škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yurtdisindan ikinci el arac alimi

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pacificblue

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yurtdisindan ikinci el arac aldigimizda ulkemizde gumruk vergisi otv kdv gibi ne tur yukumluluklerimiz oluyor veya 2. El arac alabiliyor muyuz otv kdv gumruk vergisi vs... Odemek kosuluyla... Konuyla ilgili bilgisi olan var midir... Belki vergilerle ayni fiyata gelecek arac ama en azindan daha temiz ve ülkemize gonderilmeyen araclari alma imkani acisindan soruyorum

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pacificblue;622840
Yurtdisindan ikinci el arac aldigimizda ulkemizde gumruk vergisi otv kdv gibi ne tur yukumluluklerimiz oluyor veya 2. El arac alabiliyor muyuz otv kdv gumruk vergisi vs... Odemek kosuluyla... Konuyla ilgili bilgisi olan var midir... Belki vergilerle ayni fiyata gelecek arac ama en azindan daha temiz ve ülkemize gonderilmeyen araclari alma imkani acisindan soruyorum. Ülkemizde satılmayan araçlar için muhtemelen

Kesin bilgi değil ama hatırladığım kadarıyla şöyle olması gerek. Örnek 2000 model c180 aldın. 2000 yılında o aracın Türkiye'deki sıfır satış fiyatı üzerinden ötv ve kdv ödemenizi istiyorlar. Türkiye'de olmayan bir araç ise yaklaşık bir rakam belirliyorlardır.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tr de Yat veya pirlanta almadiginiz surece (ki bunlar ihtiyac, ozel tuketim degil) vergiden kacis yok

Çevrimdışı pacificblue

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yani boyle bir uygulama yapilabilir mi her halukarda maalesef yiginla vergi odeyen tek ulkeyiz 3 yasindan buyuk ikinci el bir arac getirilip gumruk vergisi vs... Odenerek kullanilabilir mi

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İkinci el araçtan kastınız nedir? Klasik otomobil mi, yoksa yeni bir 2.el mi?

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ikinci el arac 3 yasına kadar cok fazla sorun olmadan getiriliyor diye biliyorum 3 yas ustu araclarda gumruk vergisi ve diger vergiler olacaktır

Çevrimdışı Gearbest

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunlar çok güzel düşünceler ama ikinci el araca çifter çifter vergi de verseniz getiremezsiniz yasak.

Çevrimdışı touran06

• Yönetici
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İkinci el araca vergisini de verseniz getiremezsiniz. yasak.