škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeni octavia 1.2 tsi ambition 2017

mudda · 74 · 32185

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı frtozzz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efirat;623875
üstad 86 beygir için konuşuyorsun değil mi :clap::clap::clap::clap:

evett. en dik yokuşta bile herhangi bir çekmeme hissi yok sadece hızlanması çok az hissedilir derecede var. oda usta bir şoförseniz hissedilmez heralde.

Çevrimdışı efirat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
araç dolu bir şekilde deneme şansın oldu mu?
bir de mahsuru yoksa kaça aldın acaba?
belki bu sıra biraz seni rahatsız edebilirim bu sorularımla :)

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15858]Nitro 37[/MENTION]

6300 devirlerde tam gücünü veren bir aracın 0-100 hızlanması bence önemli değil neden diyecekseniz kaç kişi sıradan bi sollama yaparken vitesi 4 ten 2 ye çekip 6 bin devir çeviriyor ? Turbolu araç torku alt devirde verir ve günlük kullanıma dahq uygun olur rampalarda da öyle atmosferik araç 4500 devirde tırmanır turbo araç 2 bin devirde tırmanır yani demek istediğim olay şu bahsettiğiniz atmısferik 1.6 bir civic bir i30 olsa size katılırım fazlasıyla yeter ancak 1.33 motorlu bir corolla zaten teknik veri olarakta günlük kullanımda da 1.2 tsi gibi olmaz hiç bir yönden yakıtı da daha fazla olur halaoğlumda var makyajlı 2016 1.33 defalarca bindim 1.2 tsi ye de bindim ne sollama ne kalkış vs 1.2 tsi bariz daha iyi.Ayrıca şu var 1.2 tsi de güç yetersiz gelirse yazılım atılır motor dahq esnek seri olur atmosferikte performans iyileştiemek için çok paralar harcamak lazm ve zahmetli işler tsi nin bu avantajını da göz ardı etmemek lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Nitro 37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şimdi öncelikle şu yanlış anlaşılmayı düzeltelim.  Bu konuya yazdığım hiç bir yorumda ben 1.2 tsi motoru başka bir motor ile karşılaştırma yapmadım. Benim kalemimden 1.33 yada benzeri başka bir marka yazilmamistir. Bu konuya yazdığım yorumları yukarıdan aşagiya okursanız zaten bunları yazıyor olmayacaktiniz. Benim dedigim şey şu. Dusuk hacimli turbo beslemeli motorlar düşük hp güçlerine rağmen oldukça seri ve yüksek silindir hacimli turbo beslemeli motorlara karşıda yüksek hızlarda başarılı.  Bunu da bir örnekle açıkladım 177 hp turbolu eski teknoloji bir arabayı 100 kadar geride ama 100 den sonra ileride bitirebiliyor dedim. Bunun altında yatan sebebinde sadece hp ve tork gücü değil aracın kilosu rüzgar drenci oldugunu 0-100 ve 60-140 hızlanma verilerinin zaten gereken mesajı verdiğini söyledim.
Şimdi bahse soruyu soran arkadaş arada kalmış tek derdi  bu motor yani 1.2.tsi yokuşta bayılırmı ve yakıt ekonomisini ne kadar saglar. Buna cevap olarakta yokuşlarda bayılma yasanmayacagini, 0-100 ve diğer ara hızlanma değerlerinden belli olacağını. Tüketim olarak da yokuşlarda fazla ama düz yolda fabrika verilerini yakalayabilecegini söyledim. Yani bu yazılanlardan nasıl Honda vs 1.33 1.2 tsi dan iyidir anlamı çıkardınız merak ediyorum doğrusu.  Yani her yorum yazısimda tekrar tekrar en başa dönmek mi gerekiyor yanlış anlaşılmamak için. Bir zahmet yukarılara çıkıp bu adam ne yazmış diye baksanız çokmu zahmet verir size.
Yokuşlarda vites dusurmek zorunda kalmak ile üst vites isteyip pati çekerek çıkmak arasında ince bir çizgi vardır. İşte on ince çizgiyi millet bayılmak saniyor. Bu 1.2 tsi ide işte on ince çizgide gider en kötü.
Gelelim dizele dizel araç düşük devir yüksek tork avantajı ile tabiki seri olacaktır. Ama nefeside erken bitecektir. Eskilerin bir lafı vardır dizelim turbosunun bittiği yerde benzinli nin turbosu başlar.  Tabi bu hacimlere görede değişir.
Kısaca alınmak istenen araba ne marka olursa olsun sunacağı performans 0-100 ve 60-140 hızlanma verilerinde yatar. Boşuna koymuyor fabrika bu verileri sonuçta.

