škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

aks titresim sorunu

buro · 19 · 3648

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı buro

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Iyi gunler superb 2015 tdi dsg aracimda 100 ile 150 km hizlarda titresim oluyor servise gittim.aks kafasinda bosluk varmis degistiler sonra servis balans ve rot ayari yapti.fakat ariza gecmedi cok belirgin bir titreme degil fakat ayaktan azda olsa hissedilebiliyor.en son servis aksda egrilik var dedi ve 2 aksin fiyati 5500 tl masraf cikardi.tabiki fiyat beni asiyor. Aksin tamiri var diye duydum konu hakkinda bana yardimci olacak varmi acaba ne gibi islem yaptirayim.tsk ederim

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tekerlegi sokerek degilde, essek diye tabir edilen balans makinasi ile teker arac uzerinde iken balans yaptirin birde. Aks kollari kolay kolay egilecek bi malzeme degil.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"finiş balans" diyorlar. lastiği tebeşirle işaretlerler hatta. işe de yarar.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jantınız eğrilmiş olabilir yada lastikte balon vardır, lastikleri arka ön yapın birde o şekilde deneyin.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı buro

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lastikleri degistirdiler isaretlediler en son bu cvbi soylediler bende sasirdim cunku kolay kolay  egilecek  malzeme degil baska bir rot balansciyami gostersem acaba

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Otomatik araçta yerde balans olmuyor sanırım. Ben de balans sorunu yasadigimda bana da yerde balans önerildi.
Sonra baska bir yerde yine lastik sökülerek balans yaptırdım sorun çözüldü. Sorun balans yapan usta veya makinesindeymis

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyat gerçekten ucukmuş. Aracınız garantide değil mi ?

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Aracımda Falken lastikler vardı,120 den sonra titretme başlıyordu.Değiştirdim şuan sorun yok.Falken lastik kullanıcı yorumlarını okudum balans tutmadığı şikayeti öne çıkıyordu..

Çevrimdışı buro

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracin garantili fakat o aksamlar garantiye girmiyormus.
Lastik ne yazikki pirelli lastikdende supheleniyorum fakat servis okadar keskin sekilde akslar egri deyince moralim bozuldu cokta titresim yok normal gibi suan tatildeyim ankaraya donunce ilk isim baska bir rot balansciya gitmek olucak

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aksların değişimi garantiden yapılmaması düşündürücü isterseniz doğuşu arayın ordan net bilgi alın

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mekanik aksam bu. debriyaj balatası yağ filtresi değil ki aşınıp tükenip sarf edilsin.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Servislerin en büyük özelliği,garantiye sokmamak için ellerinden gelen kepazeliği yapıyorlar malesef.Bundan dolayıda araçlarıma ilk bakım dahil yetkili servise götürmüyorum.Araçlarımın garantisi benim.Kullanılan malzeme ve yapılacak işlem belli olduğundan Aksaraydan orjınal malzeme ve herzaman gittiğim ustamla bu işi götürüyoruz.Son 12 yıldır tüm araçlarıma bu şekilde bakım yapıyorum.Çok şükür hiçte zorlayacak bir durumla karşılaşmadım.

Çevrimdışı buro

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dogru soyluyosun hocamda tek korkumuz dsg.
Dsg de sikinti cikarsa diye mecburen servise goturmeye devam ediyoruz

Çevrimdışı 53AK53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba. 2015 model 1.6 TDI DSG Octavia kullanıcısıyım. Aracım 59.000KM olmak üzere. Lastikleri aldığım günden beridir Pirelli P7 225/45/17 kullanıyorum. Aracımla hangi yolda gidersem gideyim 160km ve üzerinde bariz titreme oluyor. Arka koltuktakiler bile hissediyor. Farklı servis ve rot balanscılara götürmeme rağmen sorun çözülmüyor. Lastiklerin hepsinde yama mevcut hattta sağ arka sıcak yama var. Bunları işin ehline sorduğumda titreme yapmaz diyorlar. Benzer konu olduğundan yardımınızı rica ederim.
Aklımdaki sorular şunlar ;
Acaba yamalardan dolayı mı titreme yapıyor? yoksa
Pirelli telli yoğunluğu fazla olan bir lastik olduğundan ve yanak ince olduğundan mı yapıyor?
Ya da başka bir sebepten ötürü olabilir mi?