škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mart 2017 - Android Auto güncellemesi

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni güncelleme ile Android Auto çalışınca telefonun arama ve mesaj gelmesini engelleyen "Rahatsız etmeyin" modu otomatikmen devreye giriyor; ama bu durum telefondan mı, yoksa programdan mı kaynaklanıyor, bilmiyorum.

Telefonum Samsung Note 5. Aynı sorunu başka telefonlarda yaşayan var mı?

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni sürümde en büyük değişiklik araç ekranında beliren bilgi pencereleri (tile) sağa sola kaydırılarak ekrandan kaldırılabiliyor ( sonra tekrar bağlandığınızda tekrar geliyor)

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;612387
Yeni güncelleme ile Android Auto çalışınca telefonun arama ve mesaj gelmesini engelleyen "Rahatsız etmeyin" modu otomatikmen devreye giriyor; ama bu durum telefondan mı, yoksa programdan mı kaynaklanıyor, bilmiyorum.

Telefonum Samsung Note 5. Aynı sorunu başka telefonlarda yaşayan var mı?

belki sizin telefonunuzla alakalıdır. ben de o şekilde bir değişim olmadı. zaten, android auto çalışınca telefonun rahatsız etmeyin moduna girmesi çok da mantıksız. neden böyle bir şey eklesinler ki? :D

spotify'ın ana ekranındaki görünümünde de birkaç değişiklik olmuş. bazan görüntüde görünmeyen amma arka planda daha stabil çalışmasını etkileyen bug düzeltmeleri vs. de olabildiği için çıktığında güncellemeyi önemsiyorum. ufak tefek yenilikler de geliyor diğer yandan.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;612441
belki sizin telefonunuzla alakalıdır. ben de o şekilde bir değişim olmadı. zaten, android auto çalışınca telefonun rahatsız etmeyin moduna girmesi çok da mantıksız. neden böyle bir şey eklesinler ki? :D

Program ve telefon arasında bir çakışma olduğu aşikar; ama bu durumun güncellemeden sonra ortaya çıkması da garip. Müsait olunca eski sürümü yükleyip tekrar deneyeceğim.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir önceki güncellemeyi yaptığımdan beri Android Auto'yu kullanamıyordum. Sürekli "bu özellik ülkenizde kullanılmamaktadır" benzeri bir uyarı çıkıyor ve program açılmıyordu.

Yeni güncellemeyle sorun gitti.

Çevrimdışı SelimSoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Android Auto uygulamasını kullanmak için yeni telefon almak istiyorum. Eski telefon android 4.1 olduğu için desteklemiyor. Android 5.0 ve üzeri her telefon android auto'yu çalıştırır mı? Sırf bunun için Huawei P9 Lite almayı düşünüyorum. Bir sıkıntı olur mu acaba?

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Huawei ile ilgili bazı sorunlar olduğunu okumuştum şuradan: https://productforums.google.com/forum/?nomobile=true#!forum/android-auto
Bide siz inceleyin isterseniz [MENTION=15251]SelimSoy[/MENTION]

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SelimSoy;612509
Android Auto uygulamasını kullanmak için yeni telefon almak istiyorum. Eski telefon android 4.1 olduğu için desteklemiyor. Android 5.0 ve üzeri her telefon android auto'yu çalıştırır mı? Sırf bunun için Huawei P9 Lite almayı düşünüyorum. Bir sıkıntı olur mu acaba?

Şu anki telefonunuzu bluetooth ile araba bağlayabiliyorsanız ve aracınızı navigasyon kullanmayı zorunlu kılmayacak yerlerde kullanıyorsanız yeni telefon almaya hiç lüzum yok. Android Auto'nun tek artısı telefondaki navigasyonu ekrana yansıtmaktır çünkü.

Telefonunuzu zaten yenileyecekseniz başka tabi; ama sadece ayda yılda bir kullanacağınız bir özellik için yeni telefon almaya gerek yok.