Çevrimdışı Aryus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/110101088

Incele karar ver sonucta az para degil ben aldim ve bu paraya değer

Almanya da 19.000 € site de oyle yaziyor bir de siz inceleyin

Cekişi gayet iyi sehir ici ideal yakiyor benim.gibi lpg den korkanlar icin mükemmel tek eksiği bana göre direksiyonda kumanda ve alüminyum jant onuda 3000 tl ye hallediyorsun c segmenti arac icin ideal fiyat yazilim atmaya nile gerek yok yavaş kullan zaten bir cok arac tan daha verimli amac hiz ise o zaman farkli araclara bakmak lazim
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2017, 08:58:39 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Alperg23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Aracı eşim için Avek Çanakkale 'den aldık. İlk gün Çanakkale - Kuşadası arası yaklaşık 500 km yol yaptım. İlk izlenimlerim;

- Kalkışlar yeterince seri
- Rampa performansı yeterli ( bayılma Yok, hızını koruyor )
- Araç virajlarda yatmıyor
- Yakıtı çok düşük, dikkatli kullanan biri bu arabayla fabrika verilerinden daha iyisini bile elde edebilir ortalamada :)

Eksik gördüğüm, gözüme batan ;

- Jantlar
- Park sensörü veya geri görüş kamerası ( eşim için önemli )
- Direksiyondan radyo vs erişim
- Hız sabitleyici

Özetle, 68.100₺ fiyata aldığımız bu araç tam bir fiyat / performans ürünüdür. Alın pişman olmazsınız..

Not : eksik gördüğüm donanımların ilavesi için fikri ve fiyat bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

Çevrimdışı bsenyayla

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese selamlar
bir kaç aydır yeni araç almak için farklı farlı markaların araçlarını test ettim internette araştırdım  . benim araçbandım max 75 bin tl ve bu aralıkdaki araçlara baktım . aşağıdaki araçları inceledim fransız markalara hiç uğramadım bile :)

Toyota Corolla : araç geniş ,1.33 motorlu versiyonuna baktım yol tutuşu pek iyi değil malzeme kalitesi kötü , ama motoru lpg uyumu vs konusunda iyi bir araç çekişi güçlü değildi.
Toyota Auris 1.33 : yol tutuşu iyi , dar bir araç , malzeme kalitesi kötü , arka camlar kollu çevirerek açıyorsunuz.

Derken skoda ya uğradım 1.2 TSI 86 psi i inceledim diğerlerine fark olarak onbasar bu araç nasip olursa bende 1-2 ay içerisinde bu aracı alacağım.

Araç ın 1.2 motorlu olmasından yetersiz güç üreteceğini düşünmüştüm fazlası ile yeterli motoru hiç kuşkunuz olmasın aslında 1.2 tsi , 1.6 atmosferik motor ile aynı gücü üretiyor ayrıca 160 NM gücü 1750 devirden itibaren verdiği için çok daha verimli.

