škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Fabia mk3 Yağmur Sensörü Montajı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abenturk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;630340
Hocam allegroda var ordan sipariş verin

http://allegro.pl/vw-audi-sensor-czujnik-deszczu-5q0955547a-nowy-i5441474827.html

Bizim fabiada ki şu sensör

http://allegro.pl/vw-audi-seat-skoda-sensor-deszczu-5q0955547-i7033780073.html?reco_id=30b7bf69-e7b3-11e7-be91-246e964e2830&ars_rule_id=201
Sağol arkadaşım işi çözdüm.
https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-golf-7-far-yagmur-isik-sensoru-5q0955559-377389918/detay

Bu ilanı veren kişiyi aradım. 5Q0 955 547 A sensör de var mı elinde dedim. Var dedi ve whatsapp tan resmini gönderdi.
Hemen satın aldım. Ender elektronikte taktık. Harika çalışıyor. İsteyen olursa 1 adet daha aynı sensör varmış elinde. 480 tl ödedim. İlgilenenlere duyurulur. [emoji2][emoji2][emoji106][emoji106]

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı eurcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, Fabia 3 aracım için çeşitli sensörleri denedikten sonra Çekya Cumhuriyetinden 5Q0 955 547A kodlu parçayı,Yaklaşık 65 $ parça ve 5-6$ kargo parasını sanal kart kullanarak sipariş verdim. PTT kargo 7 gün içinde teslim etti. Yarın kısmet olursa montaj yapılacak.Olup olmadığını sizlerle paylaşırım.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eurcan;633020
Merhabalar, Fabia 3 aracım için çeşitli sensörleri denedikten sonra Çekya Cumhuriyetinden 5Q0 955 547A kodlu parçayı,Yaklaşık 65 $ parça ve 5-6$ kargo parasını sanal kart kullanarak sipariş verdim. PTT kargo 7 gün içinde teslim etti. Yarın kısmet olursa montaj yapılacak.Olup olmadığını sizlerle paylaşırım.

hangi siteden aldınız acaba?

Çevrimdışı eurcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
http://www.cars-equipment.com/en
bu siteden ürün kodu ile aratırsanız hemen çıkıyor.Bu gün aracımı Ender Elektronik'e götürdüm. Metin Bey Sensör'ü  tanıttı. Fakat aktive olması için Araç/ayarlar/ ayna ve silecek ayarları menüsünde "Yağmurda otomatik silme"  seçeneği olmaması, Metin Bey'in Acil yetiştirmesi gereken randevulu bir otomobil nedeni ile ileri günlere sarktı.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eurcan;633079
bu siteden ürün kodu ile aratırsanız hemen çıkıyor.Bu gün aracımı Ender Elektronik'e götürdüm. Metin Bey Sensör'ü  tanıttı. Fakat aktive olması için Araç/ayarlar/ ayna ve silecek ayarları menüsünde "Yağmurda otomatik silme"  seçeneği olmaması, Metin Bey'in Acil yetiştirmesi gereken randevulu bir otomobil nedeni ile ileri günlere sarktı.

Aracını kac model ? Dsg mi manuel mi ? Anahtarsız giriş opsiyon varmi ?

Çevrimdışı eurcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hmulusoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eurcan;633079

Hocam bu siteden aldığınız ürün orijinal yedek parça mıdır? Aracımın garantisi devam ediyor, servis sıkıntı yaşatır mı? Bilgilendirebilirseniz memnun olurum.
Eğer ürünler orijinal yedek parça ise baya siparişim olacak ordan çünkü :)

