škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

süspansiyon sertliği!

sedatty · 49 · 13497

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sedatty;613427
evet servisten geldim.
8 e randevu verip 8.45 e kadar beklettiler..
Bi ukala geldi, daha önce skoda kullandınız mı aracaı biliyor musunuz? falan filan saçmaladı... süspansiyon tabii ki normal dedi!
kapı içi aydınlatma için "senin donanımında yok!" gibi bişey saçmaladı. Style da yoksa neyde var?!
onun suçu olmayabilir tabii ama yaklaşım ukalaca! Bir fırçalamadığı kaldı beni. biraz daha uzasa dalacaktım hırboya. Çıktım geldim.
Düşün karartmalı ayna ile ilgili soru soruyorum, senin araç karartmalı değil ki diyo!
Bu kadar bilmiyor arabayı yani!
Neyse, Avek e gitmeyeceğim herhalde bakım v.s. için...

Merhabalar,

30.05.2017 günü doğuş otomotiv maslak şubeye götürdüm aracı. Teste cıktık, onlar da biz anormal bi ses duymadık dedi! Sonra rica ettim lütfen bir lifte alın takoz olmadığını göreyim dedim. Tabii ki dediler Avek teki gibi hödüklük yapmadılar!

Ve bingoooooo, sağda 3, solda 3 olmak üzere gemide sallanmasın diye takılan 6 tane takoz dutuyor!
Bana aracımı 1600 km dir takozlarla kullandıran Avek i ve O servisteki hırboyu öttürmezsem adam değilim. Bugün Doğuş oto cc li e-posta atıp gelişmeleri sizle paylaşacağım.

Aracımıdan soğumuştum resmen, araba nasıl yumuşadı anlatamam! Eğer küüt diye ses geliyorsa basit çukurlarda bile bir lifte aldırın derim!

Bir türlü foto yükleyemedim nedense kusura bakmayın.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sedatty;616865
Merhabalar,

30.05.2017 günü doğuş otomotiv maslak şubeye götürdüm aracı. Teste cıktık, onlar da biz anormal bi ses duymadık dedi! Sonra rica ettim lütfen bir lifte alın takoz olmadığını göreyim dedim. Tabii ki dediler Avek teki gibi hödüklük yapmadılar!

Ve bingoooooo, sağda 3, solda 3 olmak üzere gemide sallanmasın diye takılan 6 tane takoz dutuyor!
Bana aracımı 1600 km dir takozlarla kullandıran Avek i ve O servisteki hırboyu öttürmezsem adam değilim. Bugün Doğuş oto cc li e-posta atıp gelişmeleri sizle paylaşacağım.

Aracımıdan soğumuştum resmen, araba nasıl yumuşadı anlatamam! Eğer küüt diye ses geliyorsa basit çukurlarda bile bir lifte aldırın derim!

fotoğraflarını görmeyi çok isterim

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;616866
fotoğraflarını görmeyi çok isterim

Var ama yükleyemiyorum bu siteye nedense. 45 kb a kadar düşürdüm foto boyutunu yine de sınırı aştınız diyor yüklemiyor.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sedatty;616865
Merhabalar,

Bu güzel paylaşım için teşekkürler. Foto varsa yüklemeye çalışın lütfen veya "hizliresim.com" sitesine yükleyin ve linkleri paylaşın, en azından tıklayıp girelim.

Alıntı yapılan: sedatty;616867
Var ama yükleyemiyorum bu siteye nedense. 45 kb a kadar düşürdüm foto boyutunu yine de sınırı aştınız diyor yüklemiyor.
"hizliresim.com" sitesine girin ve fotoları orjinal boyutları ile yükleyin ki detaylar gözüksün.
Yüklemeden sonra sitenin aşağıda verdiği linkleri konuya yapıştırın ve kaydedin.
Teşekkürler

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;616868
Bu güzel paylaşım için teşekkürler. Foto varsa yüklemeye çalışın lütfen veya "hizliresim.com" sitesine yükleyin ve linkleri paylaşın, en azından tıklayıp girelim.

https://i.hizliresim.com/6X7JyN.jpg

https://i.hizliresim.com/WQA7Gq.jpg

https://i.hizliresim.com/3qBEpO.jpg

https://i.hizliresim.com/y380z0.jpg

Birbirine vurmaktan takozlar bile ezilmiş!

Bu takozlarla dolaşmak araca ve içindekilere ne gibi zararlar verebilirdi bilgisi olan paylaşabilir mi rica etsem?

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bunlarla dolaşmak araca zarar vermez, amortisör patlamasin diye konuluyor zaten. Ama asil mesele can güvenliği, tamamıyla yanlış dizayn edilmiş bir amortisör sistemi ile yolculuk etmişsiniz, oluşabilecek bir senaryoda aracın esnemesi ve darbeyi absorbe etmesi gereken yerde bunu yapmayacak ve kazaya sebebiyet verebilecekti. Düşünün araca 5 kisi bindiniz bagaj da dolu diyelim. Bu durumda nerdeyse tamamen takozlarin uzerinde olacaktiniz ve bunun getirebilecegi sonuclari az çok tahmin edebiliriz. Orjinal boyutta olmayıp ama tüv belgeli spor amortisör ve yaylar bile garantiyi bozarken siz zaten nasil bir sistem ile gezmissiniz yollarda. Bununla ilgili işin peşini bırakmayın, yaptıkları bu hatayi mutlaka odettirin bunlara.

Lenovo A7020a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de pesini birakmamak lazim. Sonucta can guvenliginizi hice saymislar.

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim aracım da yaklaşık 30.000 km de. ön amortisörlerden gırç gırç diye ses geliyor. Şüphelendim .!

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sequenc;616940
benim aracım da yaklaşık 30.000 km de. ön amortisörlerden gırç gırç diye ses geliyor. Şüphelendim .!

aynı şüphe bende de var :)

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sequenc;616940

O gırç gırç kronik problem. Nefret ettiriyor arabadan. Çözümü de yok diye biliyorum. Aynı sorun Golf'ümde de var ama Octavia'dakiyle mukayese bile olmaz. Octaviadaki gacur gucur. Yazın geçer yalanıyla servisde yağlayıp yolluyorlar. 1 hafta idare ediyor sonra gacur gucur devam. Beni Octavia'da bunaltan yegane sorun bu.

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Listeriatros;616954
O gırç gırç kronik problem. Nefret ettiriyor arabadan. Çözümü de yok diye biliyorum. Aynı sorun Golf'ümde de var ama Octavia'dakiyle mukayese bile olmaz. Octaviadaki gacur gucur. Yazın geçer yalanıyla servisde yağlayıp yolluyorlar. 1 hafta idare ediyor sonra gacur gucur devam. Beni Octavia'da bunaltan yegane sorun bu.

Önceki aracım Renault idi.
Bu sorun viraj denge Çubuklarındaki basit ucuz bir kauçuk lastikten kaynaklanıyordu. En son iyileştirilmiş bir parça ile değiştirdiler sonra -20 de bile olmadı ses.

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şimdi aradılar avekten gelin bakalım bi zarar vermişse telafi edelim diyorlar.
Kendi içimizde de sorumlularına cezai işlem uygularız diyorlar, yersen...!

Beni 1600 Km bu şekilde dolaştırmanın veya bana yaşatılan vakit kaybının bir değeri yok mu? En azından ilk bakımın ücretsiz yaptırılmasını istesem çok mu şey isterim. Değerli yorumlarınızı rica ederim forumdaşlarım.

Çevrimdışı mavıcnc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sedatty;616972

Beni 1600 Km bu şekilde dolaştırmanın veya bana yaşatılan vakit kaybının bir değeri yok mu? En azından ilk bakımın ücretsiz yaptırılmasını istesem çok mu şey isterim. Değerli yorumlarınızı rica ederim forumdaşlarım.[/QUOT

:ok::ok:

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sedatty;616972

Beni 1600 Km bu şekilde dolaştırmanın veya bana yaşatılan vakit kaybının bir değeri yok mu? En azından ilk bakımın ücretsiz yaptırılmasını istesem çok mu şey isterim. Değerli yorumlarınızı rica ederim forumdaşlarım.

Sedat bey bir araştırın bence daha başka tazminat işlemleri talep edebilirsiniz Basına yansırsa bu olay ciddi zarar verir onlara  düşünün TV kanallarında haber olduğunu bir avukata danışınız derim , çünkü çok ciddi bir sorun bu

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sedatty;616961
Önceki aracım Renault idi.
Bu sorun viraj denge Çubuklarındaki basit ucuz bir kauçuk lastikten kaynaklanıyordu. En son iyileştirilmiş bir parça ile değiştirdiler sonra -20 de bile olmadı ses.

Servise bunun için 3-4 kere gittim. Değişsin dedim. Parası neyse vereyim dedim. Yine olur diyorlar. Sorunu çözen biri varsa yardımcı olursa çok sevinecem.