škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.0 DSG Style Aldım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı furkankartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.furkankartal.com.tr
Herkese merhabalar,

Bende foruma yakın zamanda katıldım ve bugünde ilk aracım olarak Fabia için ödemeyi yaptım.

Bütçemin biraz üzerine çıktım ama hem ilk araç hevesi, hem aracı showroomda görüp beğendikten sonra aklımıza iyice düştü.

Araç özelliklerine gelirsek standartd Fabia 1.0 TSI DSG Style ama ekstra olarak Rio Kırmızısı metalik renk, Cam Tavan, 17" Clubber jant var.

Hediye olarak kauçuk paspas verdiler. Bende bagaj havuzu ve şaft tüneli için kauçuk paspas siparişi verdim.

Cumartesi günü teslim alıcam. Herkes farklı şeyler yazmış kimisi seramik kaplama vs. yaptırmayı düşünürken kimisi tam tersini söylüyor. Tam karar veremedim ama kaplama yaptırmaktansa aracı yıkarken fırça kullanmamaya ve 6 ayda bir detailing yaptırsam boyayı yeterince korurum diye düşünüyorum.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun güle güle kullan hoşgeldin :)
Ben de 15 gün önce filan teslim aldım aynı aracı kapuçino bej renk olarak. tabi senin ek istediğin donanımlar bende yok.

ben çok sevdim aracı ve ilk arabam. hatta şoförlüğü bu arabada öğreniyorum deneyimim sıfır sayılır.

şimdi modofiye işlerine bakacağım , bakalım ne olacak.

tek aklımda olan jantları büyütmek ama 17 inch jantlar sanırım normal süspansiyonda tam olmuyor. senin süspansiyonlar değişecek mi acaba ?

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15746]furkankartal[/MENTION] Hayırlı olsun öncelikle. Rio Kırmızısı Fabia'ya en çok yakışan renklerden birisi. Jantlar 15" olsa iyiymiş, malum yollarımız kötü ve çukur vs. bu boyutlarda çok hissediliyor.

Kauçuk paspası hediye ettim diyen satış temsilcisine selamımı söyleyin. 2016 Temmuz'dan itibaren standart olarak veriliyor Fabia'lara kauçuk paspas. Size ekstra bir şey vermiş gibi davranmasın. Hatta benim Fabia'da yolcu koltuğunun altındaki şemsiye de standart olarak gelmişti (Ekim 2016 fabrika çıkışlı aracım).

Bayiye bastırın size bagaj havuzunu hediye etsinler. Olmayan bir şeyi hediye gibi göstermelerinden ise gerçek bir hediye vermiş olurlar.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam hayırlı olsun, renk çok güzelmiş. jantlar da çok yakışmış gerçekten. sürüş biraz sert olacaktır gerçekten ama görünüm inanılmaz güzel olmuş. güle güle kullanın.

Çevrimdışı furkankartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;623174
Hayırlı olsun güle güle kullan hoşgeldin :)
Ben de 15 gün önce filan teslim aldım aynı aracı kapuçino bej renk olarak. tabi senin ek istediğin donanımlar bende yok.

ben çok sevdim aracı ve ilk arabam. hatta şoförlüğü bu arabada öğreniyorum deneyimim sıfır sayılır.

şimdi modofiye işlerine bakacağım , bakalım ne olacak.

tek aklımda olan jantları büyütmek ama 17 inch jantlar sanırım normal süspansiyonda tam olmuyor. senin süspansiyonlar değişecek mi acaba ?

Senin postunu baya takip ettim bende sonunda kavuşmuşsun :) sanada hayırlı olsun demiş olayım. Bu aralar bayramdı, peşinatı ayarla, bankayla uğraş falan derken çok ziyaret edemedim ama bugün parayı ödedikten sonra artık rahatladım ilk işim foruma girmek oldu :)

Ben özellikle renk ve cam tavan opsiyonu için beğendiğim için süspansiyonu sormadım, hiçte aklıma gelmedi. Fabrika çıkışlı 17" ise değişmesi gerekmez diye düşünüyorum ama bayiye sorarım tekrar.

Alıntı yapılan: Bilgic;623175
[MENTION=15746]furkankartal[/MENTION] Hayırlı olsun öncelikle. Rio Kırmızısı Fabia'ya en çok yakışan renklerden birisi. Jantlar 15" olsa iyiymiş, malum yollarımız kötü ve çukur vs. bu boyutlarda çok hissediliyor.

