škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

FABİA 3 İçin 4 adet Paçalık Montaj

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba;

Bugün 2016 model Fabia'm için ALTUR dan 4 adet paçalık set aldım. Fitayı %30 parça indirimi ile birlikte 75tl'ye geldi. Sorum şimdi bunu serviste montaj ettirsem 40 tane şey söyluyorlar yok bugun olmaz yarın gel yok çok yoğunuz burda kalması lazım falan diyorlar. Bu paçalıkları kendim montajını yapabiliyormuyum?. Biliyorum belki çok basit bir işlem ama olurda bir triği falan vardır yapmam sonra 3 liralık şey için daha fazla sorun yaratmayım diyorum. Bilen veya yapmış olan arkadaşlar var ise çok sevınırım.

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de vardı söktüm estetik olarak güzel durmadığını düşündüğümden.. Aracı alırken içinde bi tornavidası var onunla çamurluktaki vidaları söküp takacaksınız. Önler kolay ama arkalar benimki gibi 17 inç jantlar spor yaylar varsa sıkıntı olabiliyor ama fabrika çıkışı 15 inç jantlar ile onlarda sökülebilir diye tahmin ediyorum. Yani vida yerleri belli hocam vidaları söküp paçalıkları üzerine vidalayacaksınız aynı vidalar ile.. kolay gelsin..
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2017, 19:29:18 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
youtube'da seat leon icin uygulamali videosu mevcut [MENTION=9210]Sathoriani[/MENTION] yazdiktan sonra benzer olduklarini anladim ben de. "seat leon pacalik" diye aratinca ilk sirada cikiyor video.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9210]Sathoriani[/MENTION]  [MENTION=15281]coxcomb[/MENTION] kardesler pacaliklari uyguladim. Burdan diger arkdaslarin da bilgisi olsun diye detayli yazmak istiyorum. 4 adet pacaligi %30 indirimle 75tl ye aldim ALTURDAN. Pacaliklarin ön setinin uygulanacagi yerde 3 adet vida, arkada ise 2 ade vida yildiz alyan ile sokuluyor. Onleri rahat sokmek icin direksiyonu terse dogru cevirip lastikleri ice getirdim. Otomatik sarjli tornavida ile onleri kolayca söktüm. Bolgeyi iyice temizledikten sonra pacaligi yerine oturttum ve sirayla once hafifce sikistirip tam yerlerine oturmasina izin verdim sonra iyice vidaladim. Arkada 3 vida gorunsede disariya yakin olan 2 tanesi sokuluyor icerdeki vida sokulmuyor. Arka pacaliklarla 2 tane pilastik vida da geliyor, bu plastik vida ise davlumbazin en altinda yerlesik bir vida boslugu var oraya takilip birakiliyor sikistirma falan yok sadece takiliyor tek tarafli giriyor ama geri cikmiyor. Arka lastikler dönmedigi icin vidalari cikarmak biraz zor oldu, otomatik cihazi kullanamadim yildiz alyan ile elle soktum ama vidalar cok sert olmadigi icin o da aman aman zorlamadi. Resimleri de bulabilirsiniz, ben araca yakistirdim hosuma gitti. Simdi jantlari plasti dip ile mat siyaha boyayip, anten yerine de shark anten takttim mi tamamdir. Difuzor ve Cift ekzoz konusunda ise biraz daha zaman var:)

« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2017, 00:30:13 Gönderen: jackalcarlos_18 »

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aldığım yerde hemen taktımıştım. Ama önlere takmadım, sadece arkalara taktırdım. Daha hoş bir görüntüsü oluyor o haliyle.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bence konu açıldıysa en azından resimler-video paylaşılsaydı. bende paçalık düşünüyorum ama baktığımda konuda yararlı bir bilgi yok. Dediğiniz vida yerlerinin resimleri olsa yararlı olurdu.

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar çok bir fark oluşur mu ki bunları taktırıyorsunuz ?

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tugkancelebi;616328
Arkadaşlar çok bir fark oluşur mu ki bunları taktırıyorsunuz ?

Araç daha oturaklı ve ağır duruyor ayrıca aracı çamurdan, taştan koruyor

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13958]SinirliSürücü[/MENTION] sen iste hocam çekeriz foto:) bu aralar çok yogun calisiyorum oyle detayli foto cekmeye firsatim olmadi maalesef ama vida yerlerini vs çekeyim en kisa zamanda. [MENTION=14492]tugkancelebi[/MENTION] kardeş valla benim arka cam bile toz toprak oluyordu. Aracim Pasifik Mavi oldugu icin cok fazla tozu ve su lekesini gösteriyor ama pacaliklar sayesinde hem goruntusunu cok sevdim hem de yanal kum toprak izlerinden hem de arka camdaki birikintilerden kurtuldum bende cok ise yaradi. Ön lastikten seken ve aracin altina da çarpan taşlardan da koruyor.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bugün sordum Ankara AND Otomotivde 4 paçalık için 77 tl fiyat verdiler normalde 55+55 110 liraymış ama %30 indirim ile bu fiyat oluyor dedi.

