škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III 1.0 TSI

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Bildiğiniz üzere VW AG 1.2 TSI motor teknolojisini sonlandırıyor yavaş yavaş. Artık Fabia da yurt dışında motor değiştirdi, ve 1.0 TSI ve 1.4 TDI motor seçeneğine geçiş yaptı çoğu ülkede. Bakalım ülkemize 1.2 TSI teknolojisi ile gelmeye devam edecek mi? Türkiye pazarına eski teknoloji motoru vermeye devam mı edecekler ben de merak etmiyor değilim :)

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kesin gelecek bence. elde son kalanları itelerler bize ama o ayrı :)

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2018 de fabialar 1.0 tsi olacakmış belkide 2018 sonları

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.0 tsı motoru Ankara buluşmasında kullanmıştım. Bana motor sesi daha hoş gelmişti. Sizde nasıl bilmiyorum ama benim 1.2 düşük devirde sanki dizel gibi hırıltı çıkarıyor. Bunu çektiğim videoda bir izleyici bile fark etmişti. Muhtemelen 1.0 olan motor çok daha rafinedir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şuan istesenizde 1.2 Tsi siparişi veremezsiniz. 1.0 Tsi siparişi verebilirsiniz. Sanırım 2 ay sonra araçlar gelmeye başlar.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 1.2 tsı aldım 1.0 daha keyifli gibime geldi, dün leon ve octavida test ettim

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Motor sesi çok güzel, torku da daha yüksek hem, Seat Ibiza'da zaten satılıyor 1.0tsi. Performans bakımından çok benzer olsa da 150'den sonra 1.2tsi bir miktar daha istekli.

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar test arabasını kullandığım gibi fabişi kullandım da:) performans olarak pek bi fark göremedim aralarında. Ama 1.0 tsı biraz daha güzel motor sesi veriyor

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bence 500 tl bile farka gerek yok... tamamen satış politikası olmuş:) yersen...

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
teknik veriler bile neredeyse bire bir aynı şimdi inceledim de...

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tork 25 nm fazlayken 0-100 nasıl olur da daha yavaş olur? valla 1.2 motor daha mantıklıymış.

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam.
Style ve Dsg olan araçlarda fiyat farkı 200 TL (68.900 TL/69.100 TL)
1.2 motorun hızlanması aradaki 25 nm farka rağmen
biraz daha iyi (1.2 motor 9.4 sn, 1.0 motor 9.8 sn)
1.0 motorun şehir içi tüketim değeri daha iyi (1.0 motor 5.4 lt / 1.2 motor 5.8 lt)
1.2 motor beygir ve tork değerlerini daha geniş devir aralıklarında sunuyor.
Aklıma takılan tek bir şey oldu. 1.0 motor 1.164 kg, 1.2 motor 1.129 kg. Arada 35 kg fark var? Oysa 1.0 motor daha hafif olur diye tahmin ediyordum.
Yenilenen motor teknolojisi ve tüketim değeri doğrultusunda mantığım 1.0 motor alınmalı diyor.
Saygılarımla.

Çevrimdışı sedatss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi sahibi olarak 1.0 tsi motoru cok kiskanmiyorum ama simdi alacak olsam tabiki 1.0 tai alirdim. Sonucta yeni teknoloji.. Su 3 silindirli motorlarin sesini de daha cok begeniyorlar nedense :)..

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla bir aksilik olmaz ise bir sonraki aracim yeni nesil 1.4 TSİ 150bg olsun istiyorum. 1.2 TSİ ya da 1.0 ECO TSİ iyi olabilir ama kesinlikle kucuk motorlar az ykmiyor arkadaş. Hele uzun yolda 120km ve sonrasinda bariz buyuk ve guclu motorun 0.5-0.75 lt ortalama yakit avantaji var. Yazin bu fark 1.0-1.25lt oluyor. Atiklil, sollama performansi, yokuş dinamikleri de cabasi. Şehir ici degerleri ise neredeyse ayni. Hepsi 7.0-7.5lt araliginda İstanbul trafiginde. Tamam eski 1.6-1.4 atmosferik motorlara tutkun olan kucuk hacimleri hor gören eski kafalilardan değilim ama 1.0lt Kia Picanto kullandiktan sonra 1.2 TSİ Fabiam iyi geldi ama bence hala yetersiz. 1.0 ECO TSİ da yetersiz. Sehir ici kullanacam abi neyi yetersiz evden ise isten eve diyen varsa zaten Turbo motor almasin 1.4 i20 ya da 1.3 Auris alsin binsin kafadan 1.5lt ortalama yakit avantaji var sehir ici kisa mesafelerde. Ama biraz performans, atiklik ve biraz da guç isteyen varsa 1.4 yeni nesil TSİ siddetle tavsiye ederim. 1.0 Eco TSİ az yakacak ve daha performansli diyen varsa aldiktan 6 ay sonra yazsin buraya. 1.2den hicbir farki olmayacak, tork beygir vs hikaye fabrikanin uyguladigi test dinamikleri ile Turkiye sartlari arasinda dunyalar fark var. Uzun yol cok kullanacak olanlar zaten bakmasin bile