Yakıt değerleri güzel görünüyor , biraz inceleme yaptım avrupada ciddi derecede lpg kiti ve geliştirilmesi konusunda çalışmalar var skoda octavia araçlara takıp testler yapmışlar bizzat üreticiler sizlerede fikir vereceğini düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=kNPM2Mjw5cM

ve şu arkadaşda 1.2 tsi seat ına taıktımış memnun kalmış.
http://www.seatclubworld.com/konu/1-2-tsi-lpg-montaj.16036/

birde merak ediyorum skoda , volsvagen , seat aynı motorlarımı kullanıyor ?
bire bir motorları aynı mı ?
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2017, 01:06:24 Gönderen: bsenyayla »

Çevrimdışı Aryus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şansıma benim araç ta ekstra dan yağmur ve far sensörü, kararan dikiz aynası ve hız sabitleyici eklenmiş fazladan 750 tl verdim direksiyon kumandası olmaması dezavantaj sordum 1250 tl ye yapıyorlar ancak maxi dot ekran olmadığı işin sadece swing ekranda Kumanda yapabiliyorsunuz. Park sensörü orjinalini çok pahalı ama ucuz bir şey takılabilir.

Çevrimdışı Alperg23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Aryus;625289
Şansıma benim araç ta ekstra dan yağmur ve far sensörü, kararan dikiz aynası ve hız sabitleyici eklenmiş fazladan 750 tl verdim direksiyon kumandası olmaması dezavantaj sordum 1250 tl ye yapıyorlar ancak maxi dot ekran olmadığı işin sadece swing ekranda Kumanda yapabiliyorsunuz. Park sensörü orjinalini çok pahalı ama ucuz bir şey takılabilir.

Bu iş nasıl olmuş ki ?? 2017 model 1.2 tsi 86 hp ambition değil mi aracınız ?

Çevrimdışı uuygun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1 aydır kullanıyorum, corolla 1,33 ile karşılaştırma yaparak aldım. hız sabitleyici ve park sensörleride olsaydı harika olurdu. skodanın sitesinde 6 ileri yazıyor ancak 5 ileri olması açıkçası üzdü biraz.

Çevrimdışı aliyren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Aryus;625289

Şaka??

Çevrimdışı Aryus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aliyren;625343
Şaka??
İster İnan ister İnanma şaka gibi oldu ama gerçekten bana böyle bir güzellik yaptılar

Alıntı yapılan: Alperg23;625296
Bu iş nasıl olmuş ki ?? 2017 model 1.2 tsi 86 hp ambition değil mi aracınız ?

Allah’ın sevgili kuluyum herhalde benim araç gelmişti ama ekstrası olan aracı satın alacak kişi vazgeçmiş bana kıyak yaptılar evet aracım 2017 tsi 1.2 86 hp

Efe ye teşekkürler
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2017, 19:43:43 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı aliyren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Aryus;625356
İster İnan ister İnanma şaka gibi oldu ama gerçekten bana böyle bir güzellik yaptılar

Allah’ın sevgili kuluyum herhalde benim araç gelmişti ama ekstrası olan aracı satın alacak kişi vazgeçmiş bana kıyak yaptılar evet aracım 2017 tsi 1.2 86 hp

Efe ye teşekkürler

Tamam da kardeşim bu araca opsiyon olarak sadece renk bile girsek fiyatı bir üst vergi dilimine giriyor
Sen bu araca ne kadar ödedin?

Çevrimdışı Aryus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aliyren;625369
Tamam da kardeşim bu araca opsiyon olarak sadece renk bile girsek fiyatı bir üst vergi dilimine giriyor
Sen bu araca ne kadar ödedin?

Araca sonradan monte edildiği için herhalde çünkü araç boş geliyor daha sonra ekleme yapılıyor isteğe bağlı olarak araç 69100 tl

Ben aracı ekstradan 3 gün geç aldım
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2017, 09:01:37 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı uuygun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aliyren;625343
Şaka??

yağmur ve park sensörü var ama park sensörünü nasıl unutmuşlar ilginç