Kauçuk paspası hediye ettim diyen satış temsilcisine selamımı söyleyin. 2016 Temmuz'dan itibaren standart olarak veriliyor Fabia'lara kauçuk paspas. Size ekstra bir şey vermiş gibi davranmasın. Hatta benim Fabia'da yolcu koltuğunun altındaki şemsiye de standart olarak gelmişti (Ekim 2016 fabrika çıkışlı aracım).

Bayiye bastırın size bagaj havuzunu hediye etsinler. Olmayan bir şeyi hediye gibi göstermelerinden ise gerçek bir hediye vermiş olurlar.

Araç üzerinde benimde kafamın en takıldığı nokta 17" jant dı evet Clubber görünüm olarak çok güzel ama işte konfor biraz sıkıntılı olacakmış gibi duruyor. Ama o kadar kusur kadı kızında da olur diyip yolumuza bakıcam.

Kendimi ve soranlarıda "Olsun yol tutuşu etkiliyomuş baya, SkodaTurkey'de öyle diyorlar" diye kandırıcam artık :)

Evet o kauçuk paspası hediye verme mevzusunu bende forumda okuduğumu hatırlıyorum ama tam emin olamadığım için birşeyde söyleyemedim. Bayiye çok bastırdım ama maalesef bagaj havuzunu alamadık :)

Alıntı yapılan: coxcomb;623177
hocam hayırlı olsun, renk çok güzelmiş. jantlar da çok yakışmış gerçekten. sürüş biraz sert olacaktır gerçekten ama görünüm inanılmaz güzel olmuş. güle güle kullanın.

Teşekkür ettim hocam, Evet biraz sert olacak gibi duruyor ama tek kusuru o olsun diyorum :)
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2017, 19:48:24 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada kauçuk paspası da bana hediye verdiler. içindeki kumaşları da bagaja attılar.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rengi çok güzelmiş maşallah Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: furkankartal;623180
Araç üzerinde benimde kafamın en takıldığı nokta 17" jant dı evet Clubber görünüm olarak çok güzel ama işte konfor biraz sıkıntılı olacakmış gibi duruyor. Ama o kadar kusur kadı kızında da olur diyip yolumuza bakıcam.

Kendimi ve soranlarıda "Olsun yol tutuşu etkiliyomuş baya, SkodaTurkey'de öyle diyorlar" diye kandırıcam artık :)

Evet o kauçuk paspası hediye verme mevzusunu bende forumda okuduğumu hatırlıyorum ama tam emin olamadığım için birşeyde söyleyemedim. Bayiye çok bastırdım ama maalesef bagaj havuzunu alamadık :)

Güle Güle kullanın :) Kazasız sürüşler dilerim.

Alıntı yapılan: irfun4ever;623182
bu arada kauçuk paspası da bana hediye verdiler. içindeki kumaşları da bagaja attılar.

Hocam hediye değil o sizin olan bir şey zaten. Bayiler hep aynı çakallığı yapıyor.

Çevrimdışı furkankartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;623186
Rengi çok güzelmiş maşallah Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Teşekkür ettim hepimiz için kazasız inşallah

Alıntı yapılan: Bilgic;623191
Güle Güle kullanın :) Kazasız sürüşler dilerim.

Hocam hediye değil o sizin olan bir şey zaten. Bayiler hep aynı çakallığı yapıyor.

Teşekkür ederim kazasız belasız güvenli sürüşler :)
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2017, 19:48:43 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: furkankartal;623194
Teşekkür ederim kazasız belasız güvenli sürüşler :)

Bu rengi cok aramiştim cok sevmistim hatta sirf renk yuzunden gidip Polo alacaktim ondaki renkten arac cok vardi ama bu renk Fabiada neredeyse hic bulunmuyordu bayilerde hic gormedim. Nazarim degmesin allah kaza bela vermesin kardeşim guzel gunlerde kullan cok şahane renk. Jant denildigi gibi 15-16 olaymiş daha iyiydi ama bu jantlar da cok agresif gosteriyor guzel yani:)

