škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Süspansiyon Rahatsızlığı

teachtr · 56 · 11714

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ilk zamanlar süspansiyon sertliği canımı sıkıyordu ama zaman geçtikçe sanki iyileşti. Havalar yumuşadı mi yoksa sistem alıştı mi ya da ideal lastik havasını mi buldum bilemedim. Şu an polo konforuna yaklaştı diyebilirim

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;615233
Ilk zamanlar süspansiyon sertliği canımı sıkıyordu ama zaman geçtikçe sanki iyileşti. Havalar yumuşadı mi yoksa sistem alıştı mi ya da ideal lastik havasını mi buldum bilemedim. Şu an polo konforuna yaklaştı diyebilirim
Polo konforuna mı ulaştı?
Hocam benim gizlemledigim fabia zaten konfor acısından polonun kat kat önünde. Iki araci da deneyimliyorum ama fabiam polodan zaten üstün süspansiyon anlamında. Acaba fabiadan fabiaya mı farkediyor.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Halilpdr;615355
Hocam benim gizlemledigim fabia zaten konfor acısından polonun kat kat önünde. Iki araci da deneyimliyorum ama fabiam polodan zaten üstün süspansiyon anlamında. Acaba fabiadan fabiaya mı farkediyor.

Tabi göreceli olabilir bana da polo daha tok ve konforlu gelmişti. Hangisi iyiyse onun ayarına geldiği sürece sorun yok :D

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=5358]ilkerol[/MENTION]

(:  bir arkadasim daha fabianin suspansiyonundan sikayetciydi servise gitti ve tam emin degilim ama sanirim fabrika cikisinda amortsorlerde bi takoz varmis onu almadiklarini farketmislerdi.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Halilpdr;615374
[MENTION=5358]ilkerol[/MENTION]

(:  bir arkadasim daha fabianin suspansiyonundan sikayetciydi servise gitti ve tam emin degilim ama sanirim fabrika cikisinda amortsorlerde bi takoz varmis onu almadiklarini farketmislerdi.

Bunula ilgili youtube da video var. Adam bayram gunu ustayi serviste yakalayip yaptirmis canina tak etmis. Arac vw idi. İki on amartisorde de pembe standby takozlari unutmuşlar normalde teslim ederken cikarmalari gerekiyor. Bu nedenle adam yerdeki sakizi bile hissettigini soylemiş ve sorunu bulmuşlar. Ben Polo da kullaniyorum. Fabia Manual aracim 2 sinif ustte polonun suspansiyonlarina göre. Donanimsal ve paket dolulugu olarak da cok ustun. Dsg kullanmadigim icin bilmiyorum handikaplarini ama ben genel olarak aracimdan cok memnunum. Sadece sacma sag kemer sutunundan gelen ses haric

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Halilpdr;615355

1.5 sene 2012 model 1.6TDI DSG polo kullandım, arkadaşların söylediği gibi Fabia poloya göre çok konforlu. Polo baya sert bir araba.

Yalnız Fabia'da 215/45/16'lık veya 17"lik takımlar varsa o zaman konfor çok törpüleniyor.

185/60/R15 modelle kullanırsanız konforun tadını alabilirsiniz.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekomach;615403
1.5 sene 2012 model 1.6TDI DSG polo kullandım, arkadaşların söylediği gibi Fabia poloya göre çok konforlu. Polo baya sert bir araba.

Yalnız Fabia'da 215/45/16'lık veya 17"lik takımlar varsa o zaman konfor çok törpüleniyor.

185/60/R15 modelle kullanırsanız konforun tadını alabilirsiniz.

185/65/15 hocam, 60/15 ile aralarinda çok bariz konfor farki var.

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam Arkadaşlar şu anki mato standart jant üzerine 185/65/15 uygulaması yapılabilir değilmi anladığım kadarıyla.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sağ direkten gelen sesi servis kabul etti ve düzelttiler ama sonra çukurlarda gene ses gelmeye başladı.

Çevrimdışı efem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende 1 o mpi bulunmakta süspansiyon gürültüsü trim seslerinin maşallahı var artık açıyorum müziği duymuyorum hiç birini yoksa dediğiniz gibi arabadan soğuduk

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;615649
Sağ direkten gelen sesi servis kabul etti ve düzelttiler ama sonra çukurlarda gene ses gelmeye başladı.

İlker bey, ne gibi bi işlem yapıldı serviste ?

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;615667
İlker bey, ne gibi bi işlem yapıldı serviste ?

Servis temsilcisi de pek bilmiyordu galiba net birşey söylemedi ben de sesin kaybolmasına baktım. Ama geçmiyor sert çukurlarda zirildama yapıyor ara sıra. Bu arada konuyla alakasız olacak ama direksiyondaki araç  bilgisayarı  tekerleği gene bozuldu. Servise götüreceğim  akliniza herhangi bir soru varsa iletebilirim.  ( konuyu takip edenlerin  )

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o zirilti kemer tokasından olabilir mi ? bende öyle çünkü