škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2017 skoda octavia 1.4 tsi sport kullanicilari

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: takatas;625787
Merhabalar. 3 hafta önce bende 1.4 tsi sport paket satın aldım. Lastik basınçlarını problem olmayacağını düşünerek henüz kontrol etmedim. Siz 40  yazınca kontrol etmeyi düşünüyorum. Normalde basınçlar kaç olmalı? Yardımcı olabilir misiniz?

Ben 32 yaptım, gayet uygun bir değer. Ancak araç etiketinde yazan ölçüyü tam bilemiyorum maalesef daha doğrusu etiket nerede onu bilmiyorum :)

Çevrimdışı takatas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bsarmaz;625789
Ben 32 yaptım, gayet uygun bir değer. Ancak araç etiketinde yazan ölçüyü tam bilemiyorum maalesef daha doğrusu etiket nerede onu bilmiyorum :)

Depo kapağında lastik basıncı ile ilgili birşeyler var. Birde dokümanında birşeyler yazmışlar ama tam olarak bende anlamadım. Bar değeri her iki kısımda da yazmıyor. Bende bir kontrol ettireyim. fazla ise 32 yapayım o zaman. Bu arada lastik ölçüleriniz 225/45/17 değil mi?

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: takatas;625792
Depo kapağında lastik basıncı ile ilgili birşeyler var. Birde dokümanında birşeyler yazmışlar ama tam olarak bende anlamadım. Bar değeri her iki kısımda da yazmıyor. Bende bir kontrol ettireyim. fazla ise 32 yapayım o zaman. Bu arada lastik ölçüleriniz 225/45/17 değil mi?

Evet lastikler sport'ta standart zaten 225/45/17

Çevrimdışı takatas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bsarmaz;625794
Evet lastikler sport'ta standart zaten 225/45/17

Tamamdır. Teşekkür ederim. Kolay Gelsin.

Çevrimdışı KoxaL35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sonunda bende bugün 1.4 Sport aracini aldim.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2017, 13:14:28 Gönderen: KoxaL35 »

Çevrimdışı ganna38

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar;
 Ben forumun,aynı zamanda Skoda Octavia'nın yeni kullanıcısıyım.3 Ekim 2017 tarihinde 1.4 TSI Sport modelini aldım.Bundan önce kullandığım araç 2016 Nissan Qashqai Platinium Premium Pack modeliydi (yüksek olması ve daha güven vermesi üst versiyon olması sebebi ile sağladığı konfor vs. o da gayet keyifliydi)aynı segmentte araçlar olmadığı için kıyaslamak anmlamlı değil diye düşünüyorum fakat yeni aldığım araç bence muhteşem.Aracın gazına bastığınız zaman verdiği hızlı tepki ve ivmelenmesi,gösterge panelindeki hareketler,bu esnada çıkan motor sesi,viraja girdiğinizde belli bir çizgide kalması v.b. gibi aklıma ilk gelen özellikleri.Bunun dışında 10 farklı seçenekte iç aydınlatmanın değiştirilebilir oluşu,spor koltukları,ferah iç mekanı ve geniş bagajı (benim aradığım önde gelen özelliklerden biri olduğu için) son derece memnuniyet verici bir araç oldu.Tabii yine kendi adıma eksik olduğunu düşündüğüm bir başka konu ise (daha önceki araçlarımdan fazla alıştığım için)araçta geri görüş kamerasının olmaması,el freninin manuel olmasını belirtebilirim.Fakat sözün sonunda,sürekli birşeyleri bahane edip aracı kullanmak için elimden geleni yaptığımı belirtmeden geçemeyeceğim.Bu fiyata (ülke koşulları dikkate alındığında) herşeyi yerli yerinde keyifli bir araç diye düşünüyorum.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aracınız hayırlı olsun octavia gerçekten her anlamda güzel bir araba

Çevrimdışı takatas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu aracı segmentinde ki diğer araçların süspansiyon sistemi ile kıyaslama şansı olan var mı? yada kıyaslayan oldu mu? Hem bu forumda hemde başka siteler de aracın süspansiyonlarının sert olduğu görüşü var. Ben kullanırken bahsedilen derecede bir sertlik hissetmedim. Ya ben süspansiyonların durumunu normal karşılıyorum yada diğerleri evde koltukta otururcasına bir konfor bekliyor. Sizce durum nedir?

