škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeni octavia 1.2 tsi ambition 2017

mudda · 74 · 32247

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı efirat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkürler üstad,
artık gözü karartıp 1.2 tsi 86PS olanı alacağım muhtemelen.

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
daha önce bir kez yazmıştım. 1.2 tsi bilmiyorum ama 1.0 tsi manuel kullanıyorum performans gayet başarılı, her türlü fazlasıyla memnun edecektir.

Çevrimdışı efirat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tork ve Beygir gücünün daha düşük olması karasız kalmama sebep oldu.
1.0'ının fiyatı uygun olsa zaten onu alacağım da :)

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi maneul fiyatı önceden 1.0 tsi manuel fiyatıydı. kaçırmanız üzücü.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.33 olan japon aracından bahsediyosanız rampada inlesede gitmiyo çok yakıyo 1.2 tsi nin ara hızlanması sollamalarda rampalarda çok daha iyi çünkü turbo var.Atmosferik 1.3 motor araca bu devirde binilmez kimse kusura bakmasın.

@Nitro37

Aracın 0-100 üne bakılarak araba alınmaz 1.6 multijet doblo bile 13.7 saniyede 0-100 yapıyo ancak 11 saniye 0-100 hızlnması olan bütün atmısfeirk motorlardan rampada da ara hızlanmada da iyi olur kimse yan yana drag yapmıyor 0-100 günlüj açıdan önemli değil. Arkadaşımda 1.6 auris cvt var 0-100 ü 1.6 tdi superbten yani bizim aracımızdan daha iyi kağıt üstünde ama gel gelelim 150 ye kadar çıktığımızda aramızda 6-7 boy fark oluyor.Aynı şekilde 105 beygir 1.6 tdi leon dsg ile kapıştık defalarcs o da arkadaşım 120 beygir 1.6 dizel superb dsg den 150 ye kadar 3 boy fark yiyor ama 0-100 ü daha iyi o işler 0-100 e bakılarak anlaşılmaz yan yana koyunca anlaşılır ve atmosferik 1.3 kesinlikle almayın tek kelime ile berbat ne gidiyo ne adam akıllı sollama yapıp rampa çıkıyo ve 1.2 tsi den de çok yakıyo.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı yapılan: efirat;623756
Tork ve Beygir gücünün daha düşük olması karasız kalmama sebep oldu.
1.0'ının fiyatı uygun olsa zaten onu alacağım da :)

Hocam zaten 1.0 ı satabilmek için yaptılar bunu bence.Yoksa bi yazılımla 1.0 gibi gider ama bence eğer biraz daha bütçeniz varsa 1.0 tsi alın derim ancak olmuyorsa da 1.2 tsi size çok rahat yeter.Ha oldu yetmedi biraz hantal mı geldi bi yazılım attırırsınız aracın üstündeki ölü toprak kalkar baya rahat gider.Gitmese yeterli olmasa Almanlar bu motoru yapmaz :) 1.6 dan aşağı atmosferik motorlu araç almayın asıl o zaman pişman olursunuz.1.2 turbo benzin size fazlasıyla yeter :)

« Son Düzenleme: 13 Eylül 2017, 17:04:11 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı efirat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
eşimin arkadaşının Doğuş otoda tanıdığı varmış telefonla görüşmüşler
86 beygir olduğu için Yokuşta sıkıntı çıkartır demiş :confused:

1.0 Ambition ile arada 10.000TL fark var. ona geçmem zor oluyor bu sebepten

Çevrimdışı comondx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efirat;623775
eşimin arkadaşının Doğuş otoda tanıdığı varmış telefonla görüşmüşler
86 beygir olduğu için Yokuşta sıkıntı çıkartır demiş :confused:

1.0 Ambition ile arada 10.000TL fark var. ona geçmem zor oluyor bu sebepten

1.2 bu motoru kullanmadım ama sanmıyorum böyle bişey olsun.  yanlış bir yönlendirme olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: comondx;623780
1.2 bu motoru kullanmadım ama sanmıyorum böyle bişey olsun.  yanlış bir yönlendirme olduğunu düşünüyorum.

Katılıyorum ve iddaa ediyorum 1.6 turbo beslemesiz bütün araçlardan daha iyi rampa tırmanır :)))

Çevrimdışı efirat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
67700 e teklif aldım. ama herhangi bir hediye vermiyorlmış yanında,
68000 aldığım yer boya koruma,motor koruma ve koltuk korumada vereceğini söyledi.
Ama halen kara veremedim 86 beygir olmasından dolayı:confused:

Çevrimdışı Nitro 37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;623763
1.33 olan japon aracından bahsediyosanız rampada inlesede gitmiyo çok yakıyo 1.2 tsi nin ara hızlanması sollamalarda rampalarda çok daha iyi çünkü turbo var.Atmosferik 1.3 motor araca bu devirde binilmez kimse kusura bakmasın.