Çevrimdışı Hacibumbada

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Navigasyon da sıkıntı yaşıyorum. Telefon HTC10 navigasyon da hiç bir sıkıntı yok fakat android auto ile araç eranına bagladıgımda gps sinyali aranıyor yazıyor ve bir türlü gelmiyor. Bir fikri/önerisi olan varmı?

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacibumbada;612548
Navigasyon da sıkıntı yaşıyorum. Telefon HTC10 navigasyon da hiç bir sıkıntı yok fakat android auto ile araç eranına bagladıgımda gps sinyali aranıyor yazıyor ve bir türlü gelmiyor. Bir fikri/önerisi olan varmı?
Htclerde sistem ayni mi bilmyorum ama samsunglarda guc tasarruf modu acikken ekran kilidi gps kullanimi kapattigi icin ayni sorunu yasatiyor. Guc tasarruf modunu bi kontrol edin derim

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı SelimSoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;612544
Şu anki telefonunuzu bluetooth ile araba  bağlayabiliyorsanız ve aracınızı navigasyon kullanmayı zorunlu  kılmayacak yerlerde kullanıyorsanız yeni telefon almaya hiç lüzum yok.  Android Auto'nun tek artısı telefondaki navigasyonu ekrana yansıtmaktır  çünkü.

Telefonunuzu zaten yenileyecekseniz başka tabi; ama sadece ayda yılda  bir kullanacağınız bir özellik için yeni telefon almaya gerek  yok.

Aslında bluetooth gayet başarılı. Bir sıkıntısı yok. Navigasyonu  telefondan zaten kullanıyorum gerektiğinde. Dediğiniz gibi sırf  navigasyon için boşuna masraf yapmaya gerek yok. Teşekkürler.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Halilpdr;612551
Htclerde sistem ayni mi bilmyorum ama samsunglarda guc tasarruf modu acikken ekran kilidi gps kullanimi kapattigi icin ayni sorunu yasatiyor. Guc tasarruf modunu bi kontrol edin derim

aynen öyle, htc m8'de de güç tasarruf modu açıkken harita açılsa da sabit bir noktaya takılıyor. kapatılması lazım.

Alıntı yapılan: SelimSoy;612561
Aslında bluetooth gayet başarılı. Bir sıkıntısı yok. Navigasyonu  telefondan zaten kullanıyorum gerektiğinde. Dediğiniz gibi sırf  navigasyon için boşuna masraf yapmaya gerek yok. Teşekkürler.

navigasyon konusunda size katılıyorum. normal bir navigasyondan bence android auto'nun artısı var. google maps üzerinden çalıştığı için birincisi güncelliği her zaman daha mümkün, ikincisi de google hesabınızı efektif kullanıyorsanız eğer eklediğiniz özel işaret yerleri vs. gibi, falancanın adresini tanımlamışsanız onun adını girerek oraya gidebiliyorsunuz. buna benzer kişiselleştirme imkânı çok fazla.

Çevrimdışı Hacibumbada

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Halilpdr;612551

Çok çok teşekkür ederim, yarın deneyeceğim. Düşündüm de çalıştığı dönemler de güç tasarrufu kullanmıyordum bu aralar sürekli açık tutuyorum sanırım dediğiniz gibi o yüzden etkiliyor.

Çevrimdışı Hacibumbada

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacibumbada;612636
Çok çok teşekkür ederim, yarın deneyeceğim. Düşündüm de çalıştığı dönemler de güç tasarrufu kullanmıyordum bu aralar sürekli açık tutuyorum sanırım dediğiniz gibi o yüzden etkiliyor.

Merhabalar,
Gelen özel mesajlardan dolayı hem android auto whatsapp üzerinden gelen mesaj dinleme ve sesli yanıt hemde HTC mirrorlink ekrana yansıma üzerine bir video çektim. Normalde teknik servis bölümünde "Fabia 3 - Mirrorlink" başlığında yayınladım ama buraya da paylaşmak istedim.

Bu tip ilk videom çok amatör oldu şimdiden kusura bakmayın :)

https://www.youtube.com/watch?v=Y5kX7vaQhqc