škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb'imi haftaya teslim alıyorum. Tavsiyeleriniz?

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yazın ben de yaptıracağım. Muhtemelen ankarada olacak bu iş. Tavsiyelere ihtiyacım var. Ön cam için gerçekten gerekli mi. Ön yanlara 1 arka yanlara 2 numara mı. Yoksa hepsine mi 2 numara.Gerçi ben bir iki numara diye bahsediyorum ama llumarda böyle rakamla ifade edilmiyor galiba. Arka camda geceleri atkafan gelen aracın ışığının kırılma yapmasından dolayı çizgi halinde bir ışık süzmesi olduğunu okumuştum.Ya da kararan aynalara olumsuz yansıdığı falan filan. Bu durum nekadar geçerlidir
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2017, 19:36:30 Gönderen: Fikret_55 »

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;613368
Bende ön cama Air80 yaptıracaktım, ama tüm yan ve arka cama Atr35 yaptırdıktan sonra ön cama PP60 yapılırsa renk tonu uyumu bakımından daha uyumlu olacağı konusunda hem fikir olduk, o yüzden PP60'a çevirdik ön camı.

Dby detailing'de yaptırdım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ön camı yaptırdıktan sonra gördünüz mü faydasını? Anlatıldığı gibi özellikle yazın araç ısısını belirgin seviyede düşük tuttuğu doğru mu?

Alıntı yapılan: Fikret_55;613371
Yazın ben de yaptıracağım. Muhtemelen ankarada olacak bu iş. Tavsiyelere ihtiyacım var. Ön cam için gerçekten gerekli mi. Ön yanlara 1 arka yanlara 2 numara mı. Yoksa hepsine mi 2 numara.Gerçi ben bir iki numara diye bahsediyorum ama llumarda böyle rakamla ifade edilmiyor galiba. Arka camda geceleri atkafan gelen aracın ışığının kırılma yapmasından dolayı çizgi halinde bir ışık süzmesi olduğunu okumuştum.Ya da kararan aynalara olumsuz yansıdığı falan filan. Bu durum nekadar geçerlidir

Ön camlar 2 numara (llumarda numara yok) olduğunda özellikle gece görüşünde sıkıntı yaşanabileceği söylendi bana servis tarafından. O yüzden önler 1 arkalar 2 olarak yapılacak. Düzgün bir işçilik, kaliteli malzeme kullanıldığında arka camda bahsettiğiniz sorunların yaşanacağını zannetmiyorum. Yaptıran arkadaşlarımdan öyle bir problemde bahseden olmadı.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: fairfight;613374
Ön camı yaptırdıktan sonra gördünüz mü faydasını? Anlatıldığı gibi özellikle yazın araç ısısını belirgin seviyede düşük tuttuğu doğru mu?

Ön camlar 2 numara (llumarda numara yok) olduğunda özellikle gece görüşünde sıkıntı yaşanabileceği söylendi bana servis tarafından. O yüzden önler 1 arkalar 2 olarak yapılacak. Düzgün bir işçilik, kaliteli malzeme kullanıldığında arka camda bahsettiğiniz sorunların yaşanacağını zannetmiyorum. Yaptıran arkadaşlarımdan öyle bir problemde bahseden olmadı.

Geçtiğimiz şubat ayında yaptırdım, çok sıcak bir havada deneme şansım olmadı malesef. Ama arada ısınan Ankara günlerinde eskiye nazaran daha düşük bir iç mekan sıcaklığı olduğu konusunda eminim. Sıcak yaz aylarında tam olarak deneyebilmiş olacağım

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13525]fairfight[/MENTION] aracınız hayırlı olsun. Cam/kaput filmi ve boya koruma uygulamaları için Dby detailinge danışın derim. İmkanınız varsa hem cam hemde kaput filmini Llumar yaptırmanızı tavsiye ederim. Aracımı sıfır aldığımda tüm uygulamalarımı Dby detailingte yaptırdım, işçilik ve güven açısından gözünüz arkada kalmasın.
Ön camda air 80 diğer camlarda atr serisi kullanıyorum. Özellikle beyaz araçta görüntü açısından çok farkediyo, sıcağı önlemede de çok başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;613376
Geçtiğimiz şubat ayında yaptırdım, çok sıcak bir havada deneme şansım olmadı malesef. Ama arada ısınan Ankara günlerinde eskiye nazaran daha düşük bir iç mekan sıcaklığı olduğu konusunda eminim. Sıcak yaz aylarında tam olarak deneyebilmiş olacağım

Teşekkürler hocam bakalım nasıl bir etki gösterecek.

Alıntı yapılan: mcb951;613379
[MENTION=13525]fairfight[/MENTION] aracınız hayırlı olsun. Cam/kaput filmi ve boya koruma uygulamaları için Dby detailinge danışın derim. İmkanınız varsa hem cam hemde kaput filmini Llumar yaptırmanızı tavsiye ederim. Aracımı sıfır aldığımda tüm uygulamalarımı Dby detailingte yaptırdım, işçilik ve güven açısından gözünüz arkada kalmasın.
Ön camda air 80 diğer camlarda atr serisi kullanıyorum. Özellikle beyaz araçta görüntü açısından çok farkediyo, sıcağı önlemede de çok başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Cam ve kaput filmi dışında neler yaptırdınız acaba? Boya koruma vs olarak? Benim cam filmi servis tarafından hediye edildiği için llumar yaptırma şansım yok malesef. Ama ön cam filmini llumar yaptıracağım.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;613365
Ankara kazım karabekirde imiş. Sadece ön cam kaplama 300 TL. Özel seri olduğu için. Ön hariç diğer camlar için 400 TL fiyat verdi. Ön cam için aldığım fiyat Llumar air 80 blue serisi için. 350 TL de demiş olabilir tam olarak hatırlamıyorum fiyatı :)

Emr'de air 80 yok. Air 75'e 350tl istiyorlardı, yeşile çalan rengi ve air80'e göre düşük spesifikasyonda kalması sebebiyle yaptırmadım. Air80 yaptırırsanız dönüşlerinizi beklerim. Bu arada bilginiz olsun; ne kadar geçerli olur bilmem ama llumar garanti kartı verdi emr, yapılan işlemleri kart hesabına yazıyorlarmış. 5 yıllık sürede garantilik durum olursa llumar kart ile işlem yapılıyormuş.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Air80 yaptırırsam haber veririm forumdan hocam. Cam filmini skodada ücretsiz yapacakları için llumar yaptıramayacağım ama büyük ihtimalle ön camı air80 yaptıracağım.

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok önemli bir konu ruhsattan şasi ve motor numaralarını kontrol edin düzelttirmek çok zor.