škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracın panjur çitasını sökmüşler

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
And servis'te bakıma soktuğum aracın ön tampon krom çıtası siparişi vermiştim. Hatta katalogdan bakıp parça numarası ile istemiştik. Hani şu sis farları arası uzanan krom çitayı. Bu hafta aradılar parça geldi takalım diye. %30 indirim ile fiyat da düştü. Neyse gittim 2 saat bekledim takıldı bitti dediler baktık bana bir değişiklik görünmüyor. İndik aşağıya, aracın sağlam olan ön panjur kromunu söküp yerine yenisini takmışlar.

Yahu söken geri zekalı sormuyor bunu ben neden değiştiriyorum adam neden sağlam parçaya para ödüyor diye. Şimdi değişmiş bir ön panjur çitam ve sökülüp takılmış bir panjurum oldu.

Satarken fark edilir mi ? ikinci el piyasamız ve pazarlık taktiklerimiz malum,  Dengesizin biri bunu anlayıp "Abi bu araba önden büyük kaza yapmış", "Burnunun üzerine takla atmış" der mi ?

Siz siz olun aksesuar için serviste işlem yaptırırken benim gibi insanlara güvenmeyin, kontrol edin. arka tampon spor difüzor taktıracaktım, çeki demiri takarlar diye vazgeçtim :D

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;613754
And servis'te bakıma soktuğum aracın ön tampon krom çıtası siparişi vermiştim. Hatta katalogdan bakıp parça numarası ile istemiştik. Hani şu sis farları arası uzanan krom çitayı. Bu hafta aradılar parça geldi takalım diye. %30 indirim ile fiyat da düştü. Neyse gittim 2 saat bekledim takıldı bitti dediler baktık bana bir değişiklik görünmüyor. İndik aşağıya, aracın sağlam olan ön panjur kromunu söküp yerine yenisini takmışlar.

Yahu söken geri zekalı sormuyor bunu ben neden değiştiriyorum adam neden sağlam parçaya para ödüyor diye. Şimdi değişmiş bir ön panjur çitam ve sökülüp takılmış bir panjurum oldu.

Satarken fark edilir mi ? ikinci el piyasamız ve pazarlık taktiklerimiz malum,  Dengesizin biri bunu anlayıp "Abi bu araba önden büyük kaza yapmış", "Burnunun üzerine takla atmış" der mi ?

Siz siz olun aksesuar için serviste işlem yaptırırken benim gibi insanlara güvenmeyin, kontrol edin. arka tampon spor difüzor taktıracaktım, çeki demiri takarlar diye vazgeçtim :D

Çok geçmiş olsun...
Sırf bu salaklıklar yüzünden aracımın başında durmak için ısrar ediyorum.
Sadece aksesuar olduğu için kimse bir şey anlamaz bence.
Kafanıza takmamaya calısın. Ama bu hataları için bastırın, gerekirse sonraki bakım için indirim isteyin. Hatalarını telafi etsinler...

Çevrimdışı malioner06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de Ankara AND oto'da hız sabitleyici montajı için gittim. Bir gün sonra gel dediler. Aracımı bıraktım. Bir gün sonra gittim. Hazır dediler. Baktım hız sabitleyici kolu tamam ama yol bilgisayarına kumanda eden kolun üzerinde düğmeler yok. Görevliye söyledim. Siz biraz bekleyin dedi. Bana bir gün sonra gelin diyen servis, 15-20 dk'da yeni kolu montelemiş. Tabi günler sonra ayaklarımın altında bir yıldız vida buldum. Aceleden onu takmamışlar.

Oluyor böyle şeyler maalesef.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2017, 09:05:13 Gönderen: malioner06 »

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sedatty;613759
Çok geçmiş olsun...
Sırf bu salaklıklar yüzünden aracımın başında durmak için ısrar ediyorum.
Sadece aksesuar olduğu için kimse bir şey anlamaz bence.
Kafanıza takmamaya calısın. Ama bu hataları için bastırın, gerekirse sonraki bakım için indirim isteyin. Hatalarını telafi etsinler...

