škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracimi bu hafta içi teslim alıyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kasaya göre fazla güclü motor olayini 2009-2010 model Hyundai Getz kullanan bilir hocam. 30cm arabaya 1.5 motor koymuşlar, istatistiki olarak kariştigi her 100 kazanin 68 i viraj alamamasindan kaynaklaniyor:)) ben hayatimda oyle arac kullanmadim. 110bg gercekten iyi rakam ama gelmis gecmis en iyi kombinasyon sanirim o getz de vardir:))

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hazir muhabbet performansa gelmis burdan sorayim bari, 110 beygirlik olanlarda kalkis kontrolu olayi var mi acaba? deneyen oldu mu :) deneyecem ama sanzimani yiyecem diye korkuyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;616431
hazir muhabbet performansa gelmis burdan sorayim bari, 110 beygirlik olanlarda kalkis kontrolu olayi var mi acaba? deneyen oldu mu :) deneyecem ama sanzimani yiyecem diye korkuyorum.

kalkış kontrolünden kastınız hill hold, yani yokuş kalkış desteği ise eğer var.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;616436
kalkış kontrolünden kastınız hill hold, yani yokuş kalkış desteği ise eğer var.

yok hayir o degil. soyle anlatayim bazi otomatik vitesli araclarda sport moda aldiktan sonra kalkis yapmadan once gaz ve frene ayni anda basilinca devir yukselir ancak ayaginizi frenden cekene kadar sanzimana yuk binmez. en hizli kalkisi yapmak ve 0-100 testlerini yaparken kullanirlar genelde.

bizim araclarda olacagini sanmiyorum ama yine de merak etmiyor degilim :)

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15505]Mhmtydn[/MENTION] öncelikle hayırlı olsun tekrardan. Kazasız belasız güle güle binmem temennisiyle. Ben de Ekimde almıştım. 12000 km'yi devirdim. Evet yukarıda diğer arkadaşların söylediği gibi motor gücü araç için gayet yeterli. Ne fazla ne eksik bence. 3-4 kişi araca bindiğinde 110 hp motorun tam olarak ideal olduğunu uzun yolda anlıyorsunuz. Ayrıca, ben Fabia için "şaka makinesi" diyorum. Çoğu C sınıfı ve B sınıfı araca şaka yapabiliyor. Bizzat denediğim için biliyorum :). Ama bu güçlü B sınıfını seneye veya bu senenin sonunda tahtından edecek bir araç geliyor. Yeni İbiza TSI-EVO. Araç hem 4 kapı hem de 1.5 TSI 150 HP. Bizim 110 hp'in ne kadar iyi olduğunu herkes biliyor ama 150 Hp ile neler olur bilemiyorum! Hem de 4 kapı. Coupe bir araç değil yani. Bekleyip görüceğiz.

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekomach;616424
Geçen enteresan bir şekilde C180'i bile az farkla da olsa geçtim. Daha önce bir çok 520d ve A6 2.0 TDI'ya ciddi fark atmışlığım da oldu.

Ben biraz araştırma yaptım bu konuda, aracın birçok güçlü araçtan üstün olmasının sebebi 110PS'yi 5000-6000 devir aralığında sürekli üretmesi, tabi bir de 1050kg boş ağırlığının olması.

Kasaya göre fazla güçlü motor. Size tavsiyem sakin kullanmanız, hayırlı olsun şimdiden, Allah kaza bela vermesin :)

Dediğiniz arabalar cidden güçlü motorlara sahip iddalı arabalar yaptı iseniz helal olsun [emoji5]
Bunları okudukça araca olan sevgim artıyor
Ama geçenlerde arkadaşta golf 1.4 tsi act 150 hp vardı dur kalkta uzadı gitti [emoji28][emoji28]
Kalkerken esp'yi kapatırsanız çok fark ediyor

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;616431

Launch control demek istiyorsunuz
Bende tiguan var 1.4 tsi act başka bmw 2000 cc olan araçlarda var bildiğim
Vw grubunda diğer araçlarda da Yok bizde olacağını sanmıyorum ki Yok diye biliyorum
Espyi kapatıp vitesi S moduna alıp gaz fren yapınca oluyor dediğiniz olay

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION] biraz fazla gibi ama FR tadında olmuş. Bence gayet güzel. Fiyatı 90,000 TL'yi de bulur, orası ayrı tabi. Aşağıda Doğan Kabak'ın inceleme videosu var. Bilgi amacıyla paylaşıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=GxolTRCI2-Y

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
150bg arabaya fren diski ister şanzuman ister iyi bir şasi ister. Seatta bunlarin hicbiri yok maalesef.

Çevrimdışı Mhmtydn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çok şükür yaklaşık 2 saat önce arabayı teslim aldım. 46 litre benzin aldım 245tl ye. Bakalım ne kadar yol gidecek.
Keşfetmek istiyorum ama şuan musait değilim inşallah yarın büyük bir zaman ayırıp keşfedeceğim.

Çevrimdışı Mhmtydn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hizliresim web sitesine yukle, orta boy sec, foto islenince cikan linklerden FORUM yazani buraya komple komple yorummuş gibi yaz direk cikar burda

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tugkancelebi;616457
Dediğiniz arabalar cidden güçlü motorlara sahip iddalı arabalar yaptı iseniz helal olsun [emoji5]
Bunları okudukça araca olan sevgim artıyor
Ama geçenlerde arkadaşta golf 1.4 tsi act 150 hp vardı dur kalkta uzadı gitti [emoji28][emoji28]
Kalkerken esp'yi kapatırsanız çok fark ediyor

Fabia'nın kalkışları kötü oda 1.vitesteki hissedilir turbo boşluğundan kaynaklanıyor. Gerçi bunun şöyle bir avantajı da var; patinaja kolay kolay kalmıyor araba ve bir çok testte fabrika verilerine yakın hızlanıyor (9.5-9.7sn ). E180 gibi fabrika verisine 8.9 yazıp 10.5sn'de kalkmıyor :D

Benim bahsettiklerimin hepsi şehir içi ara hızlanmalarda gerçekleşen durumlar. Fabianın iyi olduğu konu esneklik, tabi bu 150-160'a kadar geçerli :) Yoksa kırmızı ışıkta 520d'de bizi geçer, A6'da :)

Bende bir FR'la denemiştim, FR tatlı tatlı uzuyor, kalkış olsaydı dediğiniz gibi iyice fark yerdim muhtemelen :o

Sonuç olarak keyifli ve 5 kişi bile bindiğimizde performansı üzmeyen bir arabamız var, daha ne olsun :ok: