škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

süspansiyon sertliği!

sedatty · 49 · 13520

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de sorun cok daha ciddi. Sonucta hayati bir tehlike soz konusu. Bir bakim ile gecistirmeyin. Ancak karida da yazildigi gibi oncesinde bir avukata danismakta fayda var

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam geçmiş olsun öncelikle. Benim aracımda da 3. kez servise götürdüğümde takoz varmış çıkarttık demişlerdi. Ayrıca direksiyonu da kitlendi 2 kere şuan bimer dönüşünü bekliyorum bakalım ne olacak.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: teachtr;617427
Selam geçmiş olsun öncelikle. Benim aracımda da 3. kez servise götürdüğümde takoz varmış çıkarttık demişlerdi. Ayrıca direksiyonu da kitlendi 2 kere şuan bimer dönüşünü bekliyorum bakalım ne olacak.

biz göremezmiyiz bu takozları nasıl farkedebiliriz?

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birşey soracağım. Araçlarda bulunan lastik basınç sistemi kontrolü çalışıyor mu. Sıfır bayiden alırken yüksek olsa uyarmaz mı?

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia II;618094
Birşey soracağım. Araçlarda bulunan lastik basınç sistemi kontrolü çalışıyor mu. Sıfır bayiden alırken yüksek olsa uyarmaz mı?

Sistemin çalışma prensibi basıncı ölçmek olmadığı için uyarmaz. Tekerleğin dönüş sayısını hesap edip fazla dönen teker için lastik basıncı düştü uyarısı verir. 45 hava da olsa uyarı vermez çünkü ona göre ayarlanmıştır. Havası inerse birinin ancak öyle uyarı verir.

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Listeriatros;618095
Sistemin çalışma prensibi basıncı ölçmek olmadığı için uyarmaz. Tekerleğin dönüş sayısını hesap edip fazla dönen teker için lastik basıncı düştü uyarısı verir. 45 hava da olsa uyarı vermez çünkü ona göre ayarlanmıştır. Havası inerse birinin ancak öyle uyarı verir.

Teşekkür ederim.  Bende zemini çok fazla hissediyorum. Araç yeni. Bir kontrol ettireyim basınçları. :srk:

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba

Benimde yeti model aracimda ozellikle tumseklerden arac cikarken yani amortisor acikirken küt diye ses geliyor. Az bir seste degil baya vuruyor. Daha once forumda da yazmistim diger  birkac kullanicida da varmis bu durum. Bir suru marka arac kullandim. Hafif ticarilerde bile boyle bir ses duymadim. Acaba takozmu var benim aracta da. Bende meraka dustum simdi

Çevrimdışı keyifci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia II;618094

Aracı sıfır aldım bayi kontrol etmemiş herhalde 42 di lastik basınçları :)

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: keyifci;618131
Aracı sıfır aldım bayi kontrol etmemiş herhalde 42 di lastik basınçları :)

Off off birde sormuştum ben alırken kontrol edildi mi diye. Bugün gidiyorum bende lastikciye bakalım kaç çıkacak :)

Çevrimdışı keyifci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia II;618135
Off off birde sormuştum ben alırken kontrol edildi mi diye. Bugün gidiyorum bende lastikciye bakalım kaç çıkacak :)

Bı bakın arabayı kullanmaya başladım bir terslik olduğunu hissettim yani hafif hizlaninca araba leylek gibi sallanıyor :)

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: keyifci;618136
Bı bakın arabayı kullanmaya başladım bir terslik olduğunu hissettim yani hafif hizlaninca araba leylek gibi sallanıyor :)

Lastikciye gittim ve cok şaşırdım. Üç lastiğin havası 43 biri 38 di. Bayi nasıl bu şekilde teslim ediyor aracı aklım almıyor. Birde kontrol ettik denildi. Havalarını 32 ye ayarladık ve gerçekten cok fark etti. Artık zemini tak tuk diye hissetmiyoruz. Sanki arabaya masaj yapılmış gibi rahatladı :taka:

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia II;618148
Lastikciye gittim ve cok şaşırdım. Üç lastiğin havası 43 biri 38 di. Bayi nasıl bu şekilde teslim ediyor aracı aklım almıyor. Birde kontrol ettik denildi. Havalarını 32 ye ayarladık ve gerçekten cok fark etti. Artık zemini tak tuk diye hissetmiyoruz. Sanki arabaya masaj yapılmış gibi rahatladı :taka:

Ne yazık ki bayiler çok sıkıntılı. Lastik basınçlarına bakan yok diyecem neredeyse. Ama takoz olayı bambaşka.

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Listeriatros;618150
Ne yazık ki bayiler çok sıkıntılı. Lastik basınçlarına bakan yok diyecem neredeyse. Ama takoz olayı bambaşka.

Arkadaşlar dün 32 aldık araç rahatladı yazmıştım ancak bugün düşük basınç hatası verdi. Tekrar lastikciye gittim ve 35 e ayarladık suanda sıkıntı yok yeterli olur diye düşünüyorum. Sizde aynı lastikten kullanıyorsanız 32 basınç uyarı veriyor bilgilerinize. (215 45 r16)

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dostum 32 ye dusursukten sonra  lastık basınc ayarını tekrar yapman gerek yoksa uyarı verır aracın lastık basıncı 32 dır 32 yapıp lastık göstergesini baştan ayarlayınız

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik basınç ayarlarını 32 yapınca menu den onaylaman gerek. hata vermez . Ben hep 32 ayarlayıp kullanıyorum 3 yıldır . boş dolu faretmez