Bu sefer ben de inerim aşağıya ne olur ne olmaz. Haftaya bir gidip kurcalayayım, zaten olması gerekenden fazla ödemiş oldum, kapılara takılan bi çita var ondan ek indirim falan isteyeyim bakalım. Gamze Hanım var servis danışmanı kibar bir hanım o yüzden uyuzluk yapmak istemiyorum pek.

Alıntı yapılan: malioner06;613763
Ben de Ankara AND oto'da hız sabitleyici montajı için gittim. Bir gün sonra gel dediler. Aracımı bıraktım. Bir gün sonra gittim. Hazır dediler. Baktım hız sabitleyici kolu tamam ama yol bilgisayarına kumanda eden kolun üzerinde düğmeler yok. Görevliye söyledim. Siz biraz bekleyin dedi. Bana bir gün sonra gelin diyen servis, 15-20 dk'da yeni kolu montelemiş. Tabi günler sonra ayaklarımın altında bir yıldız vida buldum. Aceleden onu takmamışlar.

Ya işte aslında çoğu şey yarım saatte halledilebilecek şeyler, aracı getirip bırakıyoruz, muhtemelen ustaların başına cebelleş olan tiplerin işlerini öncelik verip bırakılan araçları teslim saatinden hemen önce halledip veriyorlardır. Hadi bu eksik iş yapma olayını mahalledeki usta yapsın da yetkili servis yapmasın bari.

Çevrimdışı ayaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: malioner06;613763

Merhaba. And otomotivde hangi tarihte kaça taktırdınız hız sabitleyiciyi. Paylaşabilirmisiniz rica etsem.

Çevrimdışı atsozgur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
indirimle 209 tl

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;613754

sıkıntı olmaz bu tür yedek parçalar servisinde alındığı sürece orjinal parçalardır. Ha sisteme girdikleri için aracı satarken skoda servisine sorarlarsa şu parça şu zamanda alınmış diye bilgi verirler

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben çn cıta için niye panjur değiştiler anlamış değilim zaten yeri hazır ve çift taraflı bant ile yapısıyor. Yapıstırmak için panjurlar cıkartılıp iyice oturtularak çıkartılıyor ve geri takılıyor yanı değişen birsey yok bence gördüğünüz odur çunku o panjurlar zaten 300 artı 150 150

Çevrimdışı malioner06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ayaz;613789
Merhaba. And otomotivde hangi tarihte kaça taktırdınız hız sabitleyiciyi. Paylaşabilirmisiniz rica etsem.

02.11.2016 tarihinde 910 TL malzeme ve 150 TL işçilik Toplam 1060 TL
Aracım 2013 Ambition

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cagatayozkan;613879
sıkıntı olmaz bu tür yedek parçalar servisinde alındığı sürece orjinal parçalardır. Ha sisteme girdikleri için aracı satarken skoda servisine sorarlarsa şu parça şu zamanda alınmış diye bilgi verirler

Fark edilecek gibi değil, yani kayıklık yamukluk olsa çıngar çıkarırdım da temiz görünüyor. Yine de ben bir yazı alacağım servis hatası yüzünden değiştirilmiştir, diye.

Alıntı yapılan: dryusufbal;613897
Ben çn cıta için niye panjur değiştiler anlamış değilim zaten yeri hazır ve çift taraflı bant ile yapısıyor. Yapıstırmak için panjurlar cıkartılıp iyice oturtularak çıkartılıyor ve geri takılıyor yanı değişen birsey yok bence gördüğünüz odur çunku o panjurlar zaten 300 artı 150 150

Panjur kromu tırnaklı falan birşey söktüklerini bagaja koymuşlar, sökerken kırılmış hatta. Ama tampon çitası dediğiniz gibi yapışkanlı silip yapıştıracaklar. Çıkan siyah çitayıda alıcam ne olur ne olmaz elde yedek dursun.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o saflar panjuru cıkartırken kırmışlardır rahat ol tabıkıde kendı hataları oldugu için kısa uoldan değişime gitmişler aıkıntı yok yenısı ıle değişmiş birsey olmaz