škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

11200 km dsg kavrama değişimi

toxo · 81 · 25574

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam geçmiş olsun. Gerçekten çok can sıkıcı bir durum. Bende de ona benzer bir durum var. İnşallah aynı sonla karşılaşmayız.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servis servis olsa çözülemeyecek sorun değil de servisler 5 para etmez. Aracımı değiştirme arifesindeyim, Sırf bu servis kalitesi nedeniyle yeni 508'e yöneleceğim gibi geliyor.

Çevrimdışı BilginT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toxo;612261
hepinize geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.
aracın işlemi bugün öğlene kadar bitirilmiş. parçayı incelemelerini istedim ama sadece görebileceğimi söylediler garantiye göndereceklermiş. takılan parça da yeni seviye parçaymış; doğruysa tabi.
forumda arkadaşların yorumlarına da bakacak olursak dsgyi türlü türlü kullanan var ve hiç kimsenin aracında düşük kmlerde dsg arızası olmamış.
bizim araçlarımız mekanikle beraber basit de olsa yapay zekaya sahip ben yine de aracın kendi durumuna göre vites değiştireceğini benim çok da müdahele etmemin doğru olmadığı kanaatindeyim. kaldı ki ben aracı hafta sonu istanbul edirne arası uzun yolda kullanıyorum ve trafiğe hiç girmiyorum. işe giderken hiç durmuyorum gelirken de 1 kere duruyorum; o zaman da start stop motoru durduruyor. benim aracım 11200 km de hatta 8000km den beri aynı problem var servis bulamadı; demek ki parça problemi var. açıkçası Aaa önümde yokuş var hadi manuele alayım veya yokuş aşağı gidiyorum manuele alayım diye birşey yapmıyorum, böyle kullanmak da çok saçma olurdu şahşi fikrim.
birkere makinalar insanların hayatını kolaylaştırmak için varlar benim hayatımda rahatlık veya fayda sağlamayacaksa o makina veya mekanizmanın bir anlamı olmaz ki. bize bir faydası olmayacaksa neden otomatik aldık değil mi.
arkadaşlar şimdi benim ne yapmam gerekir sizce, bir fikir verirseniz çok sevinirim.
Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun. Otomatik vites aracı manual kullanın diye bir öneri olamaz.  (Yanlız bir arkadaş sıkışık trafikte manual kullanmayı önermiş, buna ben de katılıyorum. Çok sık vites değiştirdiği için ısınma vb sorunlar olabiliyor. Ancak bu bayram dönüşlerinde falan 3-4 saat trafikte kalırsınız ya, hep adım adım ilerlersiniz ya, işte o durumlarda sorun olabilir. Ama bu yapılmak zorunda anlaşılmasın, bunu yapmamak hiç bir şekilde garantiyi etkilemez ve kullanıcılar bunu yapmak zorunda değil.) Bence içiniz rahat olsun, otomatiğe alın ve kullanın, bir daha sorun olursa fabrikasına yazar yine hallederiz. Bizim ülkemizde ustalar çok bilir ya, sizin usta da işgüzarlık yapmış bence.
Herkese saygılar...

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Çevrimdışı BilginT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Konuyu baştan sona okudum ama bir önceki mesajımı oraya kadar okuduğum için öyle yazmıştım. Tekrar geçmiş olsun. Bu durum marka değerine ciddi zarar veren ve ikinci elini düşüren bir durum.
Geçmiş olsun tekrar.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim aracımın 35 bin kmde değişti bir tavsiyeniz var mı bunun yaşanmaması için dedim onlarda seninle alakası yok parça fabrikadan sıkıntılıysa bu arızayı verir bizde değiştiririz dediler

Çevrimdışı Burgur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun. Benim de önceki aracım yedi ileri kuru tip dsg şanzımanlı fabia idi. 2015 yılında sıfır almıştım ve daha 12.000 kmdeyken 1. vitesten 2'ye geçerken titreme ve metal sürtmesi gibi bir ses yapmaya başladı. Servise götürdüm ve garanti kapsamında kavramasını değiştirdiler. O zaman araştırdığımda gördüm ki dsg ile ilgili binlerce şikayet var. Çok konforlu bir şanzıman olmasına rağmen zannederim bizim yol ve trafik şartlarımıza çok uygun değil. Clutch sesi dedikleri bozuk yollarda ve kasislerden geçerken gelen şıkırtı seslerini duymazdan geliyordum ama henüz 12.000 de kavrama değiştirilince arabadan soğudum. Superbi alırken de çevremden "bu sınıfta bir otomobil manuel vitesle alınır mı" diyen herkesin sözlerine kulak tıkayıp ısrarla dsg'den uzak durdum. Dsg nin biraz da şans işi olduğunu düşünüyorum. Dsg li Octaviasını 4 yıldır ve 130.000 km'dir şirket aracı olarak hem de alabildiğine özensiz kullanıp en ufak bir sorun yaşamayan bir arkadaşım var. Dsg ile sorun yaşamak gerçekten can sıkıcı oluyor. O yüzden buradaki dsg li tüm araç sahiplerinin bahsettiğim arkadaşım kadar şanslı olmalarını dilerim.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sonunda DSG arızasını bizde tattık, babamın 55bin km deki 2015 seat leon önce DSG uyarısı verip sonra şanzumanı kilitleyip yolda kaldi. Bulundugu sehirde servis olmadigi icin sanayide bilgisayara baglandi mekatronik arizasi, Sifiri serviste 6bin tl biz 1000tl ye onarırız dediler ama altından ne çıkacağı belli olmadigi için aracı yarın çekici ile servise cektirecegiz. Bakalim sorun ne imiş ve ne kadara patlayacak. Araç ilk iki bakımına serviste girdi, üçüncü bakım sanayide yapildi yani garanti sona erdi.