Ayrıca bagaj havuzu için 260 ve kolçak için 965 tl indirimsiz fiyatları verdi indirimli biraz daha iniyor fiyat. Sizce alınırmı ne diyorsunuz ?

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;616543
Bende bugün sordum Ankara AND Otomotivde 4 paçalık için 77 tl fiyat verdiler normalde 55+55 110 liraymış ama %30 indirim ile bu fiyat oluyor dedi.

Ayrıca bagaj havuzu için 260 ve kolçak için 965 tl indirimsiz fiyatları verdi indirimli biraz daha iniyor fiyat. Sizce alınırmı ne diyorsunuz ?

Hocam forum sponsoru yüncüler ile görüş. Ben bir çok orjinal ürünü oradan çok daha uyguna aldım. Forum üyelerine ekstra indirim yapıyorlar

- Krom kapı eşikleri (2 model var Siyah plastik üstü krom ve sade krom) ben ilkini aldım
- ön ve arka Kauçuk Paspaslar
- Orta şaft tüneli paspası
- Bagaj Havuzu
- Multimedya Tutucu
- Ön ve arka paçalıklar

Bunların hespsi orjinal katalog ürünü. http://www.skoda.com.tr/sitecollectiondocuments/00000fabia-my-2016-2.pdf

hepsini toplu almadım ara ara aldım. Siz de onlarla görüşüp alabilirsiniz. Anlaşmalı kargo ile uygun gönderiyorlar.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;616543

Bagaj havuzuna 150tl üzeri çok. YPS plastik var oraya bak, ben ordan aldim hem de luks kalite olani 120tl ye almiştim cok memnunum gayet iyi uyumu var ve malzeme kalitesi cok iyi. Lastik örtuye 260tl verilmez hocam. Kolçak 975tl inanilmaz pahali. Hiz sabitleme yaptir daha iyi. 400tl ye araştirirsan cok kaliteli siritmayacak bir kolçak bulursun. Ben paçaliklar indirimli oldugu ve birebir uyan baska bir ürün olmadigi icin aldim. Orta şaft halisini da yine servisten 27tl ye almiştim onun da siritmayan birebir uyumlusu yoktu. Araca geri kalan hersey uyumlu kaliteli uygulamalar yaptim. Bahsi gecen rakamlar bence çok ama tabiki her bütçenin kendine göre son karari olur.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13958]SinirliSürücü[/MENTION] Arka paçalıkların en üstteki vidası, bu normalde araç üzerine bağlı bir vida, bunu söküp paçalığı yerleştirip tekrar sıkılıyor vida. Unutulmaması gereken paçalık kaportaya sıfır takılmalı dısarı dogru çıkmak istiyor plastik ama buna izin vermeden ileri doğru ittirip vida sıkıştırılmalı. Lastiği sökerek çok kolay, lastiği sökmeden de açılı bir alyan ile rahatça yapılır. Alyan yıldız tornavida gibi değil sanırım 8gen bir yapısı vardı. Paçalıklarla birlikte gelmiyor maalesef.

Arka paçalığın alttaki son vidası, paçalıklar ile birlikte geliyor normalde kaportada yeri boş. Bu vida plastik olarak gelir, dişleri kaportaya açılmış yerine oturdugunda tek taraflı ilerler ve tekrar geri çıkmasını engeller ama takarken çok zarar vermeyin, sıkmaya çalışmayın sadece ittirin yerine bırakın. Biraz gevşek durur, sorun çıkarmaz bayağı saglamdır. Yeterki dişlere zarar vermesin. Paçalıklarla birlikte gelen metal kıskaçla arkadan vıdayı kıstırabilirsiniz ama çok ugrastırıcı ve buna degmez.

Arkalarda 1 demir, 1 plastik vida yerleşimi mevcut, demir vida halihazırda araçta takılı.

Önlerde 3 vida var ve hepsi araçta mevcut, sadece söküp paçalık üzerine tekrar vidalayacaksınız. Lastikleri sökmeye gerek yok sadece direksiyonu ters yöne çevirmeniz yeterli. Alyan ile birlikte çok rahat takarsınız. Malzeme kalitesi iyi, o nedenle bölgeyi iyice temizleyip paçalığı yerleştirip vidaları olabildiğince sıkıştırın hiçbirşey olmuyor.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir sonraki sefer ben de paçalık montajı yapacağım. Benim aracım Combi versiyon olduğu için arka tampon baya kirleniyor. Çakıl vs. boyaya da zarar verir.

Çevrimdışı Baysun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;617168
Bir sonraki sefer ben de paçalık montajı yapacağım. Benim aracım Combi versiyon olduğu için arka tampon baya kirleniyor. Çakıl vs. boyaya da zarar verir.
[MENTION=12348]Bilgic[/MENTION] hocam benim aracta kombi. Pacalık sipariş ettim gelecek. Ama servis burada takarsak 150 TL işcilik tutar dedi o yuzden dışarıda yaptırıcam. Sizin araçta extra aksesuar var mı?

HTC Desire 816 dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi