škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bosch Plus 90 halojen ampul

lrfan · 108 · 46675

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;322398
O ne biçim bir yapıdır ki buluttan nem kapıyor yahu?!

a5 lerde far çıkınca ayar bozuluyor.
her ampül değişiminde far komple çıkıyor ve her daim far ayarı yaptırıyorum.lazerli far ayarı yaptıran yerler varmış...bilgisi olan varmı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;322398
O ne biçim bir yapıdır ki buluttan nem kapıyor yahu?!

Roomster'da hep kayıyordu far ayarı, cila sürerken fara çok mu abandım bilemem  :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;322341
Bugün öğleden sonra Şahkan Oto'da olacağım, ampuller değişti, bir far ayarına baktırayım, bazen fara yaslanmak bile ayarı kaydırabiliyor, Roomster'da olurdu. Bunu da test edelim  :)

Ben var anlamadı? :hmm::hmm::hmm:
Nası yani şimdi, fara dışardan bayağı dokunduk bastırdık ayar mı kaçıyordu Roomster'da?:hmm::hmm: Allah Allah, ilginç yahu:hmm:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;322539
Ben var anlamadı? :hmm::hmm::hmm:
Nası yani şimdi, fara dışardan bayağı dokunduk bastırdık ayar mı kaçıyordu Roomster'da?:hmm::hmm: Allah Allah, ilginç yahu:hmm:

He ya, aynen öyleydi, Fabia sağlammış şimdi Şahkan'dayım, o kadar ampul söküp taktım kaçmamış  :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;322547
He ya, aynen öyleydi, Fabia sağlammış şimdi Şahkan'dayım, o kadar ampul söküp taktım kaçmamış  :)

Fabia her zaman farklıdır :hoh::hih::hoh: gayet doğal bir sonuç:hoh::hih::hoh:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;322547
Zavallı ciğerin gözlerine kimbilir ne yaptın ki dikiş tutmadı bir daha.:kiki:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;322573
Zavallı ciğerin gözlerine kimbilir ne yaptın ki dikiş tutmadı bir daha.:kiki:

Mil çekmişiz meğer gözlerine  :D

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;322341
Bugün öğleden sonra Şahkan Oto'da olacağım, ampuller değişti, bir far ayarına baktırayım, bazen fara yaslanmak bile ayarı kaydırabiliyor, Roomster'da olurdu. Bunu da test edelim  :)
İrfan hocam bosh plus 90 ile bu philips nasıl tercih olarak bilginiz varmı?osramların yılda 1,2 kez patlayıp değişmesinden bıkkınlık geliyo.değişim olacak ama hangini alayım sizce?

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;322787
İrfan hocam bosh plus 90 ile bu philips nasıl tercih olarak bilginiz varmı?osramların yılda 1,2 kez patlayıp değişmesinden bıkkınlık geliyo.değişim olacak ama hangini alayım sizce?

Kullanım koşulları kendiniz için sürekli aynı olacağını varsayarsak, ömürleri birbirlerine yakın. Biraz kullanımdan kaynaklı, biraz da şans işi ömürleri.

3 ayda patlayan Bosch Plus 90'ı olan arkadaşımız da var, 1 yıldır patlamadan Osram kullanan da.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;322787

Şu konuda yazılanlar şöyle:

Aracın elektriksel sistemi de bu soruna yol açabiliyor, bazı marka-model araçlar ampul kesmeye çok meyilli sanki.

Kullanıcı hatası da, örneğin far düğmesini açık bırakanlar var aracı kısa süreli stop ettiğinde, marşa basınca yeniden yanıyor ve o esnada voltaj dengesiz oluyor. Farları araç çalışınca siz açın, ona bırakmayın.

Çok bozuk yollar ve ona bağlı titreşim de bu ampullerin ömrünü azaltıyor

diyorlar

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Irfan hocam ampullerin aydınlatma ve renk durumunu gösteren before-after fotoraflar koyabilirseniz sizin veya başka kişilerin çok sevinirim.

Ayrıca merceksiz normal farda karşıdan gelenlerin gözlerini alacak bir durum yaşatıyormu bu ampuller?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baran35;322960
Irfan hocam ampullerin aydınlatma ve renk durumunu gösteren before-after fotoraflar koyabilirseniz sizin veya başka kişilerin çok sevinirim.

Ayrıca merceksiz normal farda karşıdan gelenlerin gözlerini alacak bir durum yaşatıyormu bu ampuller?

Bu ampuller EU legal, o nedele karşıdan gelene dokunmuyor, testleri yapılmış halojen mercek veya reflektörlü farda asla sorun olmaz.

Fotoda şöyle bir risk var, aynı ampulu değişik açılardan çek veya farklı ayarlarda çek, hepsinde farklı bir renk görünüyor, çok objektif olmuyor.

Beyaz renk beklemeyin, beyazlık demek düşük aydınlatma demek, bu fizik kuralı, Kelvin arttıkça aydınlatma ölüyor.

Standart ampulden biraz daha beyaz bunlar ama sarı sonuçta.

Öte yandan aydınlatması gerçekten fark ediliyor, en azından benim araçta fark etti. Zaten geceuşusunda bir üye cihaz kullanarak aydınlatmalarını da test etmiş, Plus90 en iyi çıkmıştı.

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Peki siz neden Philips Xtreme vision taktınız kısalara Plus 90 yerine? Hangisini tercih edelim kısa farlar için?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baran35;322982
Peki siz neden Philips Xtreme vision taktınız kısalara Plus 90 yerine? Hangisini tercih edelim kısa farlar için?

Plus 90 performans ampulü ama ömrü kısa gibi işaretli kutusunda 5/3 yıldız sanırım.

Ama Philips Xtreme vision için ömrü kısa diyeni okumadım, kutusunda da o konuda işaret yok. İngiliz Skoda forumunda takan herkes memnundu ben de ona kaçtım kısalar çin. Boschlar da uzunlarda.

Standart ampule göre gayet olumlu fark var

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle