür eksiği var, bu biraz sinir bozucu.

Hadi neyse diyip biniyoruz işte.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba,

2 ay önce aynı donanım 2016 model makyajsız olanı 103 bine almıştım,bu rakamlar olacağını tahmin etmiştim. Nerdeyse 2 yıl öncesinin süperb fiyatları

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben pazartesi üçüncü skodamı aldım. Bende mevcutta 2015 dizel otomatik Octavia style ile 2016 dizel otomatik spaceback style vardı. Şimdide yeni dizel otomatik yeni Octavia style aldım. Araç ile ilgili merak ettiğiniz bir şeyler varsa cevaplayabilirim.

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen ay 1039 tane satılmış, bu fiyatlarla gayet iyi rakam.
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2017, 18:37:30 Gönderen: Mr.Mister »

Çevrimdışı salih21

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abdullahoz;614067
Son derece nokta atışı ve çok güzel tespitler.Viraj kabiliyeti berbat.Camlar cok ince.ve araba gerçekten konforsuz.Yakıt tüketimi genişlik bagaj vs on numara

110000 tl lik arabaya ancak bu kadar laf edilir.  Bu arkadaşlar bmw den sonra binmişler bu arabaya herhalde. Bence gidin siz bmw forumuna. orda onu da kötüleyin.

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim merak ettiğim bir konu var. Aslında buna ayrı başlık açmak lazım ama, Octavia'ya yeni 1.5 tsi ya da 1.5 tdi motorlar ne zaman gelecek?
Golf'e yakın zamanda gelecek sanırım, çünkü İngiltere golf.uk de araç oluşturmada yeni golf için şu an 1.5 tsi ları alabiliyorsunuz. 1.5 Tdi lar daha yok. Bize de yakında gelir demek bu. Ama aynı şeyi Octavia için göremedim. Bilgisi olan varsa sevinirim.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: salih21;614864
110000 tl lik arabaya ancak bu kadar laf edilir.  Bu arkadaşlar bmw den sonra binmişler bu arabaya herhalde. Bence gidin siz bmw forumuna. orda onu da kötüleyin.

Hiçbir üründe fiyat kaliteyi belirlemez. Aracın eksiklerini tabii ki de yazacağız. Daha önceki post larımında A7yi hangi araçlarla karşılaştırıp bu kanıya vardığım yazıyor zaten.

İç hacim, bagaj hacmi, konfor, tüketim ve aileye uygunluğu 10 numara araç. Ama yalıtım, yol tutuş ve camlarda bariz eksikleri var

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;615163
Hiçbir üründe fiyat kaliteyi belirlemez. Aracın eksiklerini tabii ki de yazacağız. Daha önceki post larımında A7yi hangi araçlarla karşılaştırıp bu kanıya vardığım yazıyor zaten.

İç hacim, bagaj hacmi, konfor, tüketim ve aileye uygunluğu 10 numara araç. Ama yalıtım, yol tutuş ve camlarda bariz eksikleri var

yol tutuş konusunda aşırı rüzgarlı havalar dışında  kadar kötü değil bence. ki bu segmentteki bu boyutta ve ağırlıkta olan tüm araçlarda az çok aynı. birçok kez deneme yaptım. yeteri limitlerde . ama rüzgar ses yalıtımı konusunda haklısınız , yol sesi ve motor sesi başarılı sayılır. ses bence cam inceliğinden  değil aerodinamik ten kanaklı ve araç bence 5 cm alçak olsa o kadar çok rüzdardan etkilenmez ve ses almaz. golf tede hemen hemen aynı cam  kalınlığı var ama o kadar ses almıyor.
fiyat konusu malum söylemeye gerek yok aşırı vergiler vs. ki bu segmente göre normal avrupada bu araçlar lüks sayılmayan sıradan araçlar biz araçtan çokta fazla şey bekliyoruz. ben bundan sonra araç alacak alsam ya bmw ya da mersedes olur ki onda da çok az da olsa sorun vardır.

Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;613055
Ben çok araştırıp, Jetta ile kıyaslayıp, kesinlikle üstün olduğunu fark ettikten sonra almaya karar vermiştim. Ancak yeterli araştırmamışım ki arkaların bağımsız olmadığını öğrenememişim. Şayet bilseydim kesinlikle almazdım. Benim için bu aracın önemli tek sorunu bu. Hem yol tutuşuna hem de konfora olumsuz etkisi oluyor maalesef.

bağımısız süspansyondan kaynaklı deil sadece . golf 7 tdi larda torsiyon çubuk
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2017, 21:21:58 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ceycey34;615217
bağımısız süspansyondan kaynaklı deil sadece . golf 7 tdi larda torsiyon çubuk

Hatta Audi A3 dizeller de torsiyon. Yani ceycey34'ün dediği gibi yol tutuş olayı sadece torsiyondan değil. Gerçi bana göre yol tutuşunda bu kadar abartıldığı gibi bir durum yok. Sadece güvensiz hissettiyor sert girince, ama yine de dönüyor sorunsuz. Fazla esniyor araba virajda; derdi bu.

Çevrimdışı salih21

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;615163

e tabi ne kadar para o kadar köfte. hem hacim hem yol tutuş yalıtım dersen gidip audi a6 alacaksın. o yüzden bence bu arabayı çok kötülememek lazım. parasının hakkını veren bir araç. golf mesela yalıtım iyi süspansiyon iyi ama küçük araba yani illaki bu segmentte eksik olacak yoksa adamlar nasıl kar edecekler

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Listeriatros;615219
Hatta Audi A3 dizeller de torsiyon. Yani ceycey34'ün dediği gibi yol tutuş olayı sadece torsiyondan değil. Gerçi bana göre yol tutuşunda bu kadar abartıldığı gibi bir durum yok. Sadece güvensiz hissettiyor sert girince, ama yine de dönüyor sorunsuz. Fazla esniyor araba virajda; derdi bu.

Golf ve A3 daha kısa ve daha alçak, yani ağırlık merkezi hem daha öne doğru hem de yere doğru Octavia ya göre. Dolayısıyla torsiyon olması çok sorun yaratmıyor.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;615271
Golf ve A3 daha kısa ve daha alçak, yani ağırlık merkezi hem daha öne doğru hem de yere doğru Octavia ya göre. Dolayısıyla torsiyon olması çok sorun yaratmıyor.

YANİ octavia geniş aile ve orta yaş baba arabası :) ben öyle görüyorum

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;615271

işte sorun da burda başlıyor işte . hem daha uygun fiyat olsun. hem geniş hemde kalitel olsun  deyince o araba a6 , 5 .20 felan olmaya başlıyor. yada en azından passat suberp felan ki onlardada benzer az da olsa şikayetler oluyor.
benim eski arabam leon mk 2 idi 17 " jant vardı 210 gördü gram oynama ve rüzgardan silkelenme yoktu çok iyi yol tutuş vardı. . ama küçüktü ve en az 1 lt fazla yakıyordu. çocuk olunca mecbur büyüttük.
arkadaşta golf var geçen çocuk arabası ne alsak diyor . bende bizde ki iyi dedim ama biraz büyük . ama biz alamayız bagajı kaplar felan dedi ki haklı .
yani sözün özü mesela tercih meselesi. yada çok para

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ceycey34;615382
işte sorun da burda başlıyor işte . hem daha uygun fiyat olsun. hem geniş hemde kalitel olsun  deyince o araba a6 , 5 .20 felan olmaya başlıyor. yada en azından passat suberp felan ki onlardada benzer az da olsa şikayetler oluyor.
benim eski arabam leon mk 2 idi 17 " jant vardı 210 gördü gram oynama ve rüzgardan silkelenme yoktu çok iyi yol tutuş vardı. . ama küçüktü ve en az 1 lt fazla yakıyordu. çocuk olunca mecbur büyüttük.
arkadaşta golf var geçen çocuk arabası ne alsak diyor . bende bizde ki iyi dedim ama biraz büyük . ama biz alamayız bagajı kaplar felan dedi ki haklı .
yani sözün özü mesela tercih meselesi. yada çok para

Bekâr olsam sanırım Golf alırdım :) Benim arabamda spor yay olduğundan 220 yi de gördüm sorun yoktu, tabi yol düzse. Şikâyetim torsiyon olması, bunun için A6 sahibi olmaya gerek yok, 99 Focus da bile arkalar bağımsızdı yav..