škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ankara cam filmi ceza

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı qwerr02

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar geçen hafta çevirmeye girdim ve ceza yedim. Cam filmlerim 2 numara olmasına rağmen cezayı yazdılar 1 hafta içinde sökmem gerektiği aksi halde bidahaki çevirmede aracımın bağlancağı söylendi. Cezaya itiraz etmeyi düşünüyorum konu hakkında bilgisi olan var mı?
Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Trafik mahkemesine itiraz ediliyor sanırım.

Nerde girdiniz çevirmeye.

Çevrimdışı qwerr02

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;618322
Trafik mahkemesine itiraz ediliyor sanırım.

Nerde girdiniz çevirmeye.

İncek livanın az ilerisinde.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: qwerr02;618323
İncek livanın az ilerisinde.

İyi yolum ordan geçmiyor:)

Şaka bir yana, kanun çıkmıştı aslında.
Ben radar cezası için dilekçe vs yaZıp sıhhıyedekş trafik mahkemesine gitmiştim. Ama yanlış yazdık diye almamışlardı itiraz dilekçemi. Konuyu bilen profesyonellerden destek almakta yarar var.

Çevrimdışı qwerr02

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;618325
İyi yolum ordan geçmiyor:)

Şaka bir yana, kanun çıkmıştı aslında.

Ben radar cezası için dilekçe vs yaZıp sıhhıyedekş trafik mahkemesine gitmiştim. Ama yanlış yazdık diye almamışlardı itiraz dilekçemi. Konuyu bilen profesyonellerden destek almakta yarar var.

Çukurambar, bahçeli taraflarındada oluyor. Dilekçe konusunda bilgisi olan arkadaş çıkarsa iyi olur.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cam filmi artık resmi gazetede yayımlanan kanun ile yasak olmaktan cikti. Sizin cam filmi on camda mi ?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı qwerr02

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;618348
Cam filmi artık resmi gazetede yayımlanan kanun ile yasak olmaktan cikti. Sizin cam filmi on camda mi ?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayır ön camda yok. Belli şartlar belgeler alınması halinde yasal oldu fakat o belgeleri alcak yer hakkında bir bilgi yok.

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
28 Nisan 2017 haberi asagida...
 Cam yasagi kalkti deniyor... Ama sartlara bakinca, en basitinden bu konuda bunu uygulayan sirketten bir belge almak gerektigi anlasiliyor...

https://www.haberler.com/araclarda-cam-filmi-yasagi-bugun-resmen-kalkti-9552669-haberi/
Engin Tunçay

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hadi onca koşulu yerine getirdin, bir de görüş arka sistemi taktırman gerekiyor. Ama yasak kalktı!!!

Alıntı

...
1.3 Araç ön emniyet camına hiçbir şekilde cam filmi uygulanamaz.

1.4 Dış ışık yansıtma oranı % 15 üzerinde olan cam filmleri kullanılamaz.

1.8 Cam filmlerinin  UV koruması en az % 98 olmalıdır.

1.10 Araç sürücüsünün 180 derece ön görüş alanı içerisinde sağ ve solunda kalan yan emniyet camlarına uygulanan cam filmi ile birlikte ışık geçirgenliği en az % 70 olmalıdır.

1.11 Araç sürücüsünün arka görüş alanı içerisinde kalan emniyet camlarında uygulanacak cam filmlerinin ışık geçirgenliği en az % 20 olmalı ve film uygulandığında mutlaka aracın sağ ve solunda arka görüş sistemi bulunmalıdır.

1.11 Araç sürücüsünün arka görüş alanı içerisinde kalan emniyet camlarında uygulanacak cam filmlerinin ışık geçirgenliği en az % 20 olmalı ve film uygulandığında mutlaka aracın sağ ve solunda arka görüş sistemi bulunmalıdır.
...

Bu kadarı yeterli.. iddiali bir uygulama, umarım bu kriterleri sağlayabilen filimciler vardır.

Mevcut filmleri bir şekilde bu şartlara uydurmamız, gerekli belgeleri edinmemiz gerekiyor. Ya da 189 TL'den başlayan ceza bağlama cezasına kadar varıyor!

Çevrimdışı qwerr02

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;618360
Hadi onca koşulu yerine getirdin, bir de görüş arka sistemi taktırman gerekiyor. Ama yasak kalktı!!!

Bu kadarı yeterli.. iddiali bir uygulama, umarım bu kriterleri sağlayabilen filimciler vardır.

Mevcut filmleri bir şekilde bu şartlara uydurmamız, gerekli belgeleri edinmemiz gerekiyor. Ya da 189 TL'den başlayan ceza bağlama cezasına kadar varıyor!

Maalesef bu kriteri sağlayan filmci bulamadım.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: qwerr02;618362
Maalesef bu kriteri sağlayan filmci bulamadım.

Artık filmciler de bu kriterleri sağlayacaklar, ona göre akredite olacaklar ya da sinek avlayacaklar. Tabi şu an onları düşünmekten ziyade mevcut filmlerimizi bu şekilde akredite ettirmenin çaresine bakmamız gerekiyor.

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün akşam 7 gibi Ankara Kızılay göbekteydim. Her yer polis ve trafik polisi kaynıyordu. 110 saniye kırmızı ışıklarda bekledim. Camlar da 2 numara film var. O kadar polis yanımdan geçti arabaya bakarak, ama hiç bir şey demediler :)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar cam filmi serbest olmadı. Sadece akredite kuruluşlardan onay alan firmaların yapmasına müsaade edildi. Yönetmelikte de belirtiliyor zaten. Ancak Türkiye'de 1 tane İstanbul'da bir firma alabilmiş, onun da alıp alamadığı bile muamma.

Ben de Ankara Bahçelievler'de yaşıyorum, her akşam da 7. Cadde'ye gezmeye çıkıyoruz. BP'nin orada çevirme oluyor her akşam :)
Her aracı çevirmiyorlar, ancak çevirdiklerini de pek affetmiyorlar. Gözlemlerime göre sis yakan, modifiye görünümlü araçları çeviriyorlar genelde.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
adamlar trafikte ön cam dahil simsiyah filmli camla cirit atar içinde ne olduğu bile belli olmaz hiçbir şekilde, ama ışık, sıcaklık, güvenlik gibi nedenlerle aracına film çekene, bunu mümkün olduğunca kaliteli yapmaya çalışanlara ceza yazarlar.