škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

On konsol dan gelen cızırtı

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba
Arkadaslar dün akşam aracimda seyir halinde iken sofor tarafından bozuk ve titresimli yollarda cızırtılı bir ses gelmeye basladi fakat kapıdan da gelebilir bu sesin nedeni ne olabilir şimdiden teşekkür ederim sağolun

Arkadaslar gelen ses patlak hoperlorden gelen cızırtı sesine benziyor

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam camdan gelen bir zırıltı var. benim de sadece sürücü camında mevcut bu, serviste göstereceğim o zamana kadar bekliyorum.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;625134
hocam camdan gelen bir zırıltı var. benim de sadece sürücü camında mevcut bu, serviste göstereceğim o zamana kadar bekliyorum.
merhaba
hocam servisle görüştükten sonra bizide bilgilendirirseniz seviniriz

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabialar da malesef bu sesten çok var, konsol sert plastikten yapıldığı için zıngırtı diye tabir ettiğimiz ses devamlı var. Bunları engellemek için kendimizce çözüm buluyoruz, ne yapıyoruz derseniz, slikon spreyi plastiklerin birbirlerine temas ettiği her yere sıkıyoruz. Böylece sesi biraz olsun kesmiş oluyoruz.

Çevrimdışı ESPoff

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bahsettigin yerle ilgisi olmayabilir ama bakarsan belki iyi olabilir benim aracın iç dikiz aynasından öyle yoğun bir ses geliyor ki arabayı bozuk yola girdiğimde bırakıp gidesim geliyor. Konuyla alakalı servise götürdüm ayna yayıyla ilgili  dediler ve düzelttiler yaklaşık 500 km sonra su sıralar aynı sıkıntıyı yasıyorum. Bakmanı tavsiye ederim geçmiş olsun bu arada

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bazen ön kaput menteşelerinden de ses geliyor ve arabanın iç torpidosundan geliyormuş gibi duyuluyor içerden vd40 sıkınca baya uzun bir süre olmuyor benim fabia I de duyduğun tek ses bu bu zamana kadar.

Çevrimdışı Simply Clever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Henüz 1500 km'deki aracımda da sol ön taraftan aynı ses gelmeye başladı. Elimle ön konsolu kadranın olduğu kısımdan tutarak cama doğru ittirince ses kesiliyor. Müsait bir zamanda servise götüreceğim.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;625148
Fabialar da malesef bu sesten çok var, konsol sert plastikten yapıldığı için zıngırtı diye tabir ettiğimiz ses devamlı var. Bunları engellemek için kendimizce çözüm buluyoruz, ne yapıyoruz derseniz, slikon spreyi plastiklerin birbirlerine temas ettiği her yere sıkıyoruz. Böylece sesi biraz olsun kesmiş oluyoruz.

merhaba
inanın bana bundan önceki aracım 2004 clio 2 vardı arabanın her tarafı sert plastik olmasına rağmen aracımda tık ses yoktu arabadan gelen ses insanı aractan soğutuyor

Alıntı yapılan: Simply Clever;625157
Henüz 1500 km'deki aracımda da sol ön taraftan aynı ses gelmeye başladı. Elimle ön konsolu kadranın olduğu kısımdan tutarak cama doğru ittirince ses kesiliyor. Müsait bir zamanda servise götüreceğim.

merhaba
hocam dediğinizi deniyeceğim bakalım bide dikkatimi ceken nokta seyir halinde kapıyı açtığımda ses azalıyor ilginç

Alıntı yapılan: hasannkeles;625152
Bahsettigin yerle ilgisi olmayabilir ama bakarsan belki iyi olabilir benim aracın iç dikiz aynasından öyle yoğun bir ses geliyor ki arabayı bozuk yola girdiğimde bırakıp gidesim geliyor. Konuyla alakalı servise götürdüm ayna yayıyla ilgili  dediler ve düzelttiler yaklaşık 500 km sonra su sıralar aynı sıkıntıyı yasıyorum. Bakmanı tavsiye ederim geçmiş olsun bu arada

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

teşekkürler ona da bakalım sagolun can skıkıcı bir durum

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatih_buyuk;625141
merhaba
hocam servisle görüştükten sonra bizide bilgilendirirseniz seviniriz

hocam servise daha 1500 km var ancak silikon spreyi diğer yüzeyler için kullanıyorum. bu camdan gelen zırıltıyı önlemiyor, daha çok kapının içindeki bir parça gevşemiş de ondan dolayı oluyormuş gibi bir havası var.

sadece bozuk yollar ya da kötü asfaltta duyuyorum bu sesi. araçtan duyduğum tek trim sesi bu. eskiden daha çok ses vardı ama silikon spreyle beraber hepsi geçti.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;625169
hocam servise daha 1500 km var ancak silikon spreyi diğer yüzeyler için kullanıyorum. bu camdan gelen zırıltıyı önlemiyor, daha çok kapının içindeki bir parça gevşemiş de ondan dolayı oluyormuş gibi bir havası var.

sadece bozuk yollar ya da kötü asfaltta duyuyorum bu sesi. araçtan duyduğum tek trim sesi bu. eskiden daha çok ses vardı ama silikon spreyle beraber hepsi geçti.
aynen bende sadece bozuk asfalt ve kötü yolda duyuyorum sesi

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba;
arkadaşlar sesin kaynağını buldum aracın sinyal koluna bende önceki sahibi aracın şase numarasının yazdığı plastiği bağlamış onu çıkarttım ses kesildi bilginiz olsun

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;625169

Bu problem bende de var. Bakıma götürdüğümde şu an yoğunluk var buna da bakalım istiyorsan bir iki gün bekleyebilirsin dediler. Ben de daha sonra geliyim dedim. Git gide sinir bozucu olmaya başladı. Uygun bi zamanda götüreceğim bakalım.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hoporlore su gelirse patlamış gibi cızırtı yapıyor kuruyunca zamanla geçiyor

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Firzen;625542
Bu problem bende de var. Bakıma götürdüğümde şu an yoğunluk var buna da bakalım istiyorsan bir iki gün bekleyebilirsin dediler. Ben de daha sonra geliyim dedim. Git gide sinir bozucu olmaya başladı. Uygun bi zamanda götüreceğim bakalım.

hocam kapıyı söküp içine silikon sprey sıkıyolarmış ama tam çözüm değil tabii ki, başında durup görmek lazım ne yapıldığını gerçekten ne olduğunu.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16007]Simply Clever[/MENTION] hocam senin posttan sonra ben de sol ön konsol civarına yoğunlaştım biraz, havalandırmanın orayı cama doğru bastırınca duruyor bende de zırıltı. havalandırmanın içinde bir sıkıntı olabilir belki ama araştırmalarım sürecek.
[MENTION=15910]fatih_buyuk[/MENTION]