škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ertelenen teslim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Nisan sonu ilave opsiyon ekleterek Superb Prestige siparişimi verdim. Bana ilk söylenen 8-10 hafta teslim süresi idi. Bağlantı yaptığım bayiinin satış sorumlusu ile Mayıs ayı boyunca yaptığım çeşitli yazışmalarda 22 hafta üretim haftası olacağı ve 27 veya 29.hafta teslim edileceği söylenmesine rağmen dün gelen bilgide üretim haftasının 30.cu hafta olarak değiştiği ve teslimin 34. Hafta yapılacağı söylenmektedir. Yani teslim tam 5 hafta ertelenmiş. Satış sorumlusu bunun tamamen fabrikadan kaynakladığını söylemektedir.
 Bu normal midir ? Yoksa her konuda olduğu gibi burada da araya tanıdıklar veya torpilliler mi giriyor.
 5 hafta ertelenmesi çok sinir bozucu bir durum.
 Yorumlarınızı bekliyorum…

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: imotro;616537
Nisan sonu ilave opsiyon ekleterek Superb Prestige siparişimi verdim. Bana ilk söylenen 8-10 hafta teslim süresi idi. Bağlantı yaptığım bayiinin satış sorumlusu ile Mayıs ayı boyunca yaptığım çeşitli yazışmalarda 22 hafta üretim haftası olacağı ve 27 veya 29.hafta teslim edileceği söylenmesine rağmen dün gelen bilgide üretim haftasının 30.cu hafta olarak değiştiği ve teslimin 34. Hafta yapılacağı söylenmektedir. Yani teslim tam 5 hafta ertelenmiş. Satış sorumlusu bunun tamamen fabrikadan kaynakladığını söylemektedir.
 Bu normal midir ? Yoksa her konuda olduğu gibi burada da araya tanıdıklar veya torpilliler mi giriyor.
 5 hafta ertelenmesi çok sinir bozucu bir durum.
 Yorumlarınızı bekliyorum…
Lehinize bir durum olabilir. Sonucta güncelleme gelebilir araciniza. Beklemek gercekten sinir bozucu ben bu beklemeyi göze alamadigim icin bayinin elindeki araci almistim. Sonucta beklenen guzelse beklemeye değer.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sonradan şu renk olsaydı şu donanımı da olsaydı dememek için beklemeye değer. Acil ihtiyacınız yoksa bekleyin derim. Misal gittik buzdolabı gibi beyaz araç aldık. dsg ben alırken daha yoktu, bir iki donanım ekletebilirdim. (ağustos 2015). Araçtan memnunum ama hayıflandığım konular oluyor. beklese miydim diye. hazırdaki 19 yerine 18 inç jantla alabilirdim vs vs. bir de donanımın güncellendiği haftaya denk gelmiş. bence geç üretime girip güncellenmiş donanımla almak daha iyi olabilir.

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;616539
sonradan şu renk olsaydı şu donanımı da olsaydı dememek için beklemeye değer. Acil ihtiyacınız yoksa bekleyin derim. Misal gittik buzdolabı gibi beyaz araç aldık. dsg ben alırken daha yoktu, bir iki donanım ekletebilirdim. (ağustos 2015). Araçtan memnunum ama hayıflandığım konular oluyor. beklese miydim diye. hazırdaki 19 yerine 18 inç jantla alabilirdim vs vs. bir de donanımın güncellendiği haftaya denk gelmiş. bence geç üretime girip güncellenmiş donanımla almak daha iyi olabilir.

Bu tip ertelemeleri tamamen fabrika mı karar veriyor. Türkiye'deki yetkililer buna müdahele edemiyor mu ? bBn bu konuda tereddütteyim.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: imotro;616540
Bu tip ertelemeleri tamamen fabrika mı karar veriyor. Türkiye'deki yetkililer buna müdahele edemiyor mu ? bBn bu konuda tereddütteyim.

Son söz fabrikada; müşteri ile ilişkileri de yürütmek bayide. Fabrika banttan aracı çikartmaz ise bayiye araç gelmez. Bu tamamen merkezin satış ve dağıtım politikası.

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de bekleyin. Güncelleme gelecekse daha iyi. Sonradan keşke bekleseydim demezsiniz.

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Peki...
Teslimattan önce zam gelirse?
Farkını isteyecekler mi?

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;616573
İsteyecekler.
Dediğiniz gibi diğer husular için gerçekten beklenir.
Sonradan aklınızda kalıp canınızı sıkmaktansa beklemek zor ama daha mantıklı.
Fakat bu zam olayı insanı zor durumda bırakabilir.
Sonuçta belli bir bütçe ayırıyorsunuz.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Misal aracımda hissettiğim en büyük eksiklik otomatik şanzuman.
ben alırken daha araca 5000tl zam gelmişti. otomatik şanzuman 1 ay sonra gelecekti ve manuelden 10000 tl pahalı olacaktı. bayinin elindeki aracı lansman fiyatından saydılar öyle aldık. otomatik beklese idi en iyi şartla +5000 tl zam geçerli olacaktı ve 1 ay sonrasına bir zam söz konusu olsa idi o da yansıyacaktı.
şu anda aynı donanımı otomatik almaya kalksam 15000 tlden çok daha fazlasını ödemek zorundayım. hem 2. el değer kaybı hem kurlar hem de artan ötv yüzünden.
hesabınızı iyi yapın. uzun süre elinizde tutacaksınız bir kaç hafta beklemenin bir sakıncası yok.

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;616575
Misal aracımda hissettiğim en büyük eksiklik otomatik şanzuman.
ben alırken daha araca 5000tl zam gelmişti. otomatik şanzuman 1 ay sonra gelecekti ve manuelden 10000 tl pahalı olacaktı. bayinin elindeki aracı lansman fiyatından saydılar öyle aldık. otomatik beklese idi en iyi şartla +5000 tl zam geçerli olacaktı ve 1 ay sonrasına bir zam söz konusu olsa idi o da yansıyacaktı.
şu anda aynı donanımı otomatik almaya kalksam 15000 tlden çok daha fazlasını ödemek zorundayım. hem 2. el değer kaybı hem kurlar hem de artan ötv yüzünden.
hesabınızı iyi yapın. uzun süre elinizde tutacaksınız bir kaç hafta beklemenin bir sakıncası yok.

Evet uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Ama bana garip gelen bir anda 5 hafta nasıl atar. Fabrika 29.cu hafta teslim derken şimdi 34.cü hafta diyor. Bana bayiinin söylediği bu. 3 gün sonra 3 hafta daha ertelenmiyeceği ne malum ?

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tur ertelemeler olabiliyor duydugum kadariyla. Gerekcesi de parca temini vs olabiliyor.

Bir de temmuz agustos falan gibi sanki fabrika iki hafta mi ne komple tatilde giriyor diye okumustum briskoda da, o da etken olabilir belki.

Satis temsilcinizin ekranindan bakmayi isteyebilirsiniz belki arac bilginize, uretim haftasini görebilirsiniz, böylece aklinizdaki sorular da kaybolur.