škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaput filmi mi? Seramik kaplama mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fikret_55;614588
sonaxta llumar var mı

Sonax bayileri aswf marka film kullanır, Llumar olmaz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fikret_55;614588
sonaxta llumar var mı
Sonax baska urun kullaniyor. Yaptiracak olanlara tavsiyem filmi kaputun ic kismina sarkan kisimlarini isu tabancasiyla ice yapistirtmalari olacaktir. Sonax ta uygulama filminde gormustum. Bu sayede kaput filminde onden açma olmaz bence.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Seramik kaplama araçta boya gibi gözüküyor orjinalliği sıkıntıya düşüyor bence kaput filmi en mantiklisi

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben hiç bir şey yaptırmamıştım; metalik renk aracım 1 yaşında ve her tarafı çiziklerle ve taş izleriyle dolu. Kaput filmi kaputun korunmasına yardımcı olabilir ama kapılardaki yüzlerce kılcal çiziklere ne çare olur bilemiyorum. Bahsettiğim çizikler normal harelenme gibi değil sanki hafiften araç bir yerlere sürtmüş gibi. Şimdiki aklım olsa borca girip bir şekilde ne kadar etkili koruma yötemi varsa uygulatırdım. Özellikle metalik renk araç sahiplerinin çok titiz olması gerekiyor; kaportaya fırça değmeyecek, her hafta yumuşak süngerle yıkanıp parlatılacak vs. Tahminen bir çok çizik kaporta tozlu iken araç kullanıldığında, bu tozların rüzgarın etkisiyle hareket ederek verniğe zarar vermesiyle oluşuyor.

Bu arada bir sorum var; noktasal boya atıklarını rötüş ile kapatmadan kaput filmi veya seramik kaplama yapılabilir mi?

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dawn;616027
Ben hiç bir şey yaptırmamıştım; metalik renk aracım 1 yaşında ve her tarafı çiziklerle ve taş izleriyle dolu. Kaput filmi kaputun korunmasına yardımcı olabilir ama kapılardaki yüzlerce kılcal çiziklere ne çare olur bilemiyorum. Bahsettiğim çizikler normal harelenme gibi değil sanki hafiften araç bir yerlere sürtmüş gibi. Şimdiki aklım olsa borca girip bir şekilde ne kadar etkili koruma yötemi varsa uygulatırdım. Özellikle metalik renk araç sahiplerinin çok titiz olması gerekiyor; kaportaya fırça değmeyecek, her hafta yumuşak süngerle yıkanıp parlatılacak vs. Tahminen bir çok çizik kaporta tozlu iken araç kullanıldığında, bu tozların rüzgarın etkisiyle hareket ederek verniğe zarar vermesiyle oluşuyor.

Bu arada bir sorum var; noktasal boya atıklarını rötüş ile kapatmadan kaput filmi veya seramik kaplama yapılabilir mi?

benim bildiğim yapılamadığı. Benim uygulama yaptırdığım aynı zamanda williams seramik kaplama bayiiside. Bana sıfır olmayan araçlarda pasta cila atmadan bu uygulamaların sağlıklı sonuç vermediğini söylemişti.