škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

30 bin bakım fiyatları hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gezen_Orion

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.

Aracım 2015 Fabia Ambition. 30 bin bakım için fiyat aldım. Yaklaşık olarak 940 TL fiyat verdiler. Aynı zamanda balatalarımı da değiştirtmek istediğimi bildirdim. Balata fiyatı da 217 TL + işçilik.

Sizce fiyatlar nasıl? Garantimin bitmesine de az kaldı, sizce serviste bakım yaptırmaya devam edeyimmi? Yoksa neredeyse yarı fiyatına dışarıda mı yaptırmalıyım?

Konuyla ilgili yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

:gaz:

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gezen_Orion;612052
Merhaba arkadaşlar.

Aracım 2015 Fabia Ambition. 30 bin bakım için fiyat aldım. Yaklaşık olarak 940 TL fiyat verdiler. Aynı zamanda balatalarımı da değiştirtmek istediğimi bildirdim. Balata fiyatı da 217 TL + işçilik.

Sizce fiyatlar nasıl? Garantimin bitmesine de az kaldı, sizce serviste bakım yaptırmaya devam edeyimmi? Yoksa neredeyse yarı fiyatına dışarıda mı yaptırmalıyım?

Selamlar. Bende servis bakım fiyatlarının 700 lirayı aşmasından dolayı 15.000 bakımını direk özel servisde yaptırdım sanayide. Bence 1200 lira vermeyin balatası bellidir yağı bellidir filitreleri zaten her yerde bulunuyor. Dışarıda 3 te 1 fiyatına yaptırabileceğini düşünüyorum. Sadece ustası iyi ve bilgili bir yere götür yeterli olucaktır. Servisleri zengin etmeyin biraz burunları sürtsün hemen kampanya yapmaya başlarlar %15 %20 indirim sms leri gelir zaten.

Çevrimdışı -CND-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benzer bir mantık ile kasko da yaptırmadan araçlarınızı kullanabilir ve görece olarak bir dönem prim ödemekten kurtulup kar edebilirsiniz.

Tabi "Bu alınacak risk mi?" diyebilirsiniz. Ya kaza yaparsam durumu ile ya arıza yaparsa durumu birbirine çok yakınsadığı için bu önerme ile başlamayı uygun gördüm.

Garantiniz bitse dahi iyi niyet garantisi adı altında problemlerinizi yetkili servislerde halledebilirsiniz. Bakım ücreti konusunda dışarıya kıyasla ödediğiniz farkı da herhangi bir arızanın sigortası olarak sayarsanız içiniz daha rahat edebilir.

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gezen_Orion;612052
Merhaba arkadaşlar.

Merhabalar;

Eğerki arabanız DSG şanzumansa servisten yüksek fiyat verselerde biraz çirkef yapın ne yapıp ne edin ordan yaptırın derim (DSG nin 5 yıl garantisi var-pahalı parçalar sonuçta)..ama manuel vites ise bende diğer arkadaşlarımla hem fikirim aynı marka ürünleri kullanmasalar bile bir problem olacağını zannetmiyorum..hal buyken daha fazla para vermek saçma olur..tabi yinede taktir sizin içinize hangisi siniyorsa o yolu izleyin..:ok:

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şu iyi niyet garantisi gibi şeylere inanlara bu devirde çok gülüyorum ya hayal dünyasında yaşıyorlar :D yok arkadaşım öyle birşey yok

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araç sanırım benzinli.büyük ihtimalle bujilerde değişecektir.fiyat bu yüzden yüksek olabilir

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;612088
Şu iyi niyet garantisi gibi şeylere inanlara bu devirde çok gülüyorum ya hayal dünyasında yaşıyorlar :D yok arkadaşım öyle birşey yok

2012 model 1.6 TDI Jetta için 2015 yılında (garantisi bitmiş araç için) DSG mekatronik değişimi Ankara- Aydoğanlar'da çıkarılan fatura 4500 TL iken 250 TL'ye halledilmiştir. Bizzat yaşayarak tecrübe ettim. İnanmıyor olabilirsiniz, ancak insanların yanlış yönlendirilmesinden dolayı mağdur olmasını istemediğim için tecrübemi paylaşma gereği hissettim. Lütfen şahsınıza özel birşey almayın.

Çevrimdışı -CND-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Vag grubu ilk aracınız veya kısıtlı deneyiminiz olabilir. Bunda bir sorun yahut eksik görmüyorum. Ancak bu durumunuza rağmen alaycı üslubunuz oldukça enteresan.

Yakınımda 10 larca aracın garantileri bitmiş olmasına rağmen (arızadan arızaya ödenen işçilik yüzdesi fark göstermekle beraber) sadece işçilik ödeyip şanzıman ve motor gibi yüksek fiyatlı bileşenlerinin değişimini sağladı. Diğer küçük fiyatlı parçalardan bahsetmiyorum bile...

Bu deneyimi yaklaşık olarak 600 adet 1,4 tsi 160-180HP motorda manuel/dsg fark etmeksizin yaklaşık 4 senelik bir zaman diliminde edindim.

