škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yakıt tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
malumunuz benzine yeni gelen zamlardan sonra aracımın ne yakacağını merak edip depoyu fullettim sürekli yüksek devirde son hızdan ziyade 3 viteste son devirde kullandım yüksek vites yerine alçak vites soğuk motor ve rüzgarlı bir izmir gününün sonunda toplam 102 km ve tekrar fullenerek alınan yakıt 40.80 tl yakıt yaktım sonraki denememde sakin sürekli 3000 devir son devir olmak şartıyla genelde 2500 devirde devam etmek şartıyla toplamda 298 km tekrar fullemek şartıyla alınan yakıt 50 tl aradaki fark oldukça iyi geldi bana bu arada araç sürekli tek kişi ve aynı güzergahta ama arada değişen hava şartlarında kullanıldı sürekli kullandığım yakıt shell 95 oktan litresi şuanda 3650 araç megane 1 1.6 8v sizce nasıl yakıt araç daha 160.000 de tüp takılmamış bakımları tam hiçbir ek fazlalık yok
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:confused::confused::confused::S:S:S:S:S:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence süper bir yakıt tüketimi168 krş yakıyor bundan iyisi can sağlığı.ben geçenlerde son zamlardan sonra 3700 tl lt si,kısa mesafe araç soğuk iken 27 krş yaktı yani tam 10 krş fark var.ama uzun yolda 20 krş yaksa bile octiden çok çok iyi sayılır.bende mi meganeII alsam acaba?
yalnız 40.80 tl ye alınan benzinle 102 km bu çok berbat zira 40 krş yakmış bu kadar dengesizlikte nasıl olur acaba veya bu kadar fark nasıl olur?
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2010, 13:18:08 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;60974
...40.80 tl ye alınan benzinle 102 km bu çok berbat zira 40 krş yakmış bu kadar dengesizlikte nasıl olur acaba veya bu kadar fark nasıl olur?
Alıntı yapılan: serkan35;60943
...sürekli yüksek devirde son hızdan ziyade 3 viteste son devirde kullandım yüksek vites yerine alçak vites soğuk motor...
:wnk::wnk::wnk:

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracın kullnıma göre ne kadar yakacağını merak ettim ve sonuca ben çok şaşırdım gerçekten sakin gidince benzin yakmıyor gibi bişey ama 8v devirli kullanımda affetmiyor
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan35;60980
aracın kullnıma göre ne kadar yakacağını merak ettim ve sonuca ben çok şaşırdım gerçekten sakin gidince benzin yakmıyor gibi bişey ama 8v devirli kullanımda affetmiyor

8v motorların 16v motorlara göre alt devirleri daha canlıdır. Arabayı kanırtmadığınız sürece hem tatminkar gider hemde gayet makul düzeylerde tüketimi olur.Daha doğrusu araba daha istekli gidebildiği için gaza basma ihtiyacınız daha az olur bu da tüketime yansır.