škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Saygısız, Dikkatsiz Komşular ve Söz dinlemez veletleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bir senede park yerinde aracın içine ettiler. Veletleri park yerinde top oynar bisiklet sürer. Anaları kapıyı sonuna kadar dayar sert bir şekilde. Bu gün kapının kaportasını içine göçertmişler sinirden kendimi yedim. Bu yüzüncü uyarı oldu Allah bunları ıslah etsin diyorum ama bunların ıslah olacağı yok. Çomar köpek bile bukadar uyarıdan sonra adam olur bir daha yapmaz. Servet düşmanı kıskanç tipler. Sırf bulnar yüzünden kendine özel garajı olan ev alacam.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cihangir Emre;624175
Bir senede park yerinde aracın içine ettiler. Veletleri park yerinde top oynar bisiklet sürer. Anaları kapıyı sonuna kadar dayar sert bir şekilde. Bu gün kapının kaportasını içine göçertmişler sinirden kendimi yedim. Bu yüzüncü uyarı oldu Allah bunları ıslah etsin diyorum ama bunların ıslah olacağı yok. Çomar köpek bile bukadar uyarıdan sonra adam olur bir daha yapmaz. Servet düşmanı kıskanç tipler. Sırf bulnar yüzünden kendine özel garajı olan ev alacam.

Hocam böyleleri her yerde var maalesef, Allah sabır versin. Ne diyeyim valla :(

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Çok can sıkıcı bir durum. Biz ne kadar dikkat etmeye çalışırsak sanki inadına diğer insanlar daha dikkatsiz davranıyor.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı durum bizim otoparkta da var. Yeni nesil çocuklar aşırı terbiyesiz. Aileler ona keza....
Günden güne Türk insanı daha da terbiyesiz ve saygısız oluyor....
10-15 yıl önce böyle değildi.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;624180
Aynı durum bizim otoparkta da var. Yeni nesil çocuklar aşırı terbiyesiz. Aileler ona keza....
Günden güne Türk insanı daha da terbiyesiz ve saygısız oluyor....
10-15 yıl önce böyle değildi.

İşin komiği gösteriyorsun insani dille konuşuyorsun bakın buraya kapıyı açarken vurmuşsunuz. Cevap:Aman ne olacak o kadarcık şeyden diyor. Sonra ters bir şekilde konuşacaksın soluğu karakolda alacaksın. Ya havle diyoruz ne maddi ne cismani hiçbir şeyin değeri yok şu ülkede.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Geçmiş olsun ben de bu hususta biraz dikkat ederim aynı problem sanırım her yerde var. İnsanın canını sıkıyor. Mal canın yongası derler bin bir emekle alınan alındıktan sonra hala borcunu ödemeye devam ettiğimiz aracımıza sizin de yaşadığınız gibi bir kaç hadise ile maalesef insanın morali bozuluyor. Benim ikame ettiğim yer aynı sıkıntı var ama idare eder cinsinden biraz , tek yön bir sokak hafif yokuş biraz da hareketli araç gidiş gelişi olarak o yönden çocuklar fazla oyun oynayamıyorlar. Keşke imkan olsa da site yada otoparkı olan yerlerde oturabilsem :)

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;624182
Geçmiş olsun ben de bu hususta biraz dikkat ederim aynı problem sanırım her yerde var. İnsanın canını sıkıyor. Mal canın yongası derler bin bir emekle alınan alındıktan sonra hala borcunu ödemeye devam ettiğimiz aracımıza sizin de yaşadığınız gibi bir kaç hadise ile maalesef insanın morali bozuluyor. Benim ikame ettiğim yer aynı sıkıntı var ama idare eder cinsinden biraz , tek yön bir sokak hafif yokuş biraz da hareketli araç gidiş gelişi olarak o yönden çocuklar fazla oyun oynayamıyorlar. Keşke imkan olsa da site yada otoparkı olan yerlerde oturabilsem :)

Bizim otopark var. Bu olanlar site açık otoparkında oluyor. Bu nedenle aracı yola bırakacam ordada bizdeki bu şansla çöp arabası otobüs vs. sürter orada

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cihangir Emre;624181
İşin komiği gösteriyorsun insani dille konuşuyorsun bakın buraya kapıyı açarken vurmuşsunuz. Cevap:Aman ne olacak o kadarcık şeyden diyor. Sonra ters bir şekilde konuşacaksın soluğu karakolda alacaksın. Ya havle diyoruz ne maddi ne cismani hiçbir şeyin değeri yok şu ülkede.

hocam size tavsiyem konuyu polise taşıyıp hattaa davacı olun. Bahsettiğiniz insan tipinin en korktuğu şey polis ve mahkemedr. hatta onlara sonuna kadar bunların parasını sizden alacağım kamerayla kayıt ediyorum ve bu hasarı mahkemeden misli ile alacağım deyin.
hiç acımayın ve bir yıl boyunca kazandığınız parayı bana ödeyeceksiniz diye de tehtid edin.

millet arsız ve utanmaz olmuş. insanlar cocuk değil hayvan yavrusu yetiştiriyor gibi. etrafa saygısız insanların malını varlığını önemsemeyen tipler türedi.

Benim alt katımdaki kiracı ile tartışmam oluyordu. evde 2 kiş ioturup sadece otel olarak kullanmamıza rağmen gürültü gidiyormuş. bir gün kapıma dayandı ve ben de ona sizin evden her sabah 5-6 gibi bir bebek sesi geliyor cocuğu boğazlıyor musunuz bilmiyorum ama konuyu polise bildireceğim dedi. adam da yok gerek yok. plsilik bişi yok deyip korktu kaçtı gitti  :)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Müstakil evin gözünü seveyim....
Sitelerde artık yaşanmaz. Lüks site dahi olsa, insanın zengini de, fakiri de, cahili de, okumuşu da aynı, empati yoksunu ve düşüncesiz.
Ben sırf arabamı korumak için araç içi çift kamera aldım, ancak park halindeyken 3 günde akü bitiyor, bundan dolayı da sürekli çalıştıramıyorum.
Hoş bir şey olsa da polise gidiyorsun ve hiç bir şekilde sonuçlanmıyor.
Bir arkadaşın başına gelmişti, biri arabasını tekmelemiş, kamerada görünüyor çok net, adamın kim olduğu da belli. Kamera görüntülerini savcılığa götürdü adamın ismini de verdi, ordan polise yönlendirmişler, 1 yıl geçti ses seda yok.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;624190
Müstakil evin gözünü seveyim....
Sitelerde artık yaşanmaz. Lüks site dahi olsa, insanın zengini de, fakiri de, cahili de, okumuşu da aynı, empati yoksunu ve düşüncesiz.
Ben sırf arabamı korumak için araç içi çift kamera aldım, ancak park halindeyken 3 günde akü bitiyor, bundan dolayı da sürekli çalıştıramıyorum.
Hoş bir şey olsa da polise gidiyorsun ve hiç bir şekilde sonuçlanmıyor.
Bir arkadaşın başına gelmişti, biri arabasını tekmelemiş, kamerada görünüyor çok net, adamın kim olduğu da belli. Kamera görüntülerini savcılığa götürdü adamın ismini de verdi, ordan polise yönlendirmişler, 1 yıl geçti ses seda yok.

