škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 tdi yakıt

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı qwerr02

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.4 benzinli passat kullanıcısıyım octavia almayı düşünüyorum. Ankarada kullananan arkadaşların yakıt tüketimi nasıl?

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullanımına bağlı olacaktır. Benim şehir içi dışı ortalamam 5 lt. Uzun yolda 4/ 4,5 lt ye dşüyor.. sakin kullanırım

Çevrimdışı tatar331

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yolun durumuna göre değişir... 450km yola 55-60 tl de yakar... 80 tl de....diyarbakırda depo fulledim...ortalama hız 97... 90 altına az düştüm 130-140 a kadar da bastım...ağrıda depo tamaladım 65tl aldı...iyi bence...

Çevrimdışı Octablue

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben istanbulda şehir içi 4.5 şehir dışı 3.5 litreleri hiç zorlamadan gördüm ,
90 km sabit izmit gidiş geliş yapmıştım bir ara 2.7 yaktı dikkatli kullandığınızda
çok ekonomik bir araç

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Octablue;618007
ben istanbulda şehir içi 4.5 şehir dışı 3.5 litreleri hiç zorlamadan gördüm ,
90 km sabit izmit gidiş geliş yapmıştım bir ara 2.7 yaktı dikkatli kullandığınızda
çok ekonomik bir araç

Şehir içi 4.5 litre yakması imkansız. Kullandığınız yol şehir içi olamaz, otoban tadında yoldur. Şehir dışı 3.5 litre yakmak için de 90 km/h yi geçmeden aşırı dikkat ederek sürmek gerekir. Bana üstüne para verseniz o şekilde sürmem. 2.7 litre ise gerçeklikten uzak. Bayır aşağı sürekli 70-80 km hızlarla belki yakalanabilir. İnsanların yanlış yönlendirilmesine karşıyım.

Kendim Ankara'da ikamet ediyorum. Aracım 1.6 TDI DSG. Her sabah Küçükesat-Ulus arası trafiğin bol olduğu bol yokuşlu yerlerde sürüyorum. Şehir içi budur bana göre. Ayrıca araba az yaksın diye hiç uğraşmam onu da belirteyim.

Fotoğraf yüklerken bir sorun oluştu. Yakıt tüketimimi yazarak paylaşacağım.

Uzun süreli tüketimde sadece şehir içi var. Bu aralar evden işe işten eve ne yazık ki.
Toplam km: 616
Ort hız: 26 km/h
Zaman: 23:44 h
Ort. tüketim: 8.7 l/100km

Başlangıçtan itibaren ise evden işe. Dönüşte daha fazla yakacak. Çünkü bayır çıkacağım.
Toplam km: 6
Ort hız: 22 km/h
Zaman: 0:17 h
Ort. tüketim: 8.4 l/100km

Ankara'da yoğun trafikte tüketimlerim bunlar. Aynı yolda benzinli otomatik (tork konvertörlü) i30 13.5 litreleri görüyordu. 6 ayda sattım.

Bende ayrıca 1.2 TSI Manuel Golf de var. Aynı yolda onun tüketimi 9.5 litre civarlarında.

Şehir içi 4.5-5 litreler yazılınca gülüp geçiyorum. Orası şehir içi değil.

Edit: İmla
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2017, 11:08:21 Gönderen: Listeriatros »

Çevrimdışı atsozgur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende ankaradayım. çakırlar-etlik arası gidip geliyorum . şehiriçi 5,8-6,2 arası şehirdışı 4,4-5 arası yakıt değerlerim kullanıma bağlı değişiyor.

Çevrimdışı Octablue

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Listeriatros;618009
Şehir içi 4.5 litre yakması imkansız. Kullandığınız yol şehir içi olamaz, otoban tadında yoldur. Şehir dışı 3.5 litre yakmak için de 90 km/h yi geçmeden aşırı dikkat ederek sürmek gerekir. Bana üstüne para verseniz o şekilde sürmem. 2.7 litre ise gerçeklikten uzak. Bayır aşağı sürekli 70-80 km hızlarla belki yakalanabilir. İnsanların yanlış yönlendirilmesine karşıyım.

Kendim Ankara'da ikamet ediyorum. Aracım 1.6 TDI DSG. Her sabah Küçükesat-Ulus arası trafiğin bol olduğu bol yokuşlu yerlerde sürüyorum. Şehir içi budur bana göre. Ayrıca araba az yaksın diye hiç uğraşmam onu da belirteyim.

Fotoğraf yüklerken bir sorun oluştu. Yakıt tüketimimi yazarak paylaşacağım.

Uzun süreli tüketimde sadece şehir içi var. Bu aralar evden işe işten eve ne yazık ki.
Toplam km: 616
Ort hız: 26 km/h
Zaman: 23:44 h
Ort. tüketim: 8.7 l/100km

Başlangıçtan itibaren ise evden işe. Dönüşte daha fazla yakacak. Çünkü bayır çıkacağım.
Toplam km: 6
Ort hız: 22 km/h
Zaman: 0:17 h
Ort. tüketim: 8.4 l/100km

Ankara'da yoğun trafikte tüketimlerim bunlar. Aynı yolda benzinli otomatik (tork konvertörlü) i30 13.5 litreleri görüyordu. 6 ayda sattım.

Bende ayrıca 1.2 TSI Manuel Golf de var. Aynı yolda onun tüketimi 9.5 litre civarlarında.

Şehir içi 4.5-5 litreler yazılınca gülüp geçiyorum. Orası şehir içi değil.

Edit: İmla

Sedat bey buyurunuz
bu son tüketim değeri aracım 75000 bakıma girmemişti tüm filtreler yagların pis ve tıkanmış olduğu da hesaba katacak olursak benim bu tüketimim 4.4 -4.5 rahat yakalar
ayrıca istanbulun en fazla trafiğini çekiyorum hergün gidiş geliş tuzla kadıköy arası 70 km bence trafik kıyaslamasına girmeyelim
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2017, 11:32:12 Gönderen: Octablue »

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Octablue;618012
Sedat bey buyurunuz
bu son tüketim değeri aracım 75000 bakıma girmemişti tüm filtreler yagların pis ve tıkanmış olduğu da hesaba katacak olursak benim bu tüketimim 4.4 -4.5 rahat yakalar
ayrıca istanbulun en fazla trafiğini çekiyorum hergün gidiş geliş tuzla kadıköy arası 70 km bence trafik kıyaslamasına girmeyelim

İstanbul'da çok uzun mesafeler gidiyorsunuz. Araç 35 km boyunca sürekli sıkışık trafikte olamaz bu tüketim değerleri için. Büyük kısmında gaz vermediğiniz alanlar var muhtemelen. Araç bu sırada tüketimi düşürüyor. Ama yine de ilginç olarak tüketiminiz çok az. Çok sakin kullanıyorsunuz belli ki.

Benim güzargahım sadece 5-6 km ve bol yokuşlu. Trafik ışıkları dolu. Araç daha ısınmadan ulaşıyorum. Tüketimin bu kadar fazla olmasında bunun da katkısı var. Ama ne olursa olsun ben o değerleri burada göremem.

Çevrimdışı Octablue

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Listeriatros;618017
İstanbul'da çok uzun mesafeler gidiyorsunuz. Araç 35 km boyunca sürekli sıkışık trafikte olamaz bu tüketim değerleri için. Büyük kısmında gaz vermediğiniz alanlar var muhtemelen. Araç bu sırada tüketimi düşürüyor. Ama yine de ilginç olarak tüketiminiz çok az. Çok sakin kullanıyorsunuz belli ki.

Benim güzargahım sadece 5-6 km ve bol yokuşlu. Trafik ışıkları dolu. Araç daha ısınmadan ulaşıyorum. Tüketimin bu kadar fazla olmasında bunun da katkısı var. Ama ne olursa olsun ben o değerleri burada göremem.

