škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Fabia mk3 Yağmur Sensörü Montajı

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onurnisli

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;626900
teşekkür ederim. fabiada tek kapı otomatik bari onu kapasaydı yau :)

Bu arada @onurnisli dostum ben doğuş maslak ı aradım 705tl fiyat verdiler ama takılıp takılamayacağını bilmiyorlar.

avek i aradım onlar da takılamaz diyorlar.

yani servisler hariç herkes biliyor asıl servisler konudan bi haberler :)

Bende aradım bugün en uygun fiyatı Kayadibi in den aldım daha önce onlardan alışveriş yaptığım için 635 e alabiliyorum taktırma işi kolay önemli olan parçayı uygum fiyata nerde bulabiliriz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı furkankartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.furkankartal.com.tr
Benimde aklımda olan 2 konudan biri bu yağmur sensörü bir diğeri hız sabitleme. Parçayı temin edip taktıran olursa deneyimini buradan paylaşlaşırsa mükemmel olur. Bende en yakın zamanda yaptırma taraftarıyım..

Bu arada Yeni polo ile karşılaştırıyorum aracımı ve donanım olarak Fabia'nın style paketinde Hız Sabitleme, Yağmur Sensörü ve Ön Park Asistanı hariç fazlası var eksiği yok.. Bunlarda eklendikten sonra kesinlikle tam bir f/p aracı.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onurnisli;626912
Bende aradım bugün en uygun fiyatı Kayadibi in den aldım daha önce onlardan alışveriş yaptığım için 635 e alabiliyorum taktırma işi kolay önemli olan parçayı uygum fiyata nerde bulabiliriz

Arkadaşlar servislerle boşuna uğraşmayın. Hem paranıza hem zamanınıza yazık.
Söz konusu sensörü Çıkmacılarda temiz,orjinal ve uygun fiyata rahatlıkla bulabilirsiniz. 2015 üretim yılı sonrası Golf, Passat, Leon, Octavia araçlarda aynı sensör mevcut. Atatürk Sanayide biraz gezmeniz lazım sadece.:)

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: furkankartal;626916
Benimde aklımda olan 2 konudan biri bu yağmur sensörü bir diğeri hız sabitleme. Parçayı temin edip taktıran olursa deneyimini buradan paylaşlaşırsa mükemmel olur. Bende en yakın zamanda yaptırma taraftarıyım..

Bu arada Yeni polo ile karşılaştırıyorum aracımı ve donanım olarak Fabia'nın style paketinde Hız Sabitleme, Yağmur Sensörü ve Ön Park Asistanı hariç fazlası var eksiği yok.. Bunlarda eklendikten sonra kesinlikle tam bir f/p aracı.

hocam ikisini de taktıran oldu, konular çok uzadığı için bulmak zor olabilir ankcak özellikle hız sabitleyici için doğru parçayı seçmek çok önemli. servis bile yanlış getirebiliyormuş.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu anda kafama takılan özellikler;

yağmur sensörü
CC
ısıtmalı koltuk.

bu arada kessy özelliği için arştırma yapan var mı? nasıl çalişiyor?

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;626923
şu anda kafama takılan özellikler;

yağmur sensörü
CC
ısıtmalı koltuk.

bu arada kessy özelliği için arştırma yapan var mı? nasıl çalişiyor?

az önce yeni ford fiesta'yı test ettim mantığı aynıdır bence. anahtar cebinizdeyken sürücü kapısına parmağınızla dokununca kilit açılıyor.

Çevrimdışı onurnisli

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ender elektronik takma dahil 650 tl  fiyat verdi

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onurnisli;626927

ben almanyada bu parçayı kargo dahil 55 euroya buldum. alınabilir gözüküyor?

Çevrimdışı onurnisli

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;626928
ben almanyada bu parçayı kargo dahil 55 euroya buldum. alınabilir gözüküyor?

Alınabiliyorsa güzel fiyat  link atarmısın?

Çevrimdışı furkankartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onurnisli;626927

Parça tedariki konusunda Ender Elektronik bir çok servisten çok daha doğru parçayı getirecektir. Kuvvetle muhtemel orjinal parça fiyatıdır verdikleri.

Fakat benim kafamda bir soru işareti kalıyor. Servis dışında yaptırdığımızda daha sonra aracın elektronik mekanizmasında başka bir hata olursa bu sefer servis garanti dışı kaldığını iddaa edebilir mi?

50 TL fazla verip serviste yaptırırsam en azından elimde servis faturası olacak. Yanlış mı düşünüyorum?
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2017, 16:31:58 Gönderen: furkankartal »

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: furkankartal;626930
Parça tedariki konusunda Ender Elektronik bir çok servisten çok daha doğru parçayı getirecektir. Kuvvetle muhtemel orjinal parça fiyatıdır verdikleri.

Fakat benim kafamda bir soru işareti kalıyor. Servis dışında yaptırdığımızda daha sonra aracın elektronik mekanizmasında başka bir hata olursa bu sefer servis garanti dışı kaldığını iddaa edebilir mi?

50 TL fazla verip serviste yaptırırsam en azından elimde servis faturası olacak. Yanlış mı düşünüyorum?

valla bu soru benim kafamı da kurcalıyor. her ne kadar benim için fark 4 katına cıkacaksa da yarın öbür gün bir sıkıntı ile karşılaşmayayım istiyorum.
 @onurnisli

https://www.ebay.com/itm/272832946056

Çevrimdışı furkankartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;626931
valla bu soru benim kafamı da kurcalıyor. her ne kadar benim için fark 4 katına cıkacaksa da yarın öbür gün bir sıkıntı ile karşılaşmayayım istiyorum.
 @onurnisli

https://www.ebay.com/itm/272832946056

Aynı soru işareti gizli özelliklerin açtırılması konusunda vardı. Herkes garantiyi bozmaz diye yazmış internet sayfalarında ve sosyal medya hesaplarına ama yinede güvenemiyordum. Geçtiğimiz günlerde instagram'da ( https://www.instagram.com/p/Bal-cE1h6LW/ ) Vw Uzay Oto showroom'unda yaptıklarını görünce aklıma yatmaya başladı iyice.

Çevrimdışı abenturk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;626854
arkadaşlar selam
internette baktığım araştırmada, sensör olarak bu kodun bizim araca uygun olduğu söyleniyor;
5Q0955547B

Golf passat da da kullanılan sensör buymuş.

Kasım başı almanyaya gideceğim. Ebay de bu sensörü 40 euroya buldum. bizim araçta çalışır mı bu sensör?

Bugün aynı kodlu parçayı Ender elektronikte taktılar. Cama su boşaltınca çalışıyor ve hiç durmuyor. Deli gibi çalışmaya devam ediyor. Metin bey sağolsun birkaç gün denemem için ücret almadı. Yağmurda malesef hiç çalışmadı. Çalışmadığı gibi fasılalı kademeler de çalışmıyor. Menüden yağmurda otomatik çalışma seçeneğini iptal edip kullanabiliyorum ancak

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aykut bey ender elektroniğe gittiğinizde metin abiye Tekirdağ dan skoda fabia sonunda harf olmayan golf sensörü takmışsınız o şekilde çalışmış deyin hatırlayacaktır çünkü benim arabada b kodlu sensörü calistiramadik takilan sensörün fotosuda var onunda resmini kaydedin telefona gösterin [MENTION=15989]abenturk[/MENTION]

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sensör kodu 5Q0 955 547 RLFS [MENTION=15989]abenturk[/MENTION]