škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 1.6 TDI DSG Yoğun trafik sonrası yaşadığım problem

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OrhanDemirden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese merhabalar. 2 gün önce yoğun trafikte kalmıştım sonrasında eve ulaşıp ertesi gün aracı çalıştırdığımda ilk başta biraz teklemeye başladı gaz verdim düzeldi ancak şunu farkettim ki önceden vites D konumundayken frenden ayağımı çekip daha gaza basmadan düz yolda bile kendini direk ileri atan aracım şimdi atmıyor. Yokuşta bile gaz vermeden yavaş yavaş kendisi ileri gidiyordu şimdi geriye kaçırıyor. Auto hold ile alakalı bir durum olmadığını biliyorum auto hold düzgün çalışıyor kontrollerini yaptım. Düz vites bir araç olsa baskı balata diyeceğim. Aklıma yakıt ile alakalı bir durum olabilirmi diye geliyor ama aracı bu durumdan sonra biraz yüksek devirli kullandım yakıttan dolayı boğulmuşsa felan diye ama sonuç pek değişmedi. Bu durum neyle alakalıdır bilgisi düşüncesi olan arkadaşlar paylaşabilirse çok sevinirim.

Saygılarımla

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Umarım sorununuz bir an önce tespit edilip, çözüme kavuşur. Ne yazık ki benim bir fikrim yok.
Yanlış anlamazsanız bir hatayı düzeltmek isterim. Araçlarımızda auto-hold ne yazık ki yok. Bana göre bu aracın en büyük eksiği budur. Bizlerde hill-holder var. İkisi birbirinden çok farklı sistemler. Benzer noktaları bile yok denilebilir.
Kolay gelsin.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız kaç model ve kaç km'de? En son hangi marka yakıt aldınız. Tekleme yaşadığınızda depodaki yakıt seviyesi ne durumdaydı?

Tam net anlayamadım, "ilk başta teklemeye başladı" diye yazmışsınız, bu tekleme araç boştayken mı oluştu? Veya ilk hareket halinde mi?
Aşağıda DSG kullanımı ile ilgili bir anket konusu var. Bu konuyu bi inceleyin ve anket seçimi yaptıktan sonra, seçmiş olduğunuz yanıtı bu konuya paylaşır mısınız.

http://skodaturkey.com/showthread.php?t=37100

Çevrimdışı OrhanDemirden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2015 model 50.000 km'de yakıtı Shellden alıyorum yarı depoda mazot vardı araçta. İlk başta çalıştırdığımda araç P konumundayken oldu yani henüz hareket etmemişken. Bahsettiğiniz konuyla alakalı seçmiş olduğum yanıtı ilgili konuda paylaşacağım

Çevrimdışı AYKUTTT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arada sırada çalıştırma anında teklemeyi bende yaşadım. ama ileri atılma konusunda bir sıkıntı yaşamadım. Umarım sorununuz çözülür. Aracın neden tekleme yaptığını bulursanız paylaşırsanız sevinirim. iyi günler.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OrhanDemirden;619939
2015 model 50.000 km'de yakıtı Shellden alıyorum yarı depoda mazot vardı araçta. İlk başta çalıştırdığımda araç P konumundayken oldu yani henüz hareket etmemişken. Bahsettiğiniz konuyla alakalı seçmiş olduğum yanıtı ilgili konuda paylaşacağım
Dizel Volkswagen grubu motorlarında, sallantılar olabiliyor ve ağır titreşimler hissedilebiliyor.
Bu sorundan bir çok kişi şikayetçi. Ancak siz durumu az çok hissetmeniz gereklidir. Park halindeyken sorun varsa, bu motordan gelen bir titreşimdir. Yok, hareket halinde ve düşük devirdeyse, vites kutusundan geldiği olasıdır.

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. Öncelikle umarım sorunu bulabilir ve çözüme kavuşturursunuz. İlk çalışmada silkeleme için bende de "sanki oksuruyormus gibi düzensiz küçük silkelenmeler" diyebileceğim sallanmalari bende yaşıyorum. 2014 1.6 TDI DSG. Ancak motor ısınınca ortadan kalkıyor.

Ancak sizin anlattiginiz ileri atılmama, geri kaydırma. Dediğiniz gibi bunlar debriyaj sorununa benziyor. Servise göstermeniz de fayda var. Sonucu bizlerle de paylaşmanızı rica ederim.

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakıt kaynaklı olma olasılığı yüksek. klimanın çalıştıgı dönemlerde  motorların bu şekilde zorlanması sıcak havalarda normal. birde yakın zamanda uzun yol yaptıysanız dsg hafızası rölanti sonrası devirlenmeyi düşürebiliyor dsg resetleme deneyiniz. ayrıca deponuzu sonuna kadar bitirin yenı depoyla birlikte berner enjektor temizleyici kullanın. sonuç almazsanız servis yolu

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;619978
Dizel Volkswagen grubu motorlarında, sallantılar olabiliyor ve ağır titreşimler hissedilebiliyor...
Alıntı yapılan: durma;619991
...İlk çalışmada silkeleme için bende de "sanki oksuruyormus gibi düzensiz küçük silkelenmeler" diyebileceğim sallanmalari bende yaşıyorum. 2014 1.6 TDI DSG...
Aracım 2014 Ibiza 1.2TSI DSG ve soğuk motorda bu ufaktan silkeleme benzinli bu motorda da var. Diğer benzinli motor kullanıcılarıyla görüştüğümde onlarda da aynı durumun olduğunu öğrendim. Servisin yorumu ise klasik : Normal.

Alıntı yapılan: durma;619991
...Ancak motor ısınınca ortadan kalkıyor...
Evet motor ısınınca kalmıyor bu durum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı OrhanDemirden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;619996
yakıt kaynaklı olma olasılığı yüksek. klimanın çalıştıgı dönemlerde  motorların bu şekilde zorlanması sıcak havalarda normal. birde yakın zamanda uzun yol yaptıysanız dsg hafızası rölanti sonrası devirlenmeyi düşürebiliyor dsg resetleme deneyiniz. ayrıca deponuzu sonuna kadar bitirin yenı depoyla birlikte berner enjektor temizleyici kullanın. sonuç almazsanız servis yolu

Bu olaydan 2 gün kadar öncede 1 haftalık bir tatile çıkmış ve 3500 km yol yapmıştım. Bu durumun dediğiniz gibi yakıt ve dsg hafızası ile alakalı olabileceğini düşünüyorum. Sorunu eskisi kadar çok hissetmiyorum yinede berner enjektör temizleyicinin faydasını görürmüyüm acaba?