škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fotoğraf makinası tavsiyesi !!!

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 200 - 300 tl arasında fotoğraf makinası arıyorum. Arkadaşımda samsung'un 10.1 mp makinası vardı ama çokta ahım şahım bi çekim kalitesi yoktu. Samsung pek cezbetmedi beni. 250 tl ye 10 mp  sony beğendim, acaba nasıldır?  Bunların haricinde sizin önerebileceği bir marka varmı. Fotoğraf makinası alırken mp sinden ziyade dikkat etmemiz gereken başka ne vardır acaba. Son olarak çözünürlüğü kaç olmalıdır :)

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende sony nin w120 modeli var biraz eskidi bu model 2 yıllık 7.2mp carl zeiss lens var gayet başarılı çekimler yapıyor bunun yeni modelleri var 10 mp civarı 300tl civarı tavsiye ederim

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bence bu fıyata canondan şamayın.alacagınız kamera hakkında ınternette arastıam yapın ..pro oalrak test edılen yerlerde resım kalıtesı hakkında detaylı ıncelemeler oluyor.Ayrıca bu konuda fotoğraf forumlarında yazarsanız üsdatlar size daha iyi yardımcı olacaktır

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O fiyat aralığına ben olsam Canon yada Nikon'un cihazlarını alırdım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;61801
O fiyat aralığına ben olsam Canon yada Nikon'un cihazlarını alırdım..

Tamam arkadaşım saolasın 2 sinden birisini alacağım yarın...

Sonuç itibariyle  yukardaki ikili,  sony ve samsungdan daha iyi dimi :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan61;61822
Tamam arkadaşım saolasın 2 sinden birisini alacağım yarın...

Sonuç itibariyle  yukardaki ikili,  sony ve samsungdan daha iyi dimi :)

İyi diye genelleme yapmak yanlış .Her markanın kötü ve iyi modelleri oluyor.Ama İrfan abideki compact makina nikon ve çektiği fotoğraflar süper.Ben compact ufak makina alsam nikon yada canon bakardım.Hatta mediamartkt'ta kampanya vardı.Birde GG'de vardı günün fırsatı diye.:ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;61831
İyi diye genelleme yapmak yanlış .Her markanın kötü ve iyi modelleri oluyor.Ama İrfan abideki compact makina nikon ve çektiği fotoğraflar süper.Ben compact ufak makina alsam nikon yada canon bakardım.Hatta mediamartkt'ta kampanya vardı.Birde GG'de vardı günün fırsatı diye.:ok:

İyiki sizlere danısmısım.Çünkü kendi basıma alsaydım kesin pişman olurdum  :D  GG'yi bi incelim şimdi

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fotoğraf makinası Canon ve Nikon'dur,en basit modelleri bile çok başarılıdır. Şimdi giderek Compact modellerinin fiyatları bayağı bir alınabilir seviyeye düştü,birçok teknoloji marketinde kampanyalar falan ile sizin bütcenize tam denk düşen modelleri bulunuyor rahatlıkla.Bütcenize uygun hangi markanın özelliği fazla ise onu alın gitsin,Canon - Nikon farketmez.

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
http://www.cimri.com ve http://www.akakce.com adreslerinden en iyi fiyatları bulabilirsiniz.

Bende canon var, geçen sene 200 liraya almıştım. 7.1 mp sanırım. O zaman en ucuz canonu almıştım daha ucuza da makineler vardı.

