škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor Soğutma Sistemi güncellemesi

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozanakcay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,
bugün rapid spaceback tdi dsg aracımız için And  oto ankara yı aradım 15000 km ilk bakım yaklaştığı için ve ankarada tek  olduğu için 18 mayıs öncesi randevu istedim... 700 TL civarında bakım  fiyatı verdiler. 15 Mayıs için plakayı alıp kayıt yaparken aracın  güncelleme/iyileştirme uyarısı var dedi ilgili arkadaş ve aracınızı 2  gün burada tutmamız gerekiyor dedi... buraya kadar herşey normal. Aracın  Motor Soğutma sistemi ile ilgili bir durummuş... burada iş biraz  değişti çünkü ben AND oto ya iki defa aracın ekranında görünen soğutma  sıvısı arızasıyla ilgili gittim, hatta ikincisini geçen cuma gittim.  soğutma sıvısı min çizgisinin altındaydı; yarım saate yakın bekledikten  sonra usta geldi ve önemli değil, normal, birşey yok, fabrikada az  doldurmuşlardır vs vs deyip elindeki şaşal şişeden biraz su ekledi ve  gidebilirsiniz dedi; ısrarla neden su eksiltiyor dediğimde "beyefendi  aracınız su eksiltmemiş, fabrikada az koymuşlar muhtemelen" , "bu bizim  işimiz" , "merak etmeyin yine eksiltirse getirirsiniz" diyerek gönderdi,  özellikle kayıt açılmasını istedim ama bir işlem yapmayacağız kayıt  açmayız dediler ve şimdi de "Motor Soğutma Sistemi  İyileştirmesi/Güncellemesi" diye aracı 2 gün alıkoyacaklar... bir de ne  yapacaksınız dediğimde "2 defa suyunu değiştireceğiz" dediler...
Konu  hakkında teknik-taktik bir bilgisi olan, bu güncelleme/iyileştirmeyi  yaptıran veya bu arızayı yaşayan kimse var mı acaba aranızda???

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başka servisten randevu alarak aynı güncellemeyi onlarda söyleyecekler mi teyit edin ona göre hareket edersiniz.Gerekirse yüceyi arayın bilgilendirin sonra servise gidin.

Çevrimdışı ozanakcay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;615252
Başka servisten randevu alarak aynı güncellemeyi onlarda söyleyecekler mi teyit edin ona göre hareket edersiniz.Gerekirse yüceyi arayın bilgilendirin sonra servise gidin.

Hocam merhaba,
olmayan bir güncelleme için neden aracı çağırma  gereği duysun ki servis? bilmediğim bir olay mı var servislerde bununla  ilgili acaba? şimdi içime kurt düşürdünüz, skoda sitesindeki şu linkten araç güncelleme ve servis aksiyonlarını gösteriyor ama güncel mi acaba, bilginiz var mı?

http://www.skoda.com.tr/skoda-servis/servis-aksiyonlar%C4%B1

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozanakcay;615255
Hocam merhaba,
olmayan bir güncelleme için neden aracı çağırma  gereği duysun ki servis? bilmediğim bir olay mı var servislerde bununla  ilgili acaba? şimdi içime kurt düşürdünüz, skoda sitesindeki şu linkten araç güncelleme ve servis aksiyonlarını gösteriyor ama güncel mi acaba, bilginiz var mı?

http://www.skoda.com.tr/skoda-servis/servis-aksiyonlar%C4%B1

O aksiyon dizel araçlardaki skandalla ilgili işe yarıyordu şu anda bir fonksiyonu yok gibi.
Bence önce araştırın öyle bırakın aracı yada en iyisi başka servise gidin.

Çevrimdışı ozanakcay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam Ankara da maalesef şaka gibi başka yetkili servis yok... Aydoğanlar sadece periyodik bakım yapıyor, Efe de servisleri tadilatta olduğu için bakmıyor...
Yüce Auto arayıp yarın teyit etmeye çalışacağım.

Çevrimdışı ozanakcay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;615258
O aksiyon dizel araçlardaki skandalla ilgili işe yarıyordu şu anda bir fonksiyonu yok gibi.
Bence önce araştırın öyle bırakın aracı yada en iyisi başka servise gidin.

Yuce oto ve Aydoganlar da ayni guncellemeyi soylediler... ve sanirim bircok araci cagiriyorlar, bacanagimin rapid sedan icin de 30 bin bakimda ayni guncellemeyi soylemisler... hayirlisi artik...

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozanakcay;615497
Yuce oto ve Aydoganlar da ayni guncellemeyi soylediler... ve sanirim bircok araci cagiriyorlar, bacanagimin rapid sedan icin de 30 bin bakimda ayni guncellemeyi soylemisler... hayirlisi artik...

Bende bugün aradım servisi plaka sorgulaması sonucunda motor soğutma sistem güncellemesi var dendi 1.5 gün kalacakmış.

