škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arac 2. El degeri

Rache · 33 · 7427

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tamer84;619083
Ben şuanda honda kullanıyorum 2015 de aldım başıma işler geldi sol tarafı  boyandı genede şu anda aldığım fiyata dod nakit alıyo elden satsam birkaç bin daha fazlaya gider. Ben buaralar süperb almaya karar verdim fakat kafamı karıştıran bir konu var ilanlara bakıyorum daha üç beş aylık düşük kilometreli süperbler bile liste fiyatının 10binlira altına bi sürü var kazasız boyasız bu araba ikinci elde niye bukar siliyor anlamadım arştıtdığım ve test ettiğim kadarıyla oldukça iyi araç düşüş sebebini bilen varsa aydınlatabilir mi lütfen

Ben 2016 model 71000 tl aldım şuanda 2016 sıfırı bayinin elinde kalanı 92000 tl örneğin ben 71000 tl ye aldığımı 82000 tl ye satıyorsam bu aracın değerinin düştüğü anlamına gelmez, ortadaki fiyat piyasa fiyat dengesidir.
2017 modeli 96000 tl dir bu arada.
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2017, 09:54:08 Gönderen: Blue Rapid »

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
1.6 benzinli Octavya clasiği 2011 yılında 36000 tl ye almıştım.Alırkende Fıat lınea dizel,Chevrolet Cruze aynı fiyattı.Tercihi octavyadan kullandım.O zamanlar bu araçlar tam bılınmiyor logo takıntısından dolayıda rağbet görmüyordu.5 Yıl bindikten sonra 48 bin tl ye bir ay içerisinde sattım.Buda şunu gösteriyor halkımız Vw grbuyla aynı olan bu marka takıntısından kurtulmaya başladığının göstergesi olsa gerek diye düşünüyorum..

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tamer84;619083
Ben şuanda honda kullanıyorum 2015 de aldım başıma işler geldi sol tarafı  boyandı genede şu anda aldığım fiyata dod nakit alıyo elden satsam birkaç bin daha fazlaya gider. Ben buaralar süperb almaya karar verdim fakat kafamı karıştıran bir konu var ilanlara bakıyorum daha üç beş aylık düşük kilometreli süperbler bile liste fiyatının 10binlira altına bi sürü var kazasız boyasız bu araba ikinci elde niye bukar siliyor anlamadım arştıtdığım ve test ettiğim kadarıyla oldukça iyi araç düşüş sebebini bilen varsa aydınlatabilir mi lütfen

2015 de arabayı aldığınız fiyat nedir. Bir de aracın şimdiki 0 fiyatı nedir?bugünkü enflasyon piyasısnda sizin aldığınız fiyata satıyor olmanız o aracın hiç prim yapmadığını gösterir. 2011de  astramı 41 e almıştım. 2015 de 44 e sattım.prim mi yaptı, tabiki hayır. 2011 deki kura göre 16.734 € ya almışım.2015 de 14262€ya satmışım.2500 € karşılığında 4 sene 60000 km binmişim. Zarar mı etmişim elbette hayır. Özetle,arabadan prim yapılmaz, sadece az kayıp olur. Bir diğer husus; 130 binlik superbin 2. Eli ile sıfırı arasında 10 bin fark çok az bir farktır.  Bir arabanın tescili yapıldıktan sonra km ne kadar az olursa olsun o artık 2. Eldir ve fiyatı ortalama %10 düşer. Şimdi ben 130 binlik 500km de 1 ay kullandığım superbimi size 120 ye satayım desem, siz 120 ye benden mi alırsınız yoksa bayide varsa gidip 130 a sıfırını mı alırsınız?bütün mesele burada.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Alıntı yapılan: ringcep;619093
1.6 benzinli Octavya clasiği 2011 yılında 36000 tl ye almıştım.Alırkende Fıat lınea dizel,Chevrolet Cruze aynı fiyattı.Tercihi octavyadan kullandım.O zamanlar bu araçlar tam bılınmiyor logo takıntısından dolayıda rağbet görmüyordu.5 Yıl bindikten sonra 48 bin tl ye bir ay içerisinde sattım.Buda şunu gösteriyor halkımız Vw grbuyla aynı olan bu marka takıntısından kurtulmaya başladığının göstergesi olsa gerek diye düşünüyorum..

