škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Fabia mk3 Yağmur Sensörü Montajı

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ailenin 2. Aracı olan fabiamız 2016 model style paket.. Donanım olarak bildiginiz üzere baya dolu ancak tek eksiği yağmur sensörü .. Bugün ender elektroniğe gittim ve montajı yaptık..

Dikkat edilmesi gereken araca uyumlu sensörün takılması.. 2 tane sensör denediler ancak uyum sağlamadı. 3. Sensör denemesinde sorunsuz çalıştı.

Metin bey çalışan sensörünün sonundaki harfin A olmasi gerektiğini söyledi fakat internetten baktığımda benim arabaya taktığı sensor A kodlu sensöre pek benzemiyor :)

Aynanın sökülmüş hali

Montajdan sonra ki görünüm

Videomuz

https://youtu.be/iN_nMJwnYGI

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arabada bir sürü özellik var ya getirmemişler ya da gizlemişler

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Retrofit uygulamaya çok açık fabialar , bundan sonra hiz sabitleyicide yapicam baskada eklenecek birşey kalmıyor  :) araci zaten babam kullaniyor bu kadar donanım ona yeter de artar.. belki daha sonra geri görüş kamerasinida takarım.. kodlamasını yaptim kamera ekrani geliyor

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bu işlem parça + işçilik kaça mal oldu fiyat verebilir misin?

Çevrimdışı Feyzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
slm şuan bende bu sensor konusuyla ilgili aliexpressden 8u0 599 559 b serisi siparis ettim bu kodlu urunu baska bir arkadas kullana bilmis sizin taktirdiginiz sensorun kodu bellimidir. birde masrafi ne kadar oldu.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bi ara vagcom ile bağlanıp bakarım sensör koduna. B kodlu bizim araçta  calismadi.. AliExpress sensöründe hassasiyet sorunları olabilir bu sebeple servis ürünü tercih ettim..

Sensör + montaj + kodlama 450 tl tuttu

Çevrimdışı Mehmedow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam geri görüş kamerası + yağmur sensörü + hız sabitleyici + gizli özellikleri açma ( işçilik + parça) ne kadar tutar sizce tahmini ender elektronikte ? Arkadaşlara bunların fiyatını sordunuz mu

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmedow;621468
Hocam geri görüş kamerası + yağmur sensörü + hız sabitleyici + gizli özellikleri açma ( işçilik + parça) ne kadar tutar sizce tahmini ender elektronikte ? Arkadaşlara bunların fiyatını sordunuz mu

Hepsini tek bir yere yaptirirsan 1700-1800, her birini ayri ayri yaptirirsan 2000tl

Çevrimdışı Feyzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ender elk. de, hiz sabitliyici bizim araclar icin yok diye biliyorum. telefonla arayip sormuştum.

Çevrimdışı Turksoy41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmedow;621468

Hız sabitleyici sordum gitmeden önce olsaydi onuda yaptiracaktim ancak skoda da fazla yetkim yok konuya pek hakim değilim dedi. Apo usta ile görüşmek lazim

Alıntı yapılan: Turksoy41;621481
Bu sensör ambition pakete de olur mu acaba ??

Dijital klima yoksa çok maliyetli.. ön cam değişmesi gerekli yağmur sensörü uyumlu olanla. Bcm'ye tesisat çekilmesi gerekli vs baya uzun işçilik

Çevrimdışı Turksoy41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Digital klima ile nasıl bir ilişkisi var ki bu yağmur sensörünün .s

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dikiz aynasının arkasındaki kutuda dijital klimanin nem sensörü mevcut . Nem sensörü çıkarılıp yerine ışık nem yağmur sensörünun bir arada olduğu sensör montajlaniyor. Ambitionda dikiz aynasi cama yapışık dolayisiyla bu sensörün takılacağı yer yok. [MENTION=13477]Turksoy41[/MENTION]

Çevrimdışı Mehmedow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;621479
Hepsini tek bir yere yaptirirsan 1700-1800, her birini ayri ayri yaptirirsan 2000tl

Siz yaptırdınız mı hocam yaptırdıysanız kime ve kaça ?

Çevrimdışı Feyzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sensorun parca koduna baka bildiniz mi ? birde aracinizin model yılı kacti o bile parcalarda farkllik gösteriyor.