škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gündüz Farı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakkı GÖGEN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Forum içi arama yaparak gündüz farı ile ilgili konuları okudum. Söylendiği şekilde yapmama rağmen gündüz farlarını aktifleştiremiyorum. Aracım 2010 model ve ingilizce menülü. Menü üzerinden ise mercekli farın gündüz farı olarak açabileceğini duydum fakat ben sis farlarının yanındaki farları açmak istiyorum. bu konuda yardımınıza ihtiyacım var şimdiden Tşk.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
halojen ampul yerine led ampul mu kullanarak yaptınız ? bende halojen ampul yerine led ampul olmasını dusunuyorum

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_beyda_06;619128
halojen ampul yerine led ampul mu kullanarak yaptınız ? bende halojen ampul yerine led ampul olmasını dusunuyorum

Aynen öyle yaptım. 13 w halojenler park ampulleri kadar ancak ışık veriyorken 30 w beyaz led Yeti'ye gayet iyi durdu, gündüz görünebilirliği artırdı diye düşünüyorum. Fakat sipariş ederken can bus arıza ışı yakmayan alınabilir. Bendekiler arıza ışığı yakıyor, paralel gerekli watt ve omajda birer direnç henüz takmadım.

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;619146
Aynen öyle yaptım. 13 w halojenler park ampulleri kadar ancak ışık veriyorken 30 w beyaz led Yeti'ye gayet iyi durdu, gündüz görünebilirliği artırdı diye düşünüyorum. Fakat sipariş ederken can bus arıza ışı yakmayan alınabilir. Bendekiler arıza ışığı yakıyor, paralel gerekli watt ve omajda birer direnç henüz takmadım.

Merhaba hocam bende aliexpressden siparis vereceğim ama hangisi konusunda kararsızim.

https://m.youtube.com/watch?v=JGrRSmfiLtg

Burdaki uygulama yapan arkadasin linklere  baktım ama bulamadım.  Bende gündüz Halojen   far yerine  led  park Halojen lamba yerine led ve yanında uzun halojen lamba led uygulama yapmak istiyorum. Bizim süper b 2 araçlarda Kısalar xenon ama Uzunlar Halojen .Uzunlar  için ne almam gerekiyor.

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;619146

Merhaba, plaka lambalarını da led yaptım ama arıza lambası yaktı. bu arıza lambasını söndürmek için direnç nerden bulabilirim. aliexpress den bakıyorum ama 15 dolar civarlarında 3-5 dolar led lambaya verdikten sonra sadece direnç e 15 dolar vermek aklıma yatmadı

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_beyda_06;627346
Merhaba, plaka lambalarını da led yaptım ama arıza lambası yaktı. bu arıza lambasını söndürmek için direnç nerden bulabilirim. aliexpress den bakıyorum ama 15 dolar civarlarında 3-5 dolar led lambaya verdikten sonra sadece direnç e 15 dolar vermek aklıma yatmadı

Plaka lambası için dirence gerek yok. Eski ampulleri takıp arıza yakıp yakmadığını kontrol edin. Başka bir ampulden olabilir, özellikle sislere bakmak lazım. Arıza ışığı yanmıyorsa önce vag-com ile (09.Cent.Elect. Bayt 17 Bit 7 işaretlenecek) ondan sonra led ampuller takılmalı.

Diğer ampuller için genelde ampulun çektiği akım ve led ampulun çektiği akım ölçü aletiyle ölçülerek aradaki farkı telafi edecek değerde (genelde 10-15 watt 15-16 ohm aluminyum soğutuculu) ampule paralel direnç takmak yeterli oluyor.

11 watt da yeterli olabilir. Aşırı ısınmaya karşı soğutuculu olması tehlike arz etmemesi açısından tavsiye edilir.
https://www.direnc.net/10r-11w-tas-direnc