Çevrimdışı skoda1983

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12742]ferrowi[/MENTION]

Hayırlı olsun ferrowi bey, güle güle kazasız kullanın. Ne skodanın kendi sitesinde ne de katologlarında bulamadığımdan soruyorum. Skoda Octavia 1.4 TSI Sport modelinin lastik ebatları nedir acaba (225/45 R17 gibi mesala)? Fotografdan görüldüğü kadarıyla lastiklerin markası Dunlop galiba (Dunlop Sport Maxx mıdır??), orijinal lastikler sanırım değiştirmediniz di mi? Şimdiden cevabınız için teşekkürler
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2017, 17:31:04 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı skoda1983

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ganna38;626096
Merhabalar;
 Ben forumun,aynı zamanda Skoda Octavia'nın yeni kullanıcısıyım.3 Ekim 2017 tarihinde 1.4 TSI Sport modelini aldım.Bundan önce kullandığım araç 2016 Nissan Qashqai Platinium Premium Pack modeliydi (yüksek olması ve daha güven vermesi üst versiyon olması sebebi ile sağladığı konfor vs. o da gayet keyifliydi)aynı segmentte araçlar olmadığı için kıyaslamak anmlamlı değil diye düşünüyorum fakat yeni aldığım araç bence muhteşem.Aracın gazına bastığınız zaman verdiği hızlı tepki ve ivmelenmesi,gösterge panelindeki hareketler,bu esnada çıkan motor sesi,viraja girdiğinizde belli bir çizgide kalması v.b. gibi aklıma ilk gelen özellikleri.Bunun dışında 10 farklı seçenekte iç aydınlatmanın değiştirilebilir oluşu,spor koltukları,ferah iç mekanı ve geniş bagajı (benim aradığım önde gelen özelliklerden biri olduğu için) son derece memnuniyet verici bir araç oldu.Tabii yine kendi adıma eksik olduğunu düşündüğüm bir başka konu ise (daha önceki araçlarımdan fazla alıştığım için)araçta geri görüş kamerasının olmaması,el freninin manuel olmasını belirtebilirim.Fakat sözün sonunda,sürekli birşeyleri bahane edip aracı kullanmak için elimden geleni yaptığımı belirtmeden geçemeyeceğim.Bu fiyata (ülke koşulları dikkate alındığında) herşeyi yerli yerinde keyifli bir araç diye düşünüyorum.

Hayırlı olsun ganna38 bey, güle güle kazasız kullanın. Ne skodanın kendi sitesinde ne de katologlarında bulamadığımdan soruyorum. Skoda Octavia 1.4 TSI Sport modelinin lastik ebatları nedir acaba (225/45 R17 gibi mesala)? Aracı teslim alırken üstündeki lastiklerin markası neydi onu da söyleyebilir misiniz (Dunlop Sport Maxx mı)? Şimdiden cevabınız için teşekkürler
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2017, 14:51:06 Gönderen: skoda1983 »

Çevrimdışı takatas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda1983;626192
Hayırlı olsun ganna38 bey, güle güle kazasız kullanın. Ne skodanın kendi sitesinde ne de katologlarında bulamadığımdan soruyorum. Skoda Octavia 1.4 TSI Sport modelinin lastik ebatları nedir acaba (225/45 R17 gibi mesala)? Aracı teslim alırken üstündeki lastiklerin markası neydi onu da söyleyebilir misiniz (Dunlop Sport Maxx mı)? Şimdiden cevabınız için teşekkürler

Merhabalar;
1.4 tsi sport da lastikler Dunlop Sport Maxx 225/45/17 olarak geliyor.

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de cumartesi günü 1.4 tsi sport aldım, uzun yola da çıktım. Güzel beğendim, gayet konforlu bir araç. Ayrıca baya dolu . Daha önce rapid 1.6 tdi 105 hp manuel elegance vardı. onun da yol tutuşu çok iyiydi. Bu da gayet iyi. Büyülü siyah ve 17 inç siyah jantlarla çok seksi duruyor. Şu an çorumda ikamet ediyorum, burda bulamadım bu araçtan. Ama iyi gidiyor hakikaten. uzun yolda biraz basmama rağmen 6,4 lt ile geldim.

Çevrimdışı skoda1983

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: takatas;626196
Merhabalar;
1.4 tsi sport da lastikler Dunlop Sport Maxx 225/45/17 olarak geliyor.

Teşekkür ederim cevap için bu lastik bu ebatta sıralamada genelde 2.ve 3. sırada yer alan iyi bir lastik.

https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Dunlop/SportMaxx-RT-2.htm

Çevrimdışı takatas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda1983;626202
Teşekkür ederim cevap için bu lastik bu ebatta sıralamada genelde 2.ve 3. sırada yer alan iyi bir lastik.

https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Dunlop/SportMaxx-RT-2.htm

Rica ederim. Değerler oldukça iyi görünüyor. Kışlık için hangi lastiği alsam diye düşünüyorum. Sıfır Lastik Fiyatları biraz pahalı geliyor ikinci el mi alsam diyorum? Marka Model konusunda öneriniz var mıdır?

Çevrimdışı skoda1983

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: takatas;626205
Rica ederim. Değerler oldukça iyi görünüyor. Kışlık için hangi lastiği alsam diye düşünüyorum. Sıfır Lastik Fiyatları biraz pahalı geliyor ikinci el mi alsam diyorum? Marka Model konusunda öneriniz var mıdır?

Para sorun değilse kesinlikle Continental TS 860. Tanesi 600 tl civarı, deseni de güzel aradaki oluklara çok taş giremiyor. Daha ekonomik olsun derseniz Lassa olabilir. Nokian ve Hankook Continental'e göre çok bariz ucuz değil, o yüzden değmez aradaki fark için tasarruf etmeye bence.