škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gümüş renk oto sahipleri dikkat!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yolda kamufle olan gümüş renkli otomobil kullanıcılarının farları yakması şart

Otomobil sahipleri "Gümüş"ten vaz geçmiyor Kiri ve çizikleri göstermemesi nedeniyle vatandaşlar otomobil alırken ''gümüş'' (gri) rengi tercih edince, son bir yılda satılan otomobillerin yarısına yakınını bu renk otomobiller oluşturdu.
AA muhabirinin yaptığı araştırmaya göre, diğer renkteki otomobillere göre ek boya maliyeti 500 ile bin lira arasında fazla olmasına karşın, Türkiye'de otomobil ve cipte en çok tercih edilen renk gümüş.
Bu rengin bu kadar yoğun tercih edilmesinin nedenlerinden biri, kiri fazla göstermediği için sahibinin otomobilini sıkça yıkatmaya gitmek zorunda bırakmaması.
Diğer önemli tercih nedeniyse, gümüş renginin küçük çaplı çizikleri belli etmiyor, bu tarz çizikleri diğer renklere göre daha az gösteriyor. Böylece gümüş renkli otomobil sahibi, her çizik için 100-500 lira boya parası ödemek zorunda kalmıyor.
Bir diğer neden ise gümüş rengin otomobili daha alımlı ve hoş göstermesi... Türkiye'deki otomobil kullanıcılarının çoğu, gümüş renkli otomobillerin daha güzel göründüğünü düşünüyor.

-TRAFİKTE GÖRÜLMESİ ZOR, IŞIKLARI YAKIN-
Tüm bu avantajlara rağmen gri tondaki otomobiller, yolun ve çevrenin rengiyle uyum sağladığı için, diğer otomobil sürücüleri ya da yayalarca zor fark ediliyor.
Bu açıdan yolda kolaylıkla kamufle olabilen gümüş renkli otomobil kullananların, bu dezavantajı ortadan kaldırmak için, günün her saatinde farları açık seyretmeleri öneriliyor.
Volkswagen'in Konya bayisi Gökmen Otomotiv Satış Müdürü Hasan Tarhanlıoğlu, tüm markalarda son bir yılda satılan otomobillerin yarısına yakınının gümüş olduğunu söyledi.
Ancak son dönemde genel olarak otomobillerde kullanılan renklerin modaya göre belirlenmeye başladığını, tüketici tercihlerinin de bu yönde değişmeye başladığını anlatan Tarhanlıoğlu, ''Vatandaşın tercihi ağırlıklı olarak gümüş grisi... Ancak tüm dünyada otomobil firmaları her yıl, o yılki moda akımına göre bir konsept renk belirliyor. Geçen yıl siyah olan konsept renk, bu yıl beyaz... Bunu otomobil fuarlarında ve firma kataloglarında net bir şekilde görebiliyoruz'' diye konuştu.

http://www.haberturk.com/ekonomi/haber/197908-Gumus-renk-oto-sahipleri-dikkat.aspx
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2010, 17:15:08 Gönderen: seyyah »

berfin.meb

• Ziyaretçi

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Bizim genelde gündüzleyin park farları yanar ;)

Gerçekten Beyaz araç yollarda çok görüyorum özellikle Mercedes C serisi full beyaz 1 kere siyah rengini gördüm o kadar aynı şey Passatta da var bu sene full beyaz satışı yapmışlar ve yollarda artık fazlaca beyaz renk görmek mümkün ;) Hoşuma gitmeye başladı beyaz renk :D
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mavi :hhh: dikkat çeken renk :hih:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

berfin.meb

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;60178
Tabi ki mavi en birinci renk.:kat:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ero__;60198
Kırmızı? :hanz:

Çok sexy, şöle bişi mesela :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
g gri dedim.o kadarrrrrrrrr
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kırmızı olsun 3 kuruş fazla olsn derler :D valla bende fiesta varken çok çektim bence kırmızı çok nazara geliyor. toledoda mavi idi metalik ton çok tatlı duruyor hakkı yenmez. leonda beyaz oda güzel çokda güzel duruyor arabada ama bana beyaz soğuk geliyor. bizim passatta gümüş gri rengide ben seçtim ama buna rağmen griyi hiç sevmiyrom sevemedim sevemeyeceğimde :D

ben metalik mavi yada golfümdeki gibi sedefli grafit mavi tonundaki renkleri çok beğeniyorum. hatta benzer bir ton opelde ve fordda da kullanılıyor.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
beeeeemmmmmmm   bbbbbeeeeeeyyyyyyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaazzzzzzzzzzzzz
olsun bundan sonraki

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;60178

Abi senin paylaştığın jantlı değişik bir superB vardı o da çok fenaydı beyaz beyaz :)

Gri renk rahat oluyor çizik çok temiz var parlak olmadıktan sonra pek az görünüyor direk kamufle :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;60251
Forever Mavi :)

Mavişdaşım geldi :hanz:

İşin ilginci ben roomster alırken zaten çok az sayıda roomi vardı piyasada satılık.Ona rağmen yine mavi renk kısmet oldu ya ona şaşıyorum :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı bugraGT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
beyaz rengi moda yapan mercedes c serisi oldu son bir yıl içinde

benim yeni favorim nar çiçeği:)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bugraGT;60269
beyaz rengi moda yapan mercedes c serisi oldu son bir yıl içinde

benim yeni favorim nar çiçeği:)
ondan önce Q7 bmw x5 seat leon a3 gibi modeller vardı beyaz olarak oldukça iyi satış yapan :)