škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik basıncı

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cantürk.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkdaşlar aracımı 2500 km dir kullanıyorum ve süspansiyon sertliğinden şikayetciydim bu gün lastik basıncına baktırdım lastikler 40 psı çıktı yakıt kapağına göre 2,5 bar yani 36 psı değeri gözüküyor buda bana yüksek geldi lastiklerim 18 inch ne yapmalıyım?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hem 18'', hemde fazla basınç varsa sertlik normal. Basıncı olması gereken değere indirin.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik basıncını 32 yaparsanız daha rahat edersiniz ayrıca ekonomik modda biraz daha sallıyor. Benimde 40 gibi bişeydi. Şuan 33 de kullanıyorum.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servis 32 teslim etti. 19larla 1.5 senedir sorunsuz kullanıyoruz.

Çevrimdışı Cantürk.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tamam teşekkür ederim 32 ye ayarladım araç pamuk gibi oldu.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıcak havalar için 32 idealdir. Kış aylarında ben 33 yapıyorum.
Sıfır araba teslim ederken bayiler genelde buna dikkat etmiyor. En az 10 kişiden duydum sıfır arabada 40 psi basınç ile alındığına.

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Lastikleri aldığım continental bayisi 18" lastikler için ideal basıncın 34-38 arası olduğunu söylemişti. Sert virajlarla lastik yanağı jant altında eziliyor. Sert viraj + aracın yüklü olması + aracın hızlı olması + dar yanak yüzeyi (büyük jant) + düşük basınç kombinasyonu hayati tehlikelere neden olabilir. Bence konforu arttırmanın en sağlıklı yolu jant boyutunu düşürerek yanak yüzeyini genişletmektir.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın ilgili yerindeki (yakıt kapak içi ya da kapı aralarında) yüklü yüksüz lastik hava önerilerine dikkat edilmesi faydalı olacaktır. Etikette olmayan lastik ebadınız varsa ona göre değiştirmek gerekir. Binek arabalar için 40 psi yüksek bir değer.

Çevrimdışı Atropin2006

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracimda iki yerdede etiket yok ne kapida nede benzin kapaginda 18 inch icin değerleri ezbere bilen varmi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bazı arabalarda sağ ön kapıyı açınca konsolun kapı tarafında da olabiliyor.

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gemide sallanmasın diye en az 40 basıyolar. Bayiler de öylece satıyolar. Ben bi kaç ay 40 ile bindim. Dikkat ettim 34 ideal oluyor.