Garantiniz bitti ve diyelim ki bir arıza yaşıyorsunuz. Bakımları yetkili servis tarafından yapılan araç bu sebeple atölye girişi yaptığında iyi niyet garanti oranı ve uygunluk durumu merkezden sorgulanıyor. Sonrasında gelen cevaba göre aksiyon alınıyor.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Faruk Bey iyi niyet garantisinden para ödemeyen, garanti gibi parça değiştiren onlarca insan var. Forumda da var. Bu tezinizi neye dayanarak söylüyorsunuz? Servise gittiniz de iyi niyet garantisinden değişim yapılmadı mı?

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
Vurun daha ölmedi

-----

15000km -> 460TL | Oğuşlar Otomotiv / Ümraniye

Çıkan filtrelerin kodlarına göre araştırdım, harici dışardan orjinal parça ve yağ alarak kendileri yaptırmak isteyenler için;

1.2 TSI 110 HP'lik motor için;

Mann Marka Filtre
Motor Hava Filtresi : C 27 009 | Boyutları : 269 x 141 x 24 mm
Polen Filtresi : CUK 26 010 (Karbonlu olan) | Boyutları 254 x 224 x 36 mm
Yağ Filtresi : W 712/95

30000km -> 808TL | Erya Otomotiv / Kadıköy
Filtreler + Buji + Motor Yağı + Kontrol (!?)

Balata değişimide önerebilirler.

1.2 TSI 110 HP'lik motor için;

2015 CJZC,CJZD Motorlar için yakıt filtresi yokmuş.
Sadece 1.4 dizeller için mazot filtresi değişimi gerekiyor.

Buji Detayı:
OEM kodu : 04e905601B R1 Japan x 4 adet
NGK Kodu : PZKER7A8EGS, 94968 x 4 adet

Cıvata Anahtarı Boyu : 16 mm
Dış diş çapı [mm]: 12.0
Diş uzunluğu [mm]: 19
Buji aralığı [mm]: 5

Silecek
Bosch Aero Twin
Ön : 60/40cm A555 S 3 397 007 555
Arka : 33cm A331 H 3 397 008 713
« Son Düzenleme: 29 Mart 2017, 12:59:40 Gönderen: r.a.i.f. »

Çevrimdışı Gezen_Orion

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;612096
Araç sanırım benzinli.büyük ihtimalle bujilerde değişecektir.fiyat bu yüzden yüksek olabilir

Merhaba, araç benzinli manuel şanzuman. Bujiler de değişecek evet.

Yetkili Serviste hepsi dahil 1200 TL civarı
Özel bir serviste yine aynı işlemler, markaları ile aldığım toplam fiyat 420 TL

Arada 800 TL ye yakın fark var. Sanırım dışarıda yaptıracağım.

Çevrimdışı vmetin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
superb III 1,6 tdi dsg 30 bin bakımı 904,00tl ödedim and oto. bir de 140 liraya havuz paspas takımı aldım.

Çevrimdışı Feyzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende bakimi gece hafta yaptırdım ve çok fazla fiyat verdiler bujileri daha sonra değiştiricem dedim ve degistirtmedim simde aliexspressden sipariş verdim bujileri çok uygun 110 tl ye geldi link paylaşıyorum.
 Servise  takimi 209 tl kdv civarı bilginiz olsun
Piyasada 1 adet 43 tl en ucuzu.

Set (4) NGK 94968 PZKER7A8EGS Volkswagen Audi için 94968 Lazer Platin Bujiler
 http://s.aliexpress.com/EbuQBbQ7
(from AliExpress Android)
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2017, 11:02:54 Gönderen: Feyzun »

Çevrimdışı malid1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fabia 1.0 için 30.000 bakımında kullanılan malzemelerin kodlarını yazabilir misiniz. yetkili servis  dışında yaptıracak arkadaşlar için aydınlatıcı olur

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
Alıntı yapılan: malid1;612748
fabia 1.0 için 30.000 bakımında kullanılan malzemelerin kodlarını yazabilir misiniz. yetkili servis  dışında yaptıracak arkadaşlar için aydınlatıcı olur

Var zaten
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=33845&page=7

Alıntı yapılan: erka1907;583458
arkadaşlar selamlar,
1.0 motor için gerekli olan filtre ve yağı yazar mısınız?

1.0 motor için gerekli olan filtre ve yağı yazar mısınız?
1.0 MPI 75PS (55kW) MPI Motor İçin;

Mann Marka Filtre
Motor Hava Filtresi : C 29 015 | Boyutları : 283 x 295 x 35 mm
Polen Filtresi : CUK 26 010 (Karbonlu olan) | Boyutları 254 x 224 x 36 mm
Polen Filtresi : CU 26 010 (Karbonsuz olan)

Yağ Filtresi : W 712/95
Benzin Filtresi : WK 69/2 '<- Benzin filtresi motor tipine bağlı olarak gerekmeyebilir

Yağ olarak VW 502 00 standartına uygun tüm madeni yağları kullanabilirsiniz.

http://www.anciravolkswagen.com/blogs/949/wp-content/uploads/2015/05/Approved-Oil-List.pdf

Motor yağ hacmi;
Eskiden manualde yazıyordu ancak NJ'ler için kaldırmışlar.

Yaklaşık 3.9lt civarında olabilir.
4'ltlik Castrol kesebilir.
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2017, 14:49:15 Gönderen: r.a.i.f. »