škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Silecek su püskürtme sorununu çözemedim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir çoğumuzun aracında bu sorun mevcut .Dün İzmir vosmere krom çitalar ve püskürtme ayarı için daha önceden randevu alarak gittim ( Telefonda krom çitaların kalktığını ve onun için gideceğimi belirttim ) .

İşlemin 3 saat süreceğini söylediler. 3 saatin sonunda aracı almaya gittiğimde  ellerinde krom çita olmadığı için değiştiremediklerini sipariş geçtiklerini söylediler. ( Beni niye çağırdınız o zaman ? )

Diyalog şöyle :

Hanım abla : Arka çitalar ruzgardan yamulmuş o yüzden yenisiyle değiştirmemiz gerekti ama elimizde krom çita yok .

ben : Ruzgardan mı yamulmuş ? :).  Peki araç napıyo 3 saattir burda ?

Hanım abla : Far ve silecek  ayarı yapıldı

ben : Farlarda bi sorun yoktu ki ? ( inşallah bozmamışlardır )

Hanım abla : biz her gelen aracın far ayarını mutlaka yaparız . Siz haftaya gelebilir misiniz bidaha krom çitalar gelmiş olur ..

Ben : Elinizde krom çita yoksa beni niye çağırdınız , olunca gelseydim ? Ben her istediğimde gelemiyorum buraya...

Hanım abla : Evet ama yamulmuş ...

Neyse kolumu uzattım sileceğe dokundum , Su yaklaşık 6-7 metre geriye püskürdü . Arkadaki aracın camını yıkadı , benim aracın tavan ve arka camda aynı şekilde ... Ama ön cama sadece soldan biraz su geldi .

Servisteki arkadaş ve randevuyu veren hanım abla bana bakıyo ben onlara , söyleyecek söz bulamadık . Tekrar ayarlamaya çalıştılar ama malesef olmadı.

---------------------------

Kendim biraz bakındım ama anladığım bişey değil. Böyle bi durumda nasıl bi yol izlemeliyim ? Serviste fıskiyeleri değiştiren oldu mu ?

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben olsam müdürü çağırır önce ona fırça kayardım.Sonra video çeker ekşisözlük'te başlık açardım. Yüce Oto'ya da şikayet kaydı açtırırdım.
Geçmiş olsun.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Özgür Şahin;611673
herkesin ekşi hesabı olmayabilir (misal benim gibi :) )

Bende de yok ama elbet bir tanıdıkta vardır :)

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlik video olayına katılıyorum. Talep olmayan noktaya müdahale edip bozmak ne demek? ŞikayetVar a da bildirin.
Bazen önümdeki araba camını ıslatacağına benim arabaya duş aldırıyor. Ben de başlıyorum saydırmaya, demek ki bundan sonra saydırılacaklar arasına servis elemanlarını da katmak gerekecek!

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;611695
Kesinlik video olayına katılıyorum. Talep olmayan noktaya müdahale edip bozmak ne demek? ŞikayetVar a da bildirin.
Bazen önümdeki araba camını ıslatacağına benim arabaya duş aldırıyor. Ben de başlıyorum saydırmaya, demek ki bundan sonra saydırılacaklar arasına servis elemanlarını da katmak gerekecek!

Yanlış anladınız ya da yanlış anlattım . Talep etmediğim halde farları ayarlamışlar , kontrol etmedim henüz (bozdular demek yanlış olur ) ... Sileceklerin ayarlanmasını ben istedim , zaten bozuktu ama yapamadılar .

Silecek suyu başkasına gitmesin diye ilk günden beri kesik kesik basıyorum ama kalıcı bi çözüm bulmak lazım .

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir sileceği ayarlayamayanı serviste barındırana saydıralım o zaman! Bir toplu iğne ile yönlendirilebilecekken.. Yönlenmiyorsa püskürtme başları/nozulları değiştirilmesi lazım. Başkasını ıslatmasından çok, diyelim yanınızdan geçen araç camınıza çamur sıçrattı yıkayamadan önünüzü göremediğiniz için temenni etmesek de kaza yaptınız sorumlusu kim?

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;611705
Bir sileceği ayarlayamayanı serviste barındırana saydıralım o zaman! Bir toplu iğne ile yönlendirilebilecekken.. Yönlenmiyorsa püskürtme başları/nozulları değiştirilmesi lazım. Başkasını ıslatmasından çok, diyelim yanınızdan geçen araç camınıza çamur sıçrattı yıkayamadan önünüzü göremediğiniz için temenni etmesek de kaza yaptınız sorumlusu kim?

Çok haklısınız , hadi yapamadın bi sorun var, müşteriyi öyle göndermek yerine raporlayıp değiştirmek daha mantıklı . Haftaya krom çitalar geldiğinde tekrar gidicem , inşallah çözebilirler bu defa ;)

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Her arabada olabilir bu sorunlar ama eften püften sorunlar servis sebebiyle büyüyor gerçekten rezillik

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle şeyler için aracınızı servis elemanı da dahil kimseye teslim etmeyin. Benim araçta cam yıkamak istediğimde tavanı ve arkadaki aracın camını yıkıyordu. Müsait bir yere çektim aracı. Direksiyona 8 yaşındaki oğlumu oturttum.Lazım olan allien anahtar bazıları iğne falan demiş başka konularda. Bizim araçlar iğne ile değil. Alyan mı allen mi o anahtarla vida sıkar ya da gevşetir gibi çeviriyoruz. iki kişiyle olunca kısa sürede halloluyor. Kolay gelsin.

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende ilk defa servise götürdüğümde ben istemeden aracı yıkamışlar sağolsunlar ama kaput koruma yaptırmıştım tazyikli suyu vurunca köşelerden kalkma yaptı. Bazen iyilik namına düşünülüp yapılan şeyler bilinçsiz yapılınca zarar verebiliyor.

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler , sağolun . Sileceklerde tek sorun yükseklik ayarı değil , normalde suyu püskürtmesi lazım ancak su tabancası gibi 2-3 noktadan atıyo . Pazartesi gidicem bakalım nasıl bi çözüm bulunacak .

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mojaverock;611841
Teşekkürler , sağolun . Sileceklerde tek sorun yükseklik ayarı değil , normalde suyu püskürtmesi lazım ancak su tabancası gibi 2-3 noktadan atıyo . Pazartesi gidicem bakalım nasıl bi çözüm bulunacak .

Bu sorunu eminim aracı alan herkes yaşamıştır. Kontrol edilmeden piyasaya sürüldüğü kesin. Benim araç 5000 km de ve ilk aldığımda dediğiniz gibi hem yükseklik ayarsızlığı hem de şöför tarafındaki fıskiyeden dağınık bir püskürtme vardı. O zamanlar konuyu forumda araştırdığımda servisin fıskiyeye gelen hortumu keserek çözüm bulduğu yazılmıştı.Ben bahsettiğim gibi alyan anahtarla yüks klik ayarı yaptım. Aynı zamanda dağınık püskürtme olayı da ortadan kalktı. Acaba diyorum yükseklik fazla olduğu için su kaputa mı çarpıyor ve dağınık fışkırtıyordu. Sonuçta ikisi de normal çalışıyor

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fikret_55;611832
...allen mi o anahtarla vida sıkar ya da gevşetir gibi çeviriyoruz. iki kişiyle olunca kısa sürede halloluyor...

Alyen anahtarını işaretli yere mi uyguluyoruz?

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;611850

Alyen anahtarını işaretli yere mi uyguluyoruz?

Aynen.