škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Süspansiyon Rahatsızlığı

teachtr · 56 · 11745

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar arkadaşlar sizlere bir sorum olacaktı. 2016 Ocak ayından beri Fabia 1.2 Style model araç kullanmaktayım. Benim sorunum aracın süspansiyon sistemi çok rahatsız. Yoldaki en ufak bir engebeyi dahi hissettirmekte. Sizlerinde araçlarında böyle bir durum varmıdır. Araçtan inanılmaz soğudum 2 kere servise götürdüm. İlkinde amortisörler ayarlanmamış dediler onu düzelttiler fakat bir değişim olmadı. Geçenlerde tekrar götürdüm aracın ön tarafından motordan ve süspansiyondan gelen sesi kestiler fakat rahatsızlık hala devam etmekte. Son çare olarak bir test aracı isteyip kıyaslama yapacağım. Sizlerinde yorumlarınızı merak ediyorum.

İyi günler.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
genel olarak hissettiriyor evet, ancak bu tarz şikayetlerle servise gidince genelde bu sınıf bir araba için bu çok normal cevabı veriyorlar.

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Asıl yolu hissetmek ne demek sen bana sor [emoji23] iki gündür böyle geziyoz yollarla kanka olduk.. (215 40r17 lastik ve eibach yaylar)

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ben genel olarak Fabia'nın süspansiyon konforundan memnunum. Benim aracımda 16" lastik var bu arada.

Daha önce kullandığım Kia Ceed'e göre çok daha konforlu olduğunu söyleyebilirim. Şirket aracımızsa Yeni Kasa Focus. Elbette farklı segment arabalar. Ama konfor odaklı olarak kıyaslama yaparsam bariz fark göremiyorum

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende çok şikayetçi değilim. sadece süspansiyon değil lastikte çok önemli bu konuda

Çevrimdışı Gezen_Orion

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba, Segment olarak düşük olduğu için malesef biraz rahatsızlık veriyor. Aynı model Octavia kullanın aradaki farkı görebilirsiniz.

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İşin aslı eski aracım Clio 20.yıl serisiydi. Kilometresi arttığı için değiştirmiştim. O araçla Fabia ' yı kıyasladığım da süspansiyonları aşırı kötü geliyor tek eksik tarafı bu bence.
Araçta değiştirilen parça ise "Denge Mili Burcu" . Değişimden sonra motordan ve ön taraftan gelen o sesler kesildi.
Dediğiniz gibi lastiktende kaynaklı olabilir üzerinde standart gelen Nexen marka lastikler var.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12472]teachtr[/MENTION]  Fabia da mı değişti "Denge Mili Burcu" ??

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] Evet Fabia da değişti geçen hafta. Tam olarak ne işe yaramakta o parça araştırdım ama bulamadım.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım geldiği hafta iş yerine gittim, arkadaşlar kullandılar ve süspansiyonlara hayran kaldı. Şirket araçlarımız 2016 Passat, benim aracın süspansiyonlarını daha iyi buldular. Ne yalan söyleyeyim ben de inanılmaz memnunum. Çukur vs. çok az hissediliyor. Babam da Spaceback var 16" jantla geçtiğimiz her şeyi hissettiriyor, benim Fabia'da 15" jant var pamuk gibi :D

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12348]Bilgic[/MENTION] bizim araçta ralli aracı gibi. :) Bayiye gidip bir test aracını süreceğim.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12472]teachtr[/MENTION] Onu değiştirme sebepleri neymiş peki bişey öğrenebildiniz mi? Bu ses olayı herkeste oluyor da kimi insan takıyor kimi takmıyor mu acaba anlayamadım. Ben hiç rahatsız edecek bi ses duymadım bu zamana kadar.

Çevrimdışı Feyzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende bu aralar bu konfor olayına takmıştım sizde konunun üstündeymişsiniz :)
bendeki lastik orjinal 215/45/16 diyorumki ben bu lastiği 195/55/16 yapsam konforun artar mi ve risk olustururmu bu konuyu araştırıyorum bilgisi olan yardımcı olursa çok makbule geçer bu arada %3 oranını geçmiyor %2.99 fark gösteriyor orjinale gore.
İkinci konu motor sesi olayi ben geçen hafta 30 bin bakımına gittiğimde sesi söyledim şarj dinomasindan geldiğini ve normal olduğunu söyledi ama ben bu cevap dan tahmin olmadım 1.2 tsi olan leondada ayni sesi dinletti bu motorlarda bu durumun olduğunu söyleyip konuyu kapattılar.