Kesinlike müstakil evin gözünü seveyim

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam toplumsal refahin egitimden daha hizli arttigi ulkemizde hicbir seyin kiymeti yok. Polise giderim diye tehdit ettiginizde ne olacak, tamam goturelim boyatiyim kapini diyecek sanayide 200₺ ye boyuyorlar. Adamin cebinden 200₺ cikacak senin aracin 3000₺ deger kaybedecek.
Caddeleri gormuyormusunuz. 40 yasinda tofaslar veya hurdasi cikmis kamyonetler tum yollar kendilerinin gibi kavsakta sagina soluna bakma zahmeti bile gostermeden geziyor zaten arac hurda kaza yapsa nolur 100-200₺ ye cekicle duzelttir, fircayla boya devam senin arabanida sigorta yaptirir ama sen cuvalla para vermissin aracima birisi gelip vuracak diye herkese yol ver.
Bu sabah sikisan bir kavsaga ters giren okul servisini yolun kenarinda servis bekleyen polisin onunde durup “kavsakta kural ihlali yapan ve arkanda ters yonde kaldirimdan giden araclari gormuyormusun” dedim. “Bu kavsakta sikismak istemiyorsan ilerdeki doner kavsaktan don gel” dedi. Yani memlekette kurallara uyana ceza var. Ne kadar yabani isen o kadar cok itibarin var devletin gozunde.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim ev müstakil ve üç tane garaj var karşı çaprazdaki komşuda üç tane araba var tenezzül edip zamanında garaj yapmadılar, bir tanesi arabayı benim garajın karşısına koymuş orada duracakmış ben buradan çıkamam engel oluyor diyorum o nasıl çıkmaz deyince ben gerildim, madem sen beni düşünmüyorsun başlarım senin komşuluğuna deyip biraz münakaşadan sonra çekti arabasını ve yine kendi evinin önüne park etmeye başladı. Etrafınızdakiler İnsanlıktan nasibini almamış olunca nerede yaşasan boş.
Buda benim canavarın evi :)

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;624202
Hocam toplumsal refahin egitimden daha hizli arttigi ulkemizde hicbir seyin kiymeti yok. Polise giderim diye tehdit ettiginizde ne olacak, tamam goturelim boyatiyim kapini diyecek sanayide 200₺ ye boyuyorlar. Adamin cebinden 200₺ cikacak senin aracin 3000₺ deger kaybedecek.
Caddeleri gormuyormusunuz. 40 yasinda tofaslar veya hurdasi cikmis kamyonetler tum yollar kendilerinin gibi kavsakta sagina soluna bakma zahmeti bile gostermeden geziyor zaten arac hurda kaza yapsa nolur 100-200₺ ye cekicle duzelttir, fircayla boya devam senin arabanida sigorta yaptirir ama sen cuvalla para vermissin aracima birisi gelip vuracak diye herkese yol ver.
Bu sabah sikisan bir kavsaga ters giren okul servisini yolun kenarinda servis bekleyen polisin onunde durup “kavsakta kural ihlali yapan ve arkanda ters yonde kaldirimdan giden araclari gormuyormusun” dedim. “Bu kavsakta sikismak istemiyorsan ilerdeki doner kavsaktan don gel” dedi. Yani memlekette kurallara uyana ceza var. Ne kadar yabani isen o kadar cok itibarin var devletin gozunde.

Böyle buna benzer örnekler arttıkça artar bitmez maalesef , bu vukuatlar da genelde hep büyük şehirlerde sanırım.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;624205
Bizim ev müstakil ve üç tane garaj var karşı çaprazdaki komşuda üç tane araba var tenezzül edip zamanında garaj yapmadılar, bir tanesi arabayı benim garajın karşısına koymuş orada duracakmış ben buradan çıkamam engel oluyor diyorum o nasıl çıkmaz deyince ben gerildim, madem sen beni düşünmüyorsun başlarım senin komşuluğuna deyip biraz münakaşadan sonra çekti arabasını ve yine kendi evinin önüne park etmeye başladı. Etrafınızdakiler İnsanlıktan nasibini almamış olunca nerede yaşasan boş.
Buda benim canavarın evi :)

Sen iyisin ben mahkemelik oldum komşumla sırf park yüzünden

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten ben insanların çok katlı lüks sitede yaşama sevdasını anlayabilmiş değilim. Adamla konuşuyoruz, 21. katta oturuyorum diyor. İyi halt ediyorsun diyorum içinden :)
Deprem vs. olsa inene kadar bina yıkılır zaten.

Ankara'da 1-1.5 milyon TL'ye 20-25 katlı sitede oturan insanlar var. Manyaklık. O paraya çok güzel müstakil ev alınır. Bahçesine isteyen ağaç diker, isteyen çiçek diker, isteyen domates-biber vs. Köpek besle, kuş besle, böcek besle.

İnsanlığın doğasında toprak var. Topraktan uzaklaştıkça medeniyetten ve insanlıktan da uzaklaştık.