Çevrimdışı heredot mehmet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Acaba bu güncelleme dizel motor tipleriyle mı alakalı yoksa tüm motor tipleri için mı?

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben 1 ay önce 30bin bakımı için fiyat aldığımda, güncellemeden bahsetmemişlerdi. bende fiyat fazla diye bosch car service'de yaptırdım bakımı. benim aracım tsi.

tsi motor olupta bu güncellemeyi alan var mı?

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozanakcay;615248
Arkadaşlar merhaba,
bugün rapid spaceback tdi dsg aracımız için And  oto ankara yı aradım 15000 km ilk bakım yaklaştığı için ve ankarada tek  olduğu için 18 mayıs öncesi randevu istedim... 700 TL civarında bakım  fiyatı verdiler. 15 Mayıs için plakayı alıp kayıt yaparken aracın  güncelleme/iyileştirme uyarısı var dedi ilgili arkadaş ve aracınızı 2  gün burada tutmamız gerekiyor dedi... buraya kadar herşey normal. Aracın  Motor Soğutma sistemi ile ilgili bir durummuş... burada iş biraz  değişti çünkü ben AND oto ya iki defa aracın ekranında görünen soğutma  sıvısı arızasıyla ilgili gittim, hatta ikincisini geçen cuma gittim.  soğutma sıvısı min çizgisinin altındaydı; yarım saate yakın bekledikten  sonra usta geldi ve önemli değil, normal, birşey yok, fabrikada az  doldurmuşlardır vs vs deyip elindeki şaşal şişeden biraz su ekledi ve  gidebilirsiniz dedi; ısrarla neden su eksiltiyor dediğimde "beyefendi  aracınız su eksiltmemiş, fabrikada az koymuşlar muhtemelen" , "bu bizim  işimiz" , "merak etmeyin yine eksiltirse getirirsiniz" diyerek gönderdi,  özellikle kayıt açılmasını istedim ama bir işlem yapmayacağız kayıt  açmayız dediler ve şimdi de "Motor Soğutma Sistemi  İyileştirmesi/Güncellemesi" diye aracı 2 gün alıkoyacaklar... bir de ne  yapacaksınız dediğimde "2 defa suyunu değiştireceğiz" dediler...
Konu  hakkında teknik-taktik bir bilgisi olan, bu güncelleme/iyileştirmeyi  yaptıran veya bu arızayı yaşayan kimse var mı acaba aranızda???
Benim 1 aylik tdi superbimin de soğutma suyu minimum çizgisinde. Ilk aldiğimda neredeydi bakmadim doğrusu. Bir de uzun yolda yağ sicakliği 100 derece yaziyordu. Bu normalmidir? 100 derece gören var mi aracinda?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yağın 100 derece olması tdi için gayet normal suyun minimumum olması normal değil

Çevrimdışı Fkeles25

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.4TDİ bende anlık yanıp sönen uyarı için aradım garantisi bitimi yaklaştığı için. banada trabzon ÇKR bu güncelleme olayından bahsetti ama öyle 2 gün filan demediler yarım gün sürer dediler.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu güncellemede ne işlem yapılıyor yaptıran varmı?
Yazılım güncellemesimi parça değişimi varmı?

Çevrimdışı kenanbalci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı güncelleme benim aracıma da yapıldı. 4 saat sürdü.

Çevrimdışı ozanakcay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fkeles25;615790
1.4TDİ bende anlık yanıp sönen uyarı için aradım garantisi bitimi yaklaştığı için. banada trabzon ÇKR bu güncelleme olayından bahsetti ama öyle 2 gün filan demediler yarım gün sürer dediler.
Hocam Ankara daki iki servis te en az 1 buçuk gün sürer diyor;

Alıntı yapılan: Mehmet 2016;615838
Arkadaşlar bu güncellemede ne işlem yapılıyor yaptıran varmı?
Yazılım güncellemesimi parça değişimi varmı?
kimse bu konuda birşey paylaşmadı; And Oto Ankara, soğutma sıvısı ile ilgili bir kontrolün olacağını; bu sıvının araçtan tamamen temizlenip - motor soğukken en az 2 defa tamamen boşaltılıp saf ile temizlenecek, 4 defa temizlediğimiz araçlar da oldu - dediler; yazılım ya da parça değişimi değil söylediklerine göre sadece mevcut antifreez le su (sanırım G13) ile ilgili bir problem galiba, çünkü başlığı açarken de dediğim gibi araç 12 bin km de su seviyesi az uyarısı verdi ama kaçak kayıp yok - enteresan bir durum... bakalım ne çıkacak.

Alıntı yapılan: kenanbalci;615914
Aynı güncelleme benim aracıma da yapıldı. 4 saat sürdü.
hocam Yukarıda söylediğim gibi bize söylenen motor soğukken yapılması gerektiği ve tamamen temizlenmesi için en az 2 defa işlemin yapılması gerektiği, aradığımda kesinlikle 1buçuk günden önce veremeyeceklerini iki servis te özellikle belirtti...