İnşallah ben de onun temennisindeyim. Skoda'nın Octavia modeli oturmaya başladı maşallah pek güzel kalitede bir araç inşallah daha da artmaya devam eder

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet 2016;619088
Ben 2016 model 71000 tl aldım şuanda 2016 sıfırı bayinin elinde kalanı 92000 tl örneğin ben 71000 tl ye aldığımı 82000 tl ye satıyorsam bu aracın değerinin düştüğü anlamına gelmez, ortadaki fiyat piyasa fiyat dengesidir.
2017 modeli 96000 tl dir bu arada.

yalnız bu olay araçtan değil kurlardan ve 2017 ocakta gelen ötv zammından kaynaklanmakta. tüm araçlarda geçerli bu durum

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeyildirim;619220
yalnız bu olay araçtan değil kurlardan ve 2017 ocakta gelen ötv zammından kaynaklanmakta. tüm araçlarda geçerli bu durum

Söylediğiniz doğru ancak sözüm yukarıdaki mesajda liste fiyatından 10000 tl aşağı fiyata araç satışının sebenin ne olabileceğine ilişkin yorumdur.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Dizel reno cılo hb 90 bg aracın fiyatı 89.500 olmuş.Bizim araclar buna göre bedava...

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım 2015 dizel Prestige. Üzerinde de o zamanın parasıyla  17 bin liralık ekstrası var. İnternette şöyle bir fiyatlara baktım. Yeni kasa dizel golf'e 140 istiyorlar. Ekstra olarak sunroof ve navigasyon var. Aracı satsak Golf alamayacağız nerdeyse. Satıp daha ucuz bir şey almak istiyorum ama bu fiyatları görünce de insanın içi acıyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
satıp daha ucuzunu almak için model yılı düşmeniz lazım baya.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;619734
satıp daha ucuzunu almak için model yılı düşmeniz lazım baya.

Superb düşünmüyorum , C sınıfı benzinli bir araca geçmek istiyorum.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yeni konu açmamak için buraya yazıyorum.
Aracım 2015 model, Prestige paket, 1.6 DSG. Şu an 47.000 km civarında.
Ekstraları:
Arka koltuktan ayarlanabilen ön yolcu koltuğu
Isıtmalı ön cam suyu püskürtücüleri
Panaromik sunroof
Phoenix 19” jantlar
3 bölgeli iklimlendirme sistemi
Arka koltuk konfor paketi (230 V Priz – USB – Karartmalı arka camlar)
Isıtmalı ön camlar
DSG şanzıman kontrol özellikli direksiyon (2015 modellerde opsiyoneldir, 2016 sonrasında standart oldu)
Adaptif hız sabitleyici
Şerit takip asistanı & Kör nokta uyarısı & Akıılı far asistanı
Ön bölge frenleme asistanı (2016 ve sonrası araçlarda opsiyonel)
CANTON 610 W 12 hoparlörlü ses sistemi

Sizce ikinci elde kaça gider?

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Alıntı yapılan: namre3kutuk;620790
Arkadaşlar yeni konu açmamak için buraya yazıyorum.
Aracım 2015 model, Prestige paket, 1.6 DSG. Şu an 47.000 km civarında.
Ekstraları:
Arka koltuktan ayarlanabilen ön yolcu koltuğu
Isıtmalı ön cam suyu püskürtücüleri
Panaromik sunroof
Phoenix 19” jantlar
3 bölgeli iklimlendirme sistemi
Arka koltuk konfor paketi (230 V Priz – USB – Karartmalı arka camlar)
Isıtmalı ön camlar
DSG şanzıman kontrol özellikli direksiyon (2015 modellerde opsiyoneldir, 2016 sonrasında standart oldu)
Adaptif hız sabitleyici
Şerit takip asistanı & Kör nokta uyarısı & Akıılı far asistanı
Ön bölge frenleme asistanı (2016 ve sonrası araçlarda opsiyonel)
CANTON 610 W 12 hoparlörlü ses sistemi

Sizce ikinci elde kaça gider?

Malum site de aynı kriterler de araç aratın isterseniz varsa eğer zaten fiyatınızı bulacaksınızdır.
Tam emin değilim ama buna tramer , değişen, boya vs gibi durumlarda etki ediyor. Hayırlısı olsun inşallah.

Çevrimdışı utkub

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benimkinin sıfırı bakımda 175 dediler suan 30km de 2016 model extra var 145 rahat satılabııyor hiçbir hasar yok cızık dahil

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: utkub;620815
Benimkinin sıfırı bakımda 175 dediler suan 30km de 2016 model extra var 145 rahat satılabııyor hiçbir hasar yok cızık dahil

Neler var ekstra olarak?

Çevrimdışı utkub

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;620828
Neler var ekstra olarak?

lav mavisi boya bide boya koruması yapıldı üstüne 19 ınc jant adaptif cruise control var bir tane daha vardı unutttum listeye bakmak lazım