Biraz "nasıl fotoğraf çekilir" yazılarını okursanız çektiğiniz fotolar daha da kaliteli oluyor :)

Benim tavsiyemde compact bir makine için canon yada nikon olacak. Benq vs hiç bulaşmayın derim :)

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;61864
Fotoğraf makinası Canon ve Nikon'dur,

Minolta nedir? Zenith nedir? Sigma nedir? :hh:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;62056
Minolta nedir? Zenith nedir? Sigma nedir? :hh:

Minolta dediğin firma 1936 Sigma dediğin firmada 1961 yılında kurulmuş firmadır,Nikon 1917'den beri vardır. Biriyle çeyrek asır diğeriyle yarım asır fark vardır. Bu arada "Zenith" değil "Zenit" :) Zenith saat firması, rus fotoğraf makinası olan "Zenit" :ok: "h" yok sonunda :ok: Zenit'te yanılmıyorsam 1951 kuruluşludur.Zenit sağlamdır sadece,enstantene hızı düşüktür,diyafram açıklığı berbattır,pozometresi düzgün değer vermez v.s,Rus sonuçta fazlasını beklemek iyimserlik olur, hele hele günümüz için uygulaması yoktur neredeyse. Minolta'da fena değildir ama lütfen fotoğraf işini Canon ve Nikon yapsın :ok: Senin tercihin bunlardır güle güle kullan diyebilirim sadece :)

Çevrimdışı Low-Rider

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Marka bağımlısı olmak yanlış birşey bence.Canon ve nikon'un güzel modelleri var ama kuş kondurmuyor hiç biri.

Piyasada aynı sınıfta satılan çoğu makina benzer performansı verir.

Kompakt makinalarsa samsung fiyatına göre çok iyi performans verir mesela keza sony ve fuji de öyle.

Canon ve Nikon dışında da güzel markalar var , değişikliğe açık olmak lazım:ok:

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Analog bitti mertlik bozuldu FF. Devir elektronik devri. Saydığım firmalar çok mu yeni? :D O zamanlarda ki gelişmelerle şimdikiler bir değil. Her makine özellikle lensinden dolayı değil de elektronik işlemesinden dolayı değişik sonuçlar verebiliyor. Ben kendimce eminim, param olsa D-SLR sınıfında Sony almam. Ama ortada bir HX-1 gerçeği var ki hiç te yabana atılabilecek bir cihaz değil! Canon ya da nikonun ona muadil cihazı bana kalırsa yok. Olympusun var ama...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konu dağıldı ama en azından dışına çıkmadı fazla :hanz: şurada iki lafın belini büküyoruz :hanz:
Şimdi pek elektronik oldu dijital oldu dengeler değiştide değil fazlada aslında,dijital değilkende manuel SLR zamanlarında da Canon Canon'du Nikon gene Nikon'du,şimdi olmadılar ki:).Bu adamlar helede Nikon asırlara dayanan bu işe kafa göz yarmış adamlar.Bugün hangi ajansa hangi stüdyoya gitseniz profesyonel anlamda Nikon ve Canon dışında marka göremezsiniz."Abi ya birde Sony kullansan veya Minolta denesen" desen birde üstüne dayak yersin:hanz:dalga mı geçiyon diye:hanz:Yoksa elbette Minolta,Zenit,Sigma v.b bunlarında bir yeri var.Sigma'nın da mesela kafa patlattığı yerler var.Günümüzde ne değişti,eskiden Nikon,Canon alınabilir seviyede değillerdi,Compactları bile dünya paraydı,yıllar önce alıp kullandığım Powershot A75 gibi son derece giriş modeli makina 750 lira gibi etikete sahipti(yuhennesburg:hanz:),ama çektiği resimler Compact makina ötesiydi :)bugün aynı paraya neredeyse SLR like model alınabiliyor.Fiyatlar düşünce beraberinde çeşit getirdi,seçenek arttı.Marka bağımlılığı falanda değildir bu,ortada olan gerçek.300 lira bütcen var,compact makina alacaksın,280 milyona Samsung,Casio,Sony v.b diğer taraftada 320 milyona Canon ve Nikon var,hangisini tercih eder insan? :)Anlatmak istediğim bu,yoksa insanların hangisi işini görecek gibiyse ve bütcesine uygunsa onu alıp kullansın.Sony o konuda iyi başarım sağladı gerçekten,bende katılıyorum:ok:bende fiyat performans dengesinde bir makina düşünsem 3.sırada bakacağım markadır ama önce Nikon ve Canon'u alabilmeyi zorlarım açıkcası :)