škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Fabia mk3 Yağmur Sensörü Montajı

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmedow;621558
Siz yaptırdınız mı hocam yaptırdıysanız kime ve kaça ?

Yaptirmadim ama parcalarin ve servisin fiyatlarini biliyorum hocam.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Feyzun;621560
sensorun parca koduna baka bildiniz mi ? birde aracinizin model yılı kacti o bile parcalarda farkllik gösteriyor.

Bakamadım hocam bugün kısmetse bakarım. Bizdeki araç 39/2016 üretimi

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araca takilan sensörde sonunda herhangi bir kod yok , diğer aracim golfe baktim ondaki sensör B kodlu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı fthzngn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, fabia 1.0 tsi 110 hp dsg style donanım aracı bugün teslim alacağım nasipse. Araç donanımlardan en çok canımı sıkan 2 eksiklik yağmur sensörü ve hız sabitleme olmaması. bayide satış temsilcisine sordum daha sonra dan serviste bu donanımların ekletilemediğini söyledi. Eklenememesi biraz saçma geldi bana belkide ben yanlış anlamışımdır. Bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim. özellikle hız sabitleme konusunda emin olmak isterim.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15897]fthzngn[/MENTION] hocam, iki donanım da (yağmur sensörü bu konuda mevcut zaten) sonradan ekletilebiliyor. forumda ekleten abilerimiz, arkadaşlarımız var. Hız sabitleyici için yetkili servisler biraz bilgisiz kalabiliyor, yanlış parça uygulaması falan olabiliyormuş ancak onu da forumda aratarak tam doğru parça kodunu bulabilirsiniz.

Çevrimdışı as8366

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
hız sabitleyiciyi şase numarasına göre servisler sonradan monte ediyorlar sonradan taktırdım işçilik dahil 750 tl yi buldu doğuşun parçada indirimi ile geldi

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar selam
internette baktığım araştırmada, sensör olarak bu kodun bizim araca uygun olduğu söyleniyor;
5Q0955547B

Golf passat da da kullanılan sensör buymuş.

Kasım başı almanyaya gideceğim. Ebay de bu sensörü 40 euroya buldum. bizim araçta çalışır mı bu sensör?

Çevrimdışı onurnisli

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;626854
arkadaşlar selam
internette baktığım araştırmada, sensör olarak bu kodun bizim araca uygun olduğu söyleniyor;
5Q0955547B

Golf passat da da kullanılan sensör buymuş.

Kasım başı almanyaya gideceğim. Ebay de bu sensörü 40 euroya buldum. bizim araçta çalışır mı bu sensör?

bende bu aralar yağmur sensörü taktırmayı düşünüyorum sizin verdiğiniz kodun sonu A olanı bizim araçlara uyuyor bildiğim kadarıyla

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onurnisli;626866
bende bu aralar yağmur sensörü taktırmayı düşünüyorum sizin verdiğiniz kodun sonu A olanı bizim araçlara uyuyor bildiğim kadarıyla

Evet oyleymis. Baktim simdi.  Cok standart bir parcaymis. Cikmacilardan bulunabilir belki?

Çevrimdışı onurnisli

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;626869
Evet oyleymis. Baktim simdi.  Cok standart bir parcaymis. Cikmacilardan bulunabilir belki?

cumartesi  aracı bakım için servise bırakıcam yedek parçaya sorucam fiyatını

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onurnisli;626871
cumartesi  aracı bakım için servise bırakıcam yedek parçaya sorucam fiyatını

Hocam cok iyi olur. Ayrica tam parca kodunu da ogrenebilir misin? Almanyada kargo dahil 55 euroya buldum.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onurnisli;626866

Alıntı yapılan: irfun4ever;626869

Merhaba arkadaşlar. Ben Rapid SB Style aracım için aynı yağmur sensörün sonu A olanını taktım ve kodladım. Parçayı çıkmacıdan buldum. Sorunsuz çalışıyor. 5Q0 955 547 sonu A veya B ile bitmesi parçaların üretim tarihleri ile ilgili diye biliyorum. Yani ikisi de oluyor. Aralarında hiçbir fark yok demişti bir arkadaş. Rapidlerde bu sensör olayı çözüldü. Aşağıdaki konuyu incelemenizi tavsiye ederim. Sizde de aynıdır tahminimce. Şimdiden kolay gelsin size.:)
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=37815&page=20

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;626893
Merhaba arkadaşlar. Ben Rapid SB Style aracım için aynı yağmur sensörün sonu A olanını taktım ve kodladım. Parçayı çıkmacıdan buldum. Sorunsuz çalışıyor. 5Q0 955 547 sonu A veya B ile bitmesi parçaların üretim tarihleri ile ilgili diye biliyorum. Yani ikisi de oluyor. Aralarında hiçbir fark yok demişti bir arkadaş. Rapidlerde bu sensör olayı çözüldü. Aşağıdaki konuyu incelemenizi tavsiye ederim. Sizde de aynıdır tahminimce. Şimdiden kolay gelsin size.:)
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=37815&page=20

Hocam hayirli olaun. Okudum konuyu bastan sona. Zahmetli bir surecten sonra mutlu son :)

Peki bu sensor sayesinde otomatik caminiz kendibi kapatabiliyor mu?

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;626896
Hocam hayirli olaun. Okudum konuyu bastan sona. Zahmetli bir surecten sonra mutlu son :)

Peki bu sensor sayesinde otomatik caminiz kendibi kapatabiliyor mu?

Teşekkürler.  Rain Closing özelliğinden bahsediyorsunuz. Bu sensörlerde bu özellik mevcut. Burada Golf7de yapmışlar.. http://www.golftutkusu.com/topic/921-ya%C4%9Fmurda-pencerelerin-otomatik-kapanmasi-rain-closing/?page=5
Ancak ben açamadım. Bizim araçlarda 4 cam da tek dokunuşla açma kapama olmadığı için olmuyor. Sanırım olması için kapılardaki modüllerin değişmesi gerek. Oda çok masraflı ve zahmetli bir iş.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;626897
Teşekkürler.  Rain Closing özelliğinden bahsediyorsunuz. Bu sensörlerde bu özellik mevcut. Burada Golf7de yapmışlar.. http://www.golftutkusu.com/topic/921-ya%C4%9Fmurda-pencerelerin-otomatik-kapanmasi-rain-closing/?page=5
Ancak ben açamadım. Bizim araçlarda 4 cam da tek dokunuşla açma kapama olmadığı için olmuyor. Sanırım olması için kapılardaki modüllerin değişmesi gerek. Oda çok masraflı ve zahmetli bir iş.

teşekkür ederim. fabiada tek kapı otomatik bari onu kapasaydı yau :)

Bu arada @onurnisli dostum ben doğuş maslak ı aradım 705tl fiyat verdiler ama takılıp takılamayacağını bilmiyorlar.

avek i aradım onlar da takılamaz diyorlar.

yani servisler hariç herkes biliyor asıl servisler konudan bi haberler :)
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2017, 12:15:53 Gönderen: irfun4ever »