Sıkışık trafikte olup olmadığını aracın ortalama hızından anlayabiliriz, sizin ortalama hızınız 22-26 arası değişmiş ama ben 70 km yol yapıyorum ortalama hızım 29 km tamamiyle dur kalk olsa zaten işyerine 1:30 değil 3 saatte giderim şimdi benim kullandığım güzergah bilen bilir e5 kadıköy tuzla arası sabah biraz akıcı akşam üstü ise kilittir, bende sizin değerlerinizi görünce  şaşırdım açıkçası ,trafikte sakin kullanmak biraz zor onunuz açılınca hemen korna çalıyorlar  ama yinede genel olarak gazı hep belli bir seviyede tutmaya çalışıyorum saygılar ;)

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara'da anadolu bulvarı-oran istikametinde gidip-geliyorum, ortalama 6.0lt (+-0,2lt)
sabah ve akşam trafiğin en yoğun olduğu saatler oluyor.

uzun yolda 90km/h sabitlerseniz 3lt yakalamak çok kolay.

110-120km uzun yolda ise 4.5lt - 5.5lt arası kullanıma göre değişir.

8.7lt yakan arkadaşınki de çok normal sürekli dur-kalk ve ışık  olan bir güzergah olduğu için.
2.7lt yakalanabilir elbette ancak uygulanabilir değil.

siz hangi güzergahta gidip geleceksiniz?

Çevrimdışı keyifci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Malatya da öğrenciyim evim ile okul arası gidiş geliş 50 km ve şehir içine girmeden çevreyolundan gidip geliyorum bir kaç kere çok sakin (şehir içi hız sinir 70) bu hız limitini geçmeden hatta hız sabitleyici kullanarak gittim 4.3lt yaktı bir kaç sefer de gayet agresif ışıklardan hızlı kalkarak ve yeri geldiğinde 150-180 civarı hızlar ile gidip geldim ve ortalama tüketim 6.7 lt kullanıma ve trafiğe bağlı olarak karma 5.5 lt gibi bir ortalama yakalanabilir ve bence bu boyutlarda ve otomatik şanzıman bir araba için güzel tüketim en azından benim için .

Çevrimdışı qwerr02

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;618027
Ankara'da anadolu bulvarı-oran istikametinde gidip-geliyorum, ortalama 6.0lt (+-0,2lt)
sabah ve akşam trafiğin en yoğun olduğu saatler oluyor.

uzun yolda 90km/h sabitlerseniz 3lt yakalamak çok kolay.

110-120km uzun yolda ise 4.5lt - 5.5lt arası kullanıma göre değişir.

8.7lt yakan arkadaşınki de çok normal sürekli dur-kalk ve ışık  olan bir güzergah olduğu için.
2.7lt yakalanabilir elbette ancak uygulanabilir değil.

siz hangi güzergahta gidip geleceksiniz?

Bilkent ümitköy genelde ama bu güzergahlar dışındada aracı kullanıyorum şehir merkezine gidip gelmem gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: qwerr02;617940
1.4 benzinli passat kullanıcısıyım octavia almayı düşünüyorum. Ankarada kullananan arkadaşların yakıt tüketimi nasıl?

1,6 TDİ düşünüyorsanız, 1,4 TSİ'dan sonra sizi kesinlikle üzmeyecektir.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle 1.4 passattan sonra bu arabadavyakıt yönünden çok mutlu olacaksınız. Bende genelde hafta sonu kullanırım. Eryaman da oturuyorum. Burdan kentpark a bazen cinnaha gidiyorum. Eryaman içi çok geziyorum. Birde işe gidiyorum kazan tarafında. Benim uzun yol ortalamam 5.1 lt. Şunuda söyliyeyim her ay depomu fullerim bazende 1.5 ayda bir olur. Her fullememde en az 700 km yol yapmış olurum.

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;618233
Kesinlikle 1.4 passattan sonra bu arabadavyakıt yönünden çok mutlu olacaksınız. Bende genelde hafta sonu kullanırım. Eryaman da oturuyorum. Burdan kentpark a bazen cinnaha gidiyorum. Eryaman içi çok geziyorum. Birde işe gidiyorum kazan tarafında. Benim uzun yol ortalamam 5.1 lt. Şunuda söyliyeyim her ay depomu fullerim bazende 1.5 ayda bir olur. Her fullememde en az 700 km yol yapmış olurum.

Depo kaç lt ?