škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Fabiacının yol haritasına ihtiyacı var

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yarısmavisi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar aranıza Fabia 3 yeni katıldım.  Haliyle deneyimlerinize ihtiyacım olan bir kaç sorum var:
1. araba 2015  18 bin kmde dsg otomatik tsi bu araba daha önce bakıma girmiş mi yetkili serviste bunu nasıl öğrenirim. Çünkü sanırım sahibi satarken yetkili servise para kaptırmamak içim yağ ve filtreleri sanayiide değişmiş gibi yani sözde bir bakım var gibi. Bunu nasıl netleştirebilirim.
2 Böyle bir şey yapılmışsa iyi niyet garantisi devre dışı kalmış mıdır? Malumunuz dsg ne olacağı belli olmaz.
Kendim şahsen bakımları yetkili servislerde yaptıracağım.

3. bu araçlara park sensörü orijinal haliyle ekleniyor mu?

Şimdiden teşekkür ediyorum yeni ailem

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yarısmavisi;618158
Merhaba arkadaşlar aranıza Fabia 3 yeni katıldım.  Haliyle deneyimlerinize ihtiyacım olan bir kaç sorum var:

1. araba 2015  18 bin kmde dsg otomatik tsi bu araba daha önce bakıma girmiş mi yetkili serviste bunu nasıl öğrenirim. Çünkü sanırım sahibi satarken yetkili servise para kaptırmamak içim yağ ve filtreleri sanayiide değişmiş gibi yani sözde bir bakım var gibi. Bunu nasıl netleştirebilirim.

2 Böyle bir şey yapılmışsa iyi niyet garantisi devre dışı kalmış mıdır? Malumunuz dsg ne olacağı belli olmaz.

Kendim şahsen bakımları yetkili servislerde yaptıracağım.

3. bu araçlara park sensörü orijinal haliyle ekleniyor mu?

Hayırlı uğurlu olsun öncelikle.. Evet şimdiki gibi standart park sensörü olmadığından ben de servisten orijinal park sensörü taktırmıştım. Siz de iyi bir serviste yaptırabilirsiniz.. Ayrıca araç serviste ne işlem görmüşse kayıtlıdır ancak sadece araç sahibine bilgi verilir. (Kural bu ama işi kötüye kullananlar da olabilir tabi)

Çevrimdışı yarısmavisi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sathoriani;618159
Hayırlı uğurlu olsun öncelikle.. Evet şimdiki gibi standart park sensörü olmadığından ben de servisten orijinal park sensörü taktırmıştım. Siz de iyi bir serviste yaptırabilirsiniz.. Ayrıca araç serviste ne işlem görmüşse kayıtlıdır ancak sadece araç sahibine bilgi verilir. (Kural bu ama işi kötüye kullananlar da olabilir tabi)

Hangi serviste yaptırdınız bir de kaç tlye mal oldu?  iilgi ve alanız adına çok teşekkür ederim

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yarısmavisi;618158

öncelikle hayırlı olsun. kazasız belasız kullanın inşallah.

serviste yaptırıldıysa faturası vardır. onu sorun önce. hadi o kaybolmuş olabilir, diyelim. skoda'da da yapılan bakımlar yetkili servisteyse bütün türkiye'deki skoda servislerinde görünecek şekilde sisteme işliyor. hatta, geçen bir konu oldu sordum. o şekilde söylediler.

bir de skoda'nın telefonda myskoda diye bir uygulaması var. arabanın şaşe numarasından aracınızı girdiğinizde dijital veriler diye bir başlık altında çıkıyor. benim teslimat bakımım o şekilde görünüyor orada ancak 15.000 bakımı oraya düşmedi.

en mantıklısı o yüzden herhangi bir skoda servisini arayıp plaka ya da şaşeden sorgulatmak.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selam...
Bakım ve onarımların hepsi yetkili servislerde yapılmışsa kaydı vardır. Mesela benim düldülün tüm bakımları yüce oto'da yapıldı; başka bir yetkili serviste de ön cam değiştirildi. Geçenlerde 45 bin bakımı için yüce oto'ya (şimdi Aykan skoda olmuş) gittiğimde, görevli eleman "Önceki bakımlarınızı bizde yaptırmışsınız ve ........ adlı serviste de camınızı değiştirmişsiniz" deyince afalladım :confused:
Diğer arkadaşın dediği gibi tutulan kayıtlar araç sahibinden başkasına gösterilmiyorsa, aracınızın eski sahibiyle beraber y.servise gitmeyi düşünebilirsiniz. Bakımların yetkili serviste yapıldığı gerçekse tabii...

Yeni aracınızı güle güle kullanın ;):gaz:

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yarısmavisi;618160
Hangi serviste yaptırdınız bir de kaç tlye mal oldu?  iilgi ve alanız adına çok teşekkür ederim

Elazığ Servisinde yaptırdım ben ama İnan'ını fiyatı hatırlamıyorum. Bu ara aksesuarda %30 indirim var onu da kaçırmayın bence..

Parça no 6V0054630.. Servislerden fiyat alabilirsiniz.. Parça olmayabilir yurtdışı sipariş ile getirebilirler.. ben montaj dahil 800-1000₺ gibi bişey hatırlıyorum ama emin değilim. O kadar çok şey aldımki..

Çevrimdışı furkanbdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun yarış mavisi ise çok güzel renk, 3 ay bekleme muhabbeti olmasa bende mavi renk alacaktım. Bildiğim kadarıyla yağ ve filtresi dışarıda değişmişse bu parçaların garantisi bitiyor, diğer parçalar devam ediyor. Kesin olmayabilir ama daha iyi bilen biri teyit ederse sevinirim bende merak ediyorum bu konuyu.

Çevrimdışı yarısmavisi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle