škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Comfort aracımı teslim aldım.

fusel · 70 · 15666

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanın. bir kaç foto atarsanız görelim mübareği :)

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UA34;624282
Aracınız hayırlı olsun, kazasız keyifli sürüşler dilerim.

Comfort donanımda benim de eksik gördüğüm birkaç husus var.

- Kumaş koltuklar için güzel bir çözüm olabilir.
- Ön / arka park sensörü mevcut ancak sisteme entegre olacak şekilde geri görüş kamerası takmak mümkün mü acaba ? Yani görüntüyü verirken aynı zamanda park sensörü de görsel olarak aktif çalışır mı ?
- Üçüncü eksiklik ise sis farlarının dönüş yönünü aydınlatmaması bence. Kullanım açısından oldukça faydalı bulduğum bir özellik bu, acaba comfort araca sonradan bunu yaptırmanın imkanı var mıdır ?

Tabi bu soruları size soruyorum gibi oldu ancak bilgisi / fikri olan arkadaşlar da cevaplarsa memnun olurum.
Teşekkür ederim sağolun.
Koltuk kılıfını hafta sonu bakacağım yaptırırsam zaten burdan yazarım.
 Kamera takılabilceğini zannetmiyorum ama eğer takılır ise derhal yaptırırım. Handa civic aracımda vardı çok işe yarıyordu.
Sis farları dönüş farı olarak gizli özellikler açtırılınca aktif oluyor. Ancak garanti konusunda sıkıntı olmaması için yaptırılması tavsiye edilmiyor. Benim passatta vardı. Bunda çok eksikliğini hissetmedim. Zira farlar oldukça iyi aydınlatıyor. Ama passat halojen far olduğu için işe yarıyordı.
Saygılar

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı yapılan: irfun4ever;624284
hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanın. bir kaç foto atarsanız görelim mübareği :)
Valla siz söyleyince düşündüm bir tane bile fotoğrafı yok mübareğin[emoji4]
İlk fırsatta çekip gönderceğim.
Aracı alır almaz yaptıklarımı da yazayım bari:
Yıllardan beri cam filmi yaptırdığım sanayideki filmcide ön cam dahil cam filmi
İç ışıkları bagaj ışıklarının led ampülle değişimi, iç ışıkların muhafazası baya zor sökülüyor bu arada
Ön tamponda iki sis farı arasındaki enine çizgiye krom şerit
Ön panjurdaki dikine çizgilere krom şerit
Dıştaki kapı açma kollarının iç kısmına şeffaf film,  yüzük ve tırnak çizmelerine karşı
Bagaj havuzu
Şart üstü paspasın (ikizler mahvediyor[emoji4])
Yapmak istediklerim:
Cam kenarına krom çıta
Kapı alt kenerlarına krom çıta
Krom difüzor,  passata yapmıştım çok hoş olmuştu
Krom kapı eşiği
Bagaj altı krom çıta
Tozluk/paçalık
Plakayı yeniden bastırıp daha büyük karakter ve krom hummer tip plakalık

« Son Düzenleme: 20 Eylül 2017, 21:43:31 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun güle güle kullanın.
Bende iç ışıkları beyaz led yapmak istiyorum. Hangi ürünleri almalıyım. Birde nasıl söktüp taktınız .

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oprdrhvs;624344
Bende iç ışıkları beyaz led yapmak istiyorum. Hangi ürünleri almalıyım. Birde nasıl söktüp taktınız .
Teşekkür ederim.  Ben çiftini 10 tl ye sanayiden aldım. İç ışıklar için 4 tane dipsiz t10 denilen ampül aldım. Ledlerin tamamı aşağıya doğru bakanını buldum ki ışık kaybı olmasın.
İç ön ışık​ çerçevesi ile birlikte tavan döşemesinden sökülüyor. Kredi kartı ile kanırtıp çıkardım. Arka ışığın ise sadece cam kısmı kredi kartını araya sokup kanırtınca çıkıyor. Ancak dikkatli olmak lazım hassa parçalar kırılma ihtimali var.

Çevrimdışı UA34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu arada Comfort donanım için bana sadece beyaz rengi olduğu söylenmişti ancak başka bir başlıkta (Llumar cam filmi hakkında) comfort donanımlı aracın metal gri olduğundan bahsedilmiş.

Siz alırken renk seçenekleri hakkında bir öneri sunuldu mu ?

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UA34;624406
Bu arada Comfort donanım için bana sadece beyaz rengi olduğu söylenmişti ancak başka bir başlıkta (Llumar cam filmi hakkında) comfort donanımlı aracın metal gri olduğundan bahsedilmiş.

Siz alırken renk seçenekleri hakkında bir öneri sunuldu mu ?
Elinde beyazdan başka olmayan bayi başka renk gelmez diyor. Ancak gümüş gri ve busines gri ile lav mavi gelmekte. Ben baya aradım ancak 1 ay sonra teslim dedikleri içi beyaz aldım. Aracın net fiyatı metalik renk farkı nedeniyle ötv dilimini aşıyor anca iskonto yaparak yine aynı fiyata veriyorlar.
Lav mavi bulmuştum ama ısınamadığım için almadım.  Siz ne düşünüyorsunuz lav mavi hakkında.  

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lav mavi aracı çok iddialı gösteriyor. ben de zamanında bayideki araca razı olmuştum.
beyaz aldık.

Çevrimdışı UA34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fusel;624411
Elinde beyazdan başka olmayan bayi başka renk gelmez diyor. Ancak gümüş gri ve busines gri ile lav mavi gelmekte. Ben baya aradım ancak 1 ay sonra teslim dedikleri içi beyaz aldım. Aracın net fiyatı metalik renk farkı nedeniyle ötv dilimini aşıyor anca iskonto yaparak yine aynı fiyata veriyorlar.
Lav mavi bulmuştum ama ısınamadığım için almadım.  Siz ne düşünüyorsunuz lav mavi hakkında.  

Bu detayı öğrendiğim güzel oldu, detaylı araştırma fırsatım olmamıştı renk konusunu. Business gri lansman rengi olan ve piyasada bolca bulunan rengiyse, ben o rengi tercih edebilirim sanırım, fazlasıyla hoşuma gidiyor.

Oktavia'da bir mavi gördüm ama Superb'de canlı olarak mavi hiç görmediğim için birşey diyemeyeceğim. Ancak o tonlardaysa iddealı ve hoş olduğunu düşünüyorum.

Tabii farklı renklerini bulmak için biraz aramak lazım sanırım.

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Metalik renk için fiyat garantisi veremiyor bayiler bilginiz olsun. Önümüzdeki ay gelecek metelik renklerin ötv diliminin değişme ihtimali çok kuvvetli demişti benim satış danışmanı.  

Çevrimdışı secdemir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar ben de bu aracı comfort donanim seviyesinde almayi dusunuyorum.Bugun izmir bayisinde bu donanimla ilgili bir kac soru yonelttim,sorularıma gelen cevaplar bana  tatmin edici/inandirici gelmedi.Yine de yanlis anlamis olma ihtimalimi dusunerek burada paylasmak istiyorum.Bir kaç örnek cevap:
-Bu donanimlarda renk secimi yapamiyorsunuz sadece beyaz renk oluyor.
-Renk degisikligi olmayan aracta üretim bandinda araca eklemeler yapabiliyorsunuz deniyor.
-Comfort donanim ötv indirimi disina cikti 134.000TL iskonto ile size 124.800TL ye verecegiz.
ve benzeri aklima gelmeyen seyler. özetle sanki bu donanimlari satmak istemiyorlar isi yokusa suruyorlar izlenimi olustu ben de.İlk defa 0 km arac alma niyetindeyken bu ilgisizlik garip geldi bana.Sizin de bukonudaki fikirlerinizi almak istiyorum.tesekkur ederim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Gearbest

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oprdrhvs;624344

Uygun Fiyatlı Led plaka ve İç ışık ürünlerine göz gezdirebilirsiniz.

10 adet plaka Ledi 1.79$ : https://m.gearbest.com/car-lights/pp_729520.html

10 adet araç içi Led 45Lümen 1.25$: https://m.gearbest.com/others-car-lights/pp_603212.html

Tane adedi 0.33$ dır: https://m.gearbest.com/car-lights/pp_729517.html

2 Adet t10 80 Lümen Araç içi Led 2$dır: https://m.gearbest.com/car-headlights/pp_436281.html

Çevrimdışı UA34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fusel;624484
Metalik renk için fiyat garantisi veremiyor bayiler bilginiz olsun. Önümüzdeki ay gelecek metelik renklerin ötv diliminin değişme ihtimali çok kuvvetli demişti benim satış danışmanı.  

Bugün detaylı olarak inceleme fırsatım oldu.

1.6 TDI Active  donanımlı bir araç ile yavaş akan trafikte test sürüşü yapma fırsatımda  oldu ama açıkçası pek birşey anlamadım. 30km hızla giderken aracın  keyfini alamadım. Sizlere de sormak istiyorum, aracın hızlanması nasıl ?  İlk gaza bastığımda seri gelmedi, yavaş yavaş hızlandı gibi ama zaten  akabinde hemen fren yapmam gerektiği için hiç test edemedim. Çok seri  bir araç beklemesem de hantal, ağır kanlı bir araç olmasını da istemem.  Yorumlarınızı merak ediyorum.

- Renk konusunda, business gri  renginin de olduğunu söyledi satış temsilcisi ve fiyatını 134 bin gibi  bir rakam olarak belirtti, araç hiç kalmamış 1 ay sonra gelecekmiş ve  Skoda'nın kampanya yapmasını beklediklerini, ancak o şekilde 124 bine  verebileceklerini belirtti.

Kumaş döşemesini beğenmedim. Geri  görüş kamerası olsa çok iyi olurmuş. Öncelikle eksik olarak bunları  gördüm ama akabinde anahtarsız giriş / çalıştırma ve hafızalı olmasa  bile elektrikli koltuk olsa çok çok iyi olurdu.

Bir de sorum  olacak; aynalar katlanır diyor ama aracı kitleyince kendisi mi  katlanıyor yoksa içeriden manuel olarak mı katlayabiliyoruz ?

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: secdemir;624550
Merhaba arkadaşlar ben de bu aracı comfort donanim seviyesinde almayi dusunuyorum.Bugun izmir bayisinde bu donanimla ilgili bir kac soru yonelttim,sorularıma gelen cevaplar bana  tatmin edici/inandirici gelmedi.Yine de yanlis anlamis olma ihtimalimi dusunerek burada paylasmak istiyorum.Bir kaç örnek cevap:
-Bu donanimlarda renk secimi yapamiyorsunuz sadece beyaz renk oluyor.
-Renk degisikligi olmayan aracta üretim bandinda araca eklemeler yapabiliyorsunuz deniyor.
-Comfort donanim ötv indirimi disina cikti 134.000TL iskonto ile size 124.800TL ye verecegiz.
ve benzeri aklima gelmeyen seyler. özetle sanki bu donanimlari satmak istemiyorlar isi yokusa suruyorlar izlenimi olustu ben de.İlk defa 0 km arac alma niyetindeyken bu ilgisizlik garip geldi bana.Sizin de bukonudaki fikirlerinizi almak istiyorum.tesekkur ederim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Renk seçimi yapılabiliyor. Üretim bandında ekleme yapılırsa ötv dilimi değişebilir, tavsiye edilmiyor. Liste fiyatı zaten 124.800 tl. Ben birçok bayiden yargı mensubu indirimi olmadan dahi 122-123 bin bandında fiyat aldım beyaz için. Gri için ise 1500 tl renk farkı istediler sadece. Esenler avek bayiinde Deniz bey var satış danışmanı. Çok ilgiliydi. Arabayıda satmak istiyordu. Benden duyduğunuzu söylemeniz halinde güzel indirim yapabileceğini düşünüyorum. Kolay gelsin.

Alıntı yapılan: UA34;624556
Bugün detaylı olarak inceleme fırsatım oldu.

1.6 TDI Active  donanımlı bir araç ile yavaş akan trafikte test sürüşü yapma fırsatımda  oldu ama açıkçası pek birşey anlamadım. 30km hızla giderken aracın  keyfini alamadım. Sizlere de sormak istiyorum, aracın hızlanması nasıl ?  İlk gaza bastığımda seri gelmedi, yavaş yavaş hızlandı gibi ama zaten  akabinde hemen fren yapmam gerektiği için hiç test edemedim. Çok seri  bir araç beklemesem de hantal, ağır kanlı bir araç olmasını da istemem.  Yorumlarınızı merak ediyorum.

- Renk konusunda, business gri  renginin de olduğunu söyledi satış temsilcisi ve fiyatını 134 bin gibi  bir rakam olarak belirtti, araç hiç kalmamış 1 ay sonra gelecekmiş ve  Skoda'nın kampanya yapmasını beklediklerini, ancak o şekilde 124 bine  verebileceklerini belirtti.

Kumaş döşemesini beğenmedim. Geri  görüş kamerası olsa çok iyi olurmuş. Öncelikle eksik olarak bunları  gördüm ama akabinde anahtarsız giriş / çalıştırma ve hafızalı olmasa  bile elektrikli koltuk olsa çok çok iyi olurdu.

Bir de sorum  olacak; aynalar katlanır diyor ama aracı kitleyince kendisi mi  katlanıyor yoksa içeriden manuel olarak mı katlayabiliyoruz ?
Hızlanma göreceli bir kavram,  bence aile aracı olarak gayet tatminkar. İlk tepkisi biraz geç olsada normal devrini yakaladığında gayet seri. Bundan önceki B8 passatımda da aynı motor şanzıman vardı hiç üzmedi. Düşündüğümü yola aktarıyordu. Gaza sert basmanız halinde zaten hemen vites küçültüp seri olarak hızlanmakta. Agır ve hantal bir araç olarak nitelendirilemez bence. Takdir sizin.
Gri renk ve fiyat konusunda daha önce mesaj göndermiştim oraya havale ediyorum. Ellerinde olmayan arabaya fiyat garantisi veremiyorlar.
Kumaş döşemesi gerçekten çok naylonlu. Bu yüzden komple deri kılıf diktiyorum. İnşallah fotoğraf paylaşacağım.
Elektrikli koltuk olsa iyi olurdu ancak niye eksik demedim. Arabayı alınca koltuğu ayarladım. Hala o ayarda duruyor.
Aynalar kapılar kilitlenince kapanıyor. Kapılar açılınca açılıyor. Ekstra birşey yapmaya gerek yok.

« Son Düzenleme: 24 Eylül 2017, 12:59:27 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fusel;624566
Renk seçimi yapılabiliyor. Üretim bandında ekleme yapılırsa ötv dilimi değişebilir, tavsiye edilmiyor. Liste fiyatı zaten 124.800 tl. Ben birçok bayiden yargı mensubu indirimi olmadan dahi 122-123 bin bandında fiyat aldım beyaz için. Gri için ise 1500 tl renk farkı istediler sadece. Esenler avek bayiinde Deniz bey var satış danışmanı. Çok ilgiliydi. Arabayıda satmak istiyordu. Benden duyduğunuzu söylemeniz halinde güzel indirim yapabileceğini düşünüyorum. Kolay gelsin.

Bayiler satmak istememekten çok bence rahat satmanın verdiği rehavet içinde.  Zira araç şu anda yok satıyor. Tabiri caizse hazır müşteriye satıp pazarlama yapmak istemiyor.