Çevrimdışı eurcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Orjinal olup olmadığını bilmiyorum ama kod numarası vs hepsi tutuyor. Servis sıkıntısı yaşayacağınızı sanmıyorum. Ben sensör'ü serviste taktırmadım. Hatta serviste böyle bir uygulama yok denildi.  Gizli özellikleride açtırdım ve geri görüş kamerasıda takıldı. Garantinin bozduğum bir bölümü olduğunuda sanmıyorum.
 Bu arada Ender Elektronik sensörü aracıma tanıtıp uygulamayı çalıştırdı. Metin Bey'e çok teşekkür ediyorum. Biraz uğraştı ama sonuç mükemmel. Yağmur sensörü çok güzel çalışıyor. Su püskürtünce siliyor diğer türlü hareket etmiyor.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eurcan;633554
Merhaba,
Orjinal olup olmadığını bilmiyorum ama kod numarası vs hepsi tutuyor. Servis sıkıntısı yaşayacağınızı sanmıyorum. Ben sensör'ü serviste taktırmadım. Hatta serviste böyle bir uygulama yok denildi.  Gizli özellikleride açtırdım ve geri görüş kamerasıda takıldı. Garantinin bozduğum bir bölümü olduğunuda sanmıyorum.
 Bu arada Ender Elektronik sensörü aracıma tanıtıp uygulamayı çalıştırdı. Metin Bey'e çok teşekkür ediyorum. Biraz uğraştı ama sonuç mükemmel. Yağmur sensörü çok güzel çalışıyor. Su püskürtünce siliyor diğer türlü hareket etmiyor.

Hocam hayirli olsun. Peki sensor direksiyondan bir sekilde aktif deaktif edilebiliyor mu? Bazen camlarin yeterince islanip silinmesi icin bekliyorum. Sensor hemen az yagmur varsa da silmesin

Çevrimdışı eurcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim.  Direksiyondan deaktif edilmiyor.  Silecek kolunu Off duruma getirmeniz gerekir. Fasılalı durumda zaten yağmur yağarsa siliyor. Birde ayarlar- silecekler menüsünden deaktif edilebiliyor.

Çevrimdışı hmulusoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15915]eurcan[/MENTION] hocam hayırlı olsun. Avek tekstilkente sordum bakalım uygulayabilecekler mi diye. Yedek parçadaki indirimin 1 ay daha yani mart sonuna kadar devam edeceğini söylediler. Artık olmazsa parçayı temin edip ender elektronik yolları bize de görünür :)

Çevrimdışı eurcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hmulusoy;634238
@eurcan hocam hayırlı olsun. Avek tekstilkente sordum bakalım uygulayabilecekler mi diye. Yedek parçadaki indirimin 1 ay daha yani mart sonuna kadar devam edeceğini söylediler. Artık olmazsa parçayı temin edip ender elektronik yolları bize de görünür :)

Teşekkür ederim. Uygulayabiliyorlar ama yinede yokuşa sürüyorlar. Servisteki Ümit ustanın dediğine göre başka bir fabia da problem çıkmış ve araç sahibine çıkan ücret 3bin lira. Umarım sizin aracınızda problem olmazda güle güle keyifle kullanırsınız.
Bu arada aracın şase nosu ile bakılarak sipariş vermiştim. Bunu unutmayın. Adamlara üzerine basa basa söyleyin.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eurcan;634282
Teşekkür ederim. Uygulayabiliyorlar ama yinede yokuşa sürüyorlar. Servisteki Ümit ustanın dediğine göre başka bir fabia da problem çıkmış ve araç sahibine çıkan ücret 3bin lira. Umarım sizin aracınızda problem olmazda güle güle keyifle kullanırsınız.
Bu arada aracın şase nosu ile bakılarak sipariş vermiştim. Bunu unutmayın. Adamlara üzerine basa basa söyleyin.

Magazalarda dagitilan katalogda yagmur sensoru anlatiliyor ve opsiyon diyor ama galeriler yok diyor. Insan bi katalogu inceler

Çevrimdışı hmulusoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eurcan;634282

Sağolun verdiğiniz bilgiler için. Avekten Salim Bey ile temas kurmuştum ben ve cevap geldi. Uygulanamayacağını “Araçta tesisat hazırlığı olmadığından işlem yapılamıyor.” şeklinde ifade etti.
Bu da demek oluyor ki sizden aldığımız bilgiler önem arzediyor. Eksik olmayın. :)