@Nitro37

Aracın 0-100 üne bakılarak araba alınmaz 1.6 multijet doblo bile 13.7 saniyede 0-100 yapıyo ancak 11 saniye 0-100 hızlnması olan bütün atmısfeirk motorlardan rampada da ara hızlanmada da iyi olur kimse yan yana drag yapmıyor 0-100 günlüj açıdan önemli değil. Arkadaşımda 1.6 auris cvt var 0-100 ü 1.6 tdi superbten yani bizim aracımızdan daha iyi kağıt üstünde ama gel gelelim 150 ye kadar çıktığımızda aramızda 6-7 boy fark oluyor.Aynı şekilde 105 beygir 1.6 tdi leon dsg ile kapıştık defalarcs o da arkadaşım 120 beygir 1.6 dizel superb dsg den 150 ye kadar 3 boy fark yiyor ama 0-100 ü daha iyi o işler 0-100 e bakılarak anlaşılmaz yan yana koyunca anlaşılır ve atmosferik 1.3 kesinlikle almayın tek kelime ile berbat ne gidiyo ne adam akıllı sollama yapıp rampa çıkıyo ve 1.2 tsi den de çok yakıyo.

Hocam zaten 1.0 ı satabilmek için yaptılar bunu bence.Yoksa bi yazılımla 1.0 gibi gider ama bence eğer biraz daha bütçeniz varsa 1.0 tsi alın derim ancak olmuyorsa da 1.2 tsi size çok rahat yeter.Ha oldu yetmedi biraz hantal mı geldi bi yazılım attırırsınız aracın üstündeki ölü toprak kalkar baya rahat gider.Gitmese yeterli olmasa Almanlar bu motoru yapmaz :) 1.6 dan aşağı atmosferik motorlu araç almayın asıl o zaman pişman olursunuz.1.2 turbo benzin size fazlasıyla yeter :)

Hocam dikkatli okursanız ben sadece 0-100 demedim yanında 60-140 hızlanma süresini ekledim.
Bahse konu olan arkadaşımızın ben performans çok beklemiyorum rampada  bayimasin kafi demesi üzerine de o zaman 0-100 leri kıyaslayin sizin için daha basit olur  diyede ekledim.

0-100 günlük açıdan önemli değil demişsiniz. Siz gün içinde ise gidip gelirken 140 ilemi gidip geliyorsunuz. Şehir içi kullanımda tabiki 0-100 önemli.  Ara hızlanma olarak da 60-140 (düşük hacimli araçlar için) önemlidir buda otobanda sollamalarda ise yarar. Bir aracı dizel yada benzinli tork bandında kullanır iseniz fabrika verisi olan ara hızlanma sürelerini de yakalarsıniz. Sizin dizel aracınız düşük devirde rampada atağa kalkarken 2.0 atmosferik benzinli bir motor aynı devirde haliyle ölü olacaktır.  Benzinli arac Kullanıcısi atmosferik ise torku değil hp degerini rampada kullanmalı bunun için alt devirde değil ust devir bandında yokuşa başlamalı.  Turbolu ise tork bandı başlama devrinden çıkışa geçmeli.  Kısaca dreksiyonda motor alt ve üst ölü noktalarını bilmeyen bir kullanıcı aracın tam performansını sunduramaz.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2017, 08:52:49 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efirat;623808
67700 e teklif aldım. ama herhangi bir hediye vermiyorlmış yanında,
68000 aldığım yer boya koruma,motor koruma ve koltuk korumada vereceğini söyledi.
Ama halen kara veremedim 86 beygir olmasından dolayı:confused:

Ben de babama alacaktım onu. Bayide gördüm, görüntü güzel motor biraz kafamı kurcaladı. Bir de aracı kardeşim de kullanacağı için otomatik olsun diye üsteledim. Sonuçta ikinci el temiz bir LEON 1.2 TSI 110 HP almaya karar verdim. Otomatik olmasaydı, yine ikinci el Ambition 1.0 TSI Manuel düşünüyordum. Çünkü sahibinden.com'da 3000-6000 km arasında çok temiz 115 HP olan yeni nesil motorlu araçlar var. Bence siz de bu 1.0'lık motorlara bakın.29 HP hiç de az değil. Gönül rahatlığı ile binersiniz. Yine de kara sizin tabi.

Çevrimdışı efirat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mudda;623382
Sonunda ben de bu kervana katıldım aracı aldım, hafta içi çarşamba elimde olacak işaallah,
yakında burada paylaşımlarda bulunurum :wax:

Ah be üstad gir şu foruma da ilk izlenimlerini paylaş . Meraktan çatlayacağım :D

Çevrimdışı frtozzz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracı aldım 1200 km yol yaptım. çekişi yakıtı gidişi konforu herşey mükemmel. düşünmeden alınabilecek bir araç. bu fiyata daha iyi aile arabası asla bulamazsınız. bu fiyata bu kalite de başka araçta bulamazsınız

Çevrimdışı frtozzz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
araba o kadar güzel çekiyor ki hem dolu hem boş farketmiyor klima aaçıkken bile çekiyor. arabanın çekme sorunu artık kapatın bu mevzuyu. 1200 km yol yaptım.

Çevrimdışı efirat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: frtozzz;623872
aracı aldım 1200 km yol yaptım. çekişi yakıtı gidişi konforu herşey mükemmel. düşünmeden alınabilecek bir araç. bu fiyata daha iyi aile arabası asla bulamazsınız. bu fiyata bu kalite de başka araçta bulamazsınız

üstad 86 beygir için konuşuyorsun değil mi :clap::clap::clap::clap: