škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb koltuk pozisyonu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar araclarimizin oturma pozisyonundan memnun musunuz ? Ben her ne yaptiysam yapayim bir turlu rahat edemiyorum . Koltugu geriye ceksem direksiyon uzakta kaliyor onu kendime ceksem cok komik oluyor , butjn kombinasyonlari denedim anlayacaginiz. Birde suana kadar sahip oldugum tum araclarda koltuk seviyesi en asagi pozisyonda resmen araca gomuluyordum. Ama superbde en asagi kademede bile yukarida bence koltuk. Sizcede oylemi?

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben yabancılık çekmedim bu zamana kadar. Eski aracımda nasılsam konum olarak bunda da öyleylim.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla komik durmasını boş verin. Ben koltuk geride direksiyonda ileride kullaniyorum. En rahat sürüş pozisyonu bu bana gore.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında koltuk oturmak için rahat ancak araç kullanırken bi rahatsızlık var . Uzun ve iri insanlar için yapılmış sanki . Koltuk bana göre geniş ve belimi kavrayamıyor , gaza yetişecek pozisyon ayarlasam fren çok yüksekte kalıyor . Sol ayak desteğine yetişecek şekilde ayarlasam ön camdan çıkacak gibi oluyor . Dediğiniz gibi direksyona ben yaklaşsam olmuyor , direksyonu yaklaştırsam olmuyor .

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
koltuk meselesi çok canımı sıkıyor. şahsen bundan önce asra j kullandım 4 yıl. burdan antalyaya 11 saat yol giderdim 2 molayla dimdik inerdim. şimdi iki saatlik bir uzun yola gitsem sağ bacağıma kramp giriyor öyle böyle değil hem de. bel fıtığım var ancak diğer arabada da vardı aynı sıkıntım. bu koltuğun oturma pozisyonu perişan etti beni. sırf bu yüzden değişmeyi de düşünüyorum aracı sevmeme rağmen.
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2017, 22:33:46 Gönderen: Onurr »

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onurr;616694
koltuk meselesi çok canımı sıkıyor. şahsen bundan önce asra j kullandım 4 yıl. burdan antalyaya 11 saat yol giderdim 2 molayla dimdik inerdim. şimdi iki saatlik bir uzun yola gitsem sağ bacağıma kramp giriyor öyle böyle değil hem de. bel fıtığım var ancak diğer arabada da vardı aynı sıkıntım. bu koltuğun oturma pozisyonu perişan etti beni. sırf bu yüzden değişmeyi de düşünüyorum aracı sevmeme rağmen.

3 sene astra j sport kullandım ben de. kendi görüşüm koltuk açısından aşırı fark hissettim olumlu anlamda. dediklerinizin tam tersini düşünüyorum :)

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim koltukla ilgili şöyle bir problemim var sadece. Koltuk kumaşı kol dayama tarafına sürtüyor ve sürtünme sesi çıkıyor. Bilmiyorum herkeste var mı ama arada gıcır gıcır ses geliyor kumaştan.

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeyildirim;616697
3 sene astra j sport kullandım ben de. kendi görüşüm koltuk açısından aşırı fark hissettim olumlu anlamda. dediklerinizin tam tersini düşünüyorum :)

ben neden sorun yaşadığımı anladım gibi. koltuğun oturma kısmının önü astradaki kadar kalkmıyor sanki o yüzden bacağımın altını desteklemediğini hissediyorum. benim astra da sprttu koltuğa oturunca aracın içine gömülürdüm en altta kullanırdım ayar olarak bunda koltuğun arkasıyla önü arasındaki yükseklik farkı yeterli gelmiyor galiba bana. aynı sorunu otobüs yolculuğunda da yıllarca yaşadım. üç dört saatlik dahi olsa otobüsle yolculuk edince ağrı ve kramptan perişan oluyorum.

sürtünme sesi koltuğu ileri geri alırken yüksek pozisyondaysa oluyor bende. bunun haricinde yolda giderken böyle bir durum yok.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Demekki ben koltuktan cok fazla birsey beklemiyormuşum bunu anladim :) gunlerdir acaba sorun bendemi diye dusunuyordum. Hatta acaba koltugun altinda takoz vs biseymi unuttularda istedgim ayara gelmiyor diye egilip dakikalarca baktim.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mojaverock;616689
Aslında koltuk oturmak için rahat ancak araç kullanırken bi rahatsızlık var . Uzun ve iri insanlar için yapılmış sanki . Koltuk bana göre geniş ve belimi kavrayamıyor , gaza yetişecek pozisyon ayarlasam fren çok yüksekte kalıyor . Sol ayak desteğine yetişecek şekilde ayarlasam ön camdan çıkacak gibi oluyor . Dediğiniz gibi direksyona ben yaklaşsam olmuyor , direksyonu yaklaştırsam olmuyor .

Aynısını düşünüyorum. Babam (1.80 120kg) yolcu koltuğunda çok iyi diyor ben (1.80 75kg) bi türlü rahat edemiyorum. Beni sarmıyor çünkü ve bana göre fazlaca geniş :(
3 çeşit minder aldım sırtıma ama nafile.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim sırtımda yukarısı koltuğa değmiyor. Emanet oturuyor gibiyim. Hiç memnun değilim koltuktan. Ya da ben kamburum.

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;616714
Aynısını düşünüyorum. Babam (1.80 120kg) yolcu koltuğunda çok iyi diyor ben (1.80 75kg) bi türlü rahat edemiyorum. Beni sarmıyor çünkü ve bana göre fazlaca geniş :(
3 çeşit minder aldım sırtıma ama nafile.

Benim de araçta çeşitli minderler ve sırtlıklar var , yukarda arkadaşın resmini koyduğu visko da dahil , ama bize yanal destekli kılıf lazım . Benim rahat edemeyişimin bir sebebi fren çok yüksek. Koltuğu gaza göre ayarladığımda frene basmak zor oluyor . Servis ayarlayabilir mi bilginiz var mı?

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle