škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arac 2. El degeri

Rache · 33 · 7422

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
22.hafta uretimi 2016 model eylül cıkıslı prestige dsg tdi bussines gri buyuk ekran sunroofuda olan 11bin km de ki bir aracın fiyatı nekadar dır ?*
aracta 6 bin tl hasar kaydı var degişimden dolayı.

Diger aracta ayni model ekim cikisli 22. Hafta uretimi opak beyaz. Sunroflu 15 bin km
Fiyatlari ne eder acaba hasarsiz
Extra yok

Ikiside 1.6 tdi dsg

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İkisi de. Beyaz olan hatasız olduğu için , diğerine göre 3-4 bin TL daha fazla edebilir. Aciliyeti varsa da 125 civarına kadar inilebilir , daha altı şu anki piyasada ucuza gitmiş olur bence.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi sıfırı 165 bin olan 8 aylık 15000 km de hatasız bir aracın 125 bine satılması bana pek normal gelmiyor. Allah kimseyi bu kadar zora sokmasın.
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2017, 17:17:27 Gönderen: kolgezer »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
E90 kasa 3.20d ilk ciktiinda arkadasim 60 bin euro ya aldi. 8 bin km kullandi ve bir yil sonra ancak 45 bin euro ya satabildi. 2. El boyle maalesef.

Siz bide bayyiiden fiat alin bakalim ne kadar diyecekler :) 110 dan yukari cikan bulursaniz sevinin

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bayi ve onlara 2. el araba sunmak ucurumdan atlamak gibi bişey olur :)  ikinci el fiyatları ortada zaten. 2016 10. ay cıkıslı   sunroflu 20 bin ve üzeri kmlı bussines gri 22. hafta üretimi olan bir aracı 140 binden asagı veren yok. 22. hafta oncesi olan aracları sunrofsuz 128-130 bin arası verenleri gördüm.  en fulunu 155 bine satan var. o dedıgınız 110 bin tl fiyattı 2014 kasaya veriyor millet dusunun artık.
simdiki durumla arkadasınızın durumu cok farklı. cunku 125 bin tlye alınan arac ötv kurdan dolayı 167 bin tlye kadar cıkmıs durumda  şimdi.
bazı arkadaslar almadıgına cok pişman oldular şimdi sıfırını alamıyorlar 2. ele yöneliyorlar bu durum yuzunden 2. el fiyatlarıda haliyle arttı.

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;616681
Şimdi sıfırı 165 bin olan 8 aylık 15000 km de hatasız bir aracın 125 bine satılması bana pek normal gelmiyor. Allah kimseyi bu kadar zora sokmasın.

yazdığınız tarih 5. ay araç 8 aylık yani ötv zammından önce fiyat olarak o araç 140000 civarı idi 25000 tl zam yedi yani 15000tl düşmesi anormal sayılmaz.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BLACKSAGAT;618476
yazdığınız tarih 5. ay araç 8 aylık yani ötv zammından önce fiyat olarak o araç 140000 civarı idi 25000 tl zam yedi yani 15000tl düşmesi anormal sayılmaz.

Siz aldığınız bir ürünün satış fiyatını piyasaya göre mi yoksa alış fiyatınıza göre mi belirlersiniz? Daha uç bir örnek verirsek, 150 ₺den 1 çeyrek altın aldık. Çeyrek oldu 200₺ biz de bozduruyoruz diyelim. Tam kuyumcuya giderken birisi bize 175₺ karşılığında çeyreğimizi alabileceğini söylerse ben zaten 150 den almıştım diye düşünüp çeyreği ona satarsak anormallik olmaz mı?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ötv zammı artık bir gerçek. şu anki sıfır fiyatından hesaplanır araç.

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
skoda marka algısı git gide yükseliyor göreceksiniz bugün yarın amblemi de değişecek. Yola bir çıkıyorum o kadar çok octavia görüyorum ki. Yani artık baya bir kendimizi gösteriyoruz. benim fabiam vardı rahat sattım. 2004 modeldi motoru satarken %90 çıktı kaportada hasar yoktu sadece pas vardı arka silceğin altında birde ufak sürtmelerden kaynaklı rütüşlamalar vardı. Hiç uğraşmadım birde ucuzada vermedim sayılır ama hemen satıldı çünkü ilk sahibiydim ve çokiyi kullanırım bilinir. Şu anda kabul edilmesi gereken bir durum var hiçbir araç pirim yapmıyor. Pazarda süperb biraz nameli ve fiyattada biraz esnettiriyor. Ben bu sene yeni aldım 5 6 sene kullanacağım ve yine gidip bir süperb alacağım ve gelecekten ümitliyim.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
E-superb çıkıncaya kadar bunu kullanırım ben de. min. 5-6 sene.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Ben de superB ailesine katılıyorum sanırım 15-20 gün icerisinde 1.6 standart prestige ikinci el piyasamız çokta olmasa bu araçtan vazgeçmeyeceğim muazzam maşallah bu donanimi passatta arasan 200.000 cekerler. 5-6 yıl arasinda kullanmayI düşünüyorum ben de :)

Çevrimdışı Tamer84

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben şuanda honda kullanıyorum 2015 de aldım başıma işler geldi sol tarafı  boyandı genede şu anda aldığım fiyata dod nakit alıyo elden satsam birkaç bin daha fazlaya gider. Ben buaralar süperb almaya karar verdim fakat kafamı karıştıran bir konu var ilanlara bakıyorum daha üç beş aylık düşük kilometreli süperbler bile liste fiyatının 10binlira altına bi sürü var kazasız boyasız bu araba ikinci elde niye bukar siliyor anlamadım arştıtdığım ve test ettiğim kadarıyla oldukça iyi araç düşüş sebebini bilen varsa aydınlatabilir mi lütfen

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Alıntı yapılan: Tamer84;619083
Ben şuanda honda kullanıyorum 2015 de aldım başıma işler geldi sol tarafı  boyandı genede şu anda aldığım fiyata dod nakit alıyo elden satsam birkaç bin daha fazlaya gider. Ben buaralar süperb almaya karar verdim fakat kafamı karıştıran bir konu var ilanlara bakıyorum daha üç beş aylık düşük kilometreli süperbler bile liste fiyatının 10binlira altına bi sürü var kazasız boyasız bu araba ikinci elde niye bukar siliyor anlamadım arştıtdığım ve test ettiğim kadarıyla oldukça iyi araç düşüş sebebini bilen varsa aydınlatabilir mi lütfen

Maalesef gerçek konuşmak gerekirse araç piyasası Çok geniş Degil. İkinci elde ise Sıfıra yakın fiyata satamıyor  psikolojik olarak alıcı sıfır alırım daha iyi diyor belki bu yüzden biraz daha düşük olabilir üç aydır takipteyim kimisi yüksek rakam istiyor üç aydır satamayan ilanlar gördüm İkinci el piyasamızın artması sanırım en az 3-4 yili bulur. Halkımız marka hastalığı logo hastalığı yüzünden  bomboş donanım olmayan passat comfortlinelara 160.000tl para veriyor.