Çevrimdışı furkankartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;623196
Bu rengi cok aramiştim cok sevmistim hatta sirf renk yuzunden gidip Polo alacaktim ondaki renkten arac cok vardi ama bu renk Fabiada neredeyse hic bulunmuyordu bayilerde hic gormedim. Nazarim degmesin allah kaza bela vermesin kardeşim guzel gunlerde kullan cok şahane renk. Jant denildigi gibi 15-16 olaymiş daha iyiydi ama bu jantlar da cok agresif gosteriyor guzel yani:)

Aman diyelim nazar değmesim :) Jantlar çok güzel ama nedense kafamda 16" Antia çok şık sade durur diye geçiriyorum aklımdan. Ama şu an bütçem onu kaldırmaz o yüzden kış lastiklerini alırken öyle bir set yapmayı planlayabilirim. :) Teşekkür ettim bu arada kazasız belasız inşallah..

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam.
Hayırlı uğurlu olsun.
Kazasız belasız kullanırsınız inşallah.
15 ve 16 lar kusura bakmasın fakat bu araç 17 ile bambaşka duruyor.
Sert mi? Evet sert, konfor eksiği var fakat B sınıfı araçta 17 ile geziyorsan konfor aramak doğru mu?
Yol tutuş? İşte bu süper. 215.40.17 ler en zor şartlarda dahi yoldan kopmadı.
Aracınızı daha iyi tanımanız için kullanım kitabını okumanızı hatırlatarak hoşçakalın diyorum.
Sevgi ve saygılarımla.

Çevrimdışı furkankartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MATADOR;623234
Selam.
Hayırlı uğurlu olsun.
Sert mi? Evet sert, konfor eksiği var fakat B sınıfı araçta 17 ile geziyorsan konfor aramak doğru mu?
Aracınızı daha iyi tanımanız için kullanım kitabını okumanızı hatırlatarak hoşçakalın diyorum.
Sevgi ve saygılarımla.

Öncelikle teşekkür ederim :) 17 ile hiç kullanmadım ve uzun kullanım tecrübem olmadı ama şimdi kullanmaya başlayınca daha iyi anlarım. Ama genel olarak okuduğum her yorum yol tutuşunu olumlu yönde etkilediği şekilde..

Babamın 2006 model Elantra'sı vardı İlk aldığında direk kullanım kitabını okudu sonra ara ara kafasına birşeyler takıldığında tekrar açıp okuyordu. Hem toplum olarak kullanım kılavuzlarını okuma alışkanlığımız olmadığı için hemde o zamanlar "arabanın kullanım kılavuzumu olur yea" diye baktığım için garipsiyordum. Forumda bir çok post okudum bir çok sorunun cevabı kitapçıkta gibi :) Şimdi ilk iş o kitapçığı baştan aşağı okumak :)

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MATADOR;623234
Selam.
Hayırlı uğurlu olsun.
Sevgi ve saygılarımla.

bak merak ettim şimdi. ben de jantları büyüteceğim ama 17 konforsuz oluyor diye büyütmüyorum
konforsuz ama ne kadar konforsuz oluyor cok mu rahatsız edici, konforsuz ne demek bunlar hep değişken.

ben en iyisi 17 li bir araca bineyim kendim göreyim ona göre kararımı 16 mı 17 mi vereyim.

Çevrimdışı furkankartal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eveet, az önce teslim aldım aracı :)

Yedek lastik olarak 15" nexen koymuşlardı, 17 değilmi diye söylendim biraz ama tümünde bu şekilde deyince çok üsteleyemedim ama showroom dakilerden birinde kumho ecowing buldum değiştirdiler.

Onun haricinde aracı tanıtan arkadaş ve pompacıya bahşiş verme ritüelini devam ettirdim bende çok içime sinmesede ama yapacak birşey yok :)

Alıntı yapılan: irfun4ever;623239
bak merak ettim şimdi. ben de jantları büyüteceğim ama 17 konforsuz oluyor diye büyütmüyorum
konforsuz ama ne kadar konforsuz oluyor cok mu rahatsız edici, konforsuz ne demek bunlar hep değişken.

ben en iyisi 17 li bir araca bineyim kendim göreyim ona göre kararımı 16 mı 17 mi vereyim.

Ben kışlık lastik alacağımda 16 ile bi takım yapmayı düşünüyorum ama öncesinde denemek gerek..
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2017, 11:10:06 Gönderen: enoktakenokta »