škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Stepne Lastiği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar geçenlerde arkadaşımdaki 2016 model comfort model passatın lastiği patladı.Stepneyi takmıştı. Motorsiklet lastiği benzeri ince bir lastikti zannedersem 80km hızı aşmaması konusunda üzerinde uyarı olan continental marka bir lastikti (Resmini internetten bulup eklemeye çalıştım).Sanırım volkswagen ince lastik koyarak stepne maliyetinden tasarruf etmiş.
O lastiği görünce hemen Superb III 1.6 TDI prestige kendi stepneme baktım bizimkisinin öyle olmadığını görünce sevindim açıkcası. Benim stepnemde Continental 205/55/R16 91V ContiPremiumContact5 slovakya üretimi yazıyordu. Aslında superb nin 16 jant olan bu ebatlarda lastiği yok. Birebir Octavia lastiği ebatları ama o ince lastikten iyidir diye düşünüyorum.:) Sizlerde durum nedir?

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha dün başıma geldi. Besiktas barbaros bulvarında dün lastiğim patladı aksam ve değiştirmek durumunda kaldim. Stepne 17 michelin cikti. Ince değil ama gözüme takılan su oldu. Araçtan çıkan 18 lastiği yuvaya sokamadım:) Bagajın içine rastgele koydum lastiği:)

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
VW de opsiyon olarak alınıyor tam boy stepne. Superb de ise standart olarak tam boy stepne veriliyor. SuperB almak için bir neden daha :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Keske benim octide ince 80 km lik stepne olsa, yer kaplamazdi hic olmazsa.

Çevrimdışı bosphorus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erharp32;613588
VW de opsiyon olarak alınıyor tam boy stepne. Superb de ise standart olarak tam boy stepne veriliyor. SuperB almak için bir neden daha :)

Kasım 2016 da aldığım süberp active de üzerinde michelin primacy 3 215 60 16 varken stepne Continental 205 55 16 idi, ne zamandır tam boy stepne veriliyor

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim takılacağım bir konu değil şahsen.Servisi ilgili ve ucuz olsun  İçerde yumuşak aksam fazla olsun ki trim sesi azalsın.Dışta boya kalite olsun.Kronik sorunları olabildiğince az olsun yeter

Çevrimdışı dr.hsyn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de tam stepneden yanayım, ne kadar bir bagaj alanı farkı var ki küçük stepne ile tam boy arasında?
Diyelim ki ordu'dan istanbula gidiyorum gece saat 2 de lastiğim patladı, 80 km/h ile nereye kadar gideceğim, lastiği kime, kaç saat bekleyip, kaç tl  verip yaptıracağım. Tam boy olsa sabaha kadar giderim vardığım yerde dinlendikten sonra istediğim yerde yaptırırım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Istepne kesinlikle geniş olmalı. Benim de başıma Ford Focus  ile geldi, geceydi ve 300 km otobandan 80 km/h ile gelmek zorunda kalmıştım, resmen öldüm sıkıntıdan gelirken.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende boyle ince stepne buldum .altta yer actim bir suru yikMa malzwmesi vs.ici

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir çok premium araçta stepne yok artık. Lastikler runflat ama patlayınca 50-60 km sürati geçemiyorsun. En iyi çözüm lastik tamir köpükleri. eski aracımda hem kompresör hemde köpük vardı ve bir sabah lastiğim patladığında kompresörle şişirmeye çalıştım fakat hava lastiğin patlak yerinden kaçtığı için araç 1 cm bile yükselmedi. Köpüğü uyguladığımda lastik tama yakın şişti yaklaşık 1 saat açık lastikçi aradım, sorun olmadı.