Çevrimdışı quiet50

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
DSG nin sık arıza verdiği aşikar ama Türkiye de satılan araç sayısına göre forumlarda sadece problemlerin konuşulduğu için her araç arıza verecek kanısını oluşturuyor. Neticede DSG dediğimiz sistem çift kavramalı baskı balata elbette bir ekonomik ömrü olacak bu bazen 10 bin km bazen 100 bin km olabiliyor ama önemli olan servislerin yeterince ilgili olmaması galiba bence Doğuş Grubu'nun bu konuya biraz daha fazla eğilmesi gerekiyor. Biz Skoda kullanıcılarının bu konuda daha etkin bir kamuoyu oluşturmamız ve haklarımızı bilinçli aramamız gerekir.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç servisten çıktı. Mekatronik 8600₺ işçilik 700₺ ucret çıktı. Tanidik bir arkadaş sayesinde iyi niyet garantisi ile parca ücreti alınmadı, 200₺ işçilik ve bakımı serviste yaptırarak sorun çözüldü.

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Bende aracı bakım için bıraktım. Superb Comfort 1.6 tdı dsg kavrama değişimi yapılacak garantiden. İnşallah sorun çözülür.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
90.000'e yaklaşıyorum. Çok şükür ki DSG ile bir sorunum olmadı. (Maşallah) Sürüş ile ilgili tek hassasiyet gösterdiğim konu yokuş yukarı D1 ve D2 düzeylerinde yarım debriyaj uygulayacağını düşündüğüm kalkışlarda ya da tırmanışlarda kulakçık müdahalesi ile vitesi sabitlemek oluyor. Artık ön sezi ile şanzımanın öyle yapacağı yerleri tahmin edebiliyorum.  Bunun dışında forumlarda şöyle yapın dedikleri hiçbir şey yapmadım.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımdada son zamanlarda 2. viteste aşırı bir titreme başladı. Bugün servise götürdüğümde aracımın kavramasının değişeceği söylendi. Ve aracımı ki özellike DSG yi çok titizlikle kullanırım. kesinlikle yarım debriyaj hareket edeceği noktalarda manuele alırım şanzumana yük bırakmam çok sıkışık trafikte manuele alırım vs. vs. Anlayacağınız aslında herkesin konuştuğu gibi bunlar bir çözüm değil belki sadece sorunun çıkmasını yavaşlatıyor. Sadece şans işi. (Edt: Bu arada aracım 30.000 km de)

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
[MENTION=14103]Celalsn[/MENTION] Merhaba öncelikle netice olarak nasıl bir yol izlediniz aracınızın garantisi devam ediyor muydu? Benim de DSG ile ilgili bir kaç şüphelerim var aracımda izlediğiniz yolu öğrenmek isterim. Saygılar.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Sevgili arkadaşlar , abiler , kardeşler öncelikle herkese merhabalar. DSG ile ilgili benim aracımda da bazı şüphelerim olmaya başladı. Son zamanlarda Skoda aracıyla dsg şanzımanda sorun yaşayıp servise gidenler oldu mu?

Aracım 2016 SuperB DSG 46500km de araçta 2.viteste 1,5 2,5 devir arasında bir titreme söz konusu oluyor bugün özellikle çok hissetmeye başladım. Araç servis bakımlı Avek-Tesktilkent servisinde. Tahminim büyük ihtimalle malumunuz kavrama gibime geliyor. İyi niyet garantisi adı altında servis yardımcı olacak mıdır? Yoksa yokuşa sürüp işçilik vs dir parça ücreti yüksek çıkarılır mı? Bu süreci yaşayıp yol izleyenler yardımcı olabilirlerse memnun olurum.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;646480
Sevgili arkadaşlar , abiler , kardeşler öncelikle herkese merhabalar. DSG ile ilgili benim aracımda da bazı şüphelerim olmaya başladı. Son zamanlarda Skoda aracıyla dsg şanzımanda sorun yaşayıp servise gidenler oldu mu?

Aracım 2016 SuperB DSG 46500km de araçta 2.viteste 1,5 2,5 devir arasında bir titreme söz konusu oluyor bugün özellikle çok hissetmeye başladım. Araç servis bakımlı Avek-Tesktilkent servisinde. Tahminim büyük ihtimalle malumunuz kavrama gibime geliyor. İyi niyet garantisi adı altında servis yardımcı olacak mıdır? Yoksa yokuşa sürüp işçilik vs dir parça ücreti yüksek çıkarılır mı? Bu süreci yaşayıp yol izleyenler yardımcı olabilirlerse memnun olurum.

Ben kavrama degistirdigimde aracimin garantisi vardi, fakat sizinkide servis bakimli oldugu icin iyi niyet garantisi kapsamina sokacaklardir merak etmeyin. Bildigim kadariyla sadece iscilik ucreti aliyorlar bence gec kalmadan degistirin.