škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

On konsol dan gelen cızırtı

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onurnisli

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aynı ses benim aracın sağ camından geliyor bakıma 900 km kaldı bakalım nasıl bi çözüm bulucaklar

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba
arkadaşlar servise bir dostumuz aracılığı ile uğradık servisteki arkadaşın dediği abi bu araclardan ses kökten kesilir dersem yalan olur dedi hangi araba olursa olsun sert plastik olduğu sürece sıcak soğuk sülkülasyonu oldugu müddetçe bu trim sesleri gelmeye devam edecektir dedim siz ne yapıyorsunuz bana dediği bizimkiler hep geçici çözümler bunun mahallesef kalıcı bir çözümü yok hangi araba olursa olsun

Çevrimdışı Simply Clever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben yarın bu sorunla ilgili servise gideceğim, sonucu buraya yazarım.

Yeni aldığım ve henüz 1500km olan bir araçtan böyle sinir bozucu bir ses gelmesine tahammül edemiyorum. Babamdaki 150 bin km'de olan Mazda 3'te hala en ufak bir trim sesi dahi gelmiyor.

Tamam sert plastik olduğunu bile bile aldık arabayı ama daha 1500 km'de zırıl zırıl kulakları tırmalayan bir ses de çıkmaması lazım...

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Simply Clever;625964
Ben yarın bu sorunla ilgili servise gideceğim, sonucu buraya yazarım.

Yeni aldığım ve henüz 1500km olan bir araçtan böyle sinir bozucu bir ses gelmesine tahammül edemiyorum. Babamdaki 150 bin km'de olan Mazda 3'te hala en ufak bir trim sesi dahi gelmiyor.

Tamam sert plastik olduğunu bile bile aldık arabayı ama daha 1500 km'de zırıl zırıl kulakları tırmalayan bir ses de çıkmaması lazım...

merhaba
kesinlikle katılıyorum kabul edilir bir sorun değil bu inanın bana 2004 clio 2 aracım vardı her yeri sert plastik olmasına rağmen bu kadar ses yapmazdı

Alıntı yapılan: fatih_buyuk;625968
merhaba
kesinlikle katılıyorum kabul edilir bir sorun değil bu inanın bana 2004 clio 2 aracım vardı her yeri sert plastik olmasına rağmen bu kadar ses yapmazdı

hocam servise gittikten sonra sonucu yazarsanız seviniriz

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabiaların yüzde 95 inde var bu ses malesef. çözümü de yok olan çözümler geçici

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatih_buyuk;625105
Merhaba
Arkadaslar dün akşam aracimda seyir halinde iken sofor tarafından bozuk ve titresimli yollarda cızırtılı bir ses gelmeye basladi fakat kapıdan da gelebilir bu sesin nedeni ne olabilir şimdiden teşekkür ederim sağolun

Arkadaslar gelen ses patlak hoperlorden gelen cızırtı sesine benziyor

bende de var. geçen hoparlör başlığının altında da yazdım. müzik dinlerken geliyor. konsoldan olsa müzik dinlerken pek duyulmaz amma bu özellikle yüksek seslerde müzik çaldığında gelen bir cızırtı.

hoparlörlerde sıkıntı olduğunu düşünüyorum bu anlamda. 30.000 bakımında hayatımda gördüğüm en kötü servislerden biri olan bir servise söyledim, bas ayarını düzelttik dedi. bas ayarı zaten +1'deydi. problem hâlâ devam ediyor. bu servislerin...

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;625992
bende de var. geçen hoparlör başlığının altında da yazdım. müzik dinlerken geliyor. konsoldan olsa müzik dinlerken pek duyulmaz amma bu özellikle yüksek seslerde müzik çaldığında gelen bir cızırtı.

hoparlörlerde sıkıntı olduğunu düşünüyorum bu anlamda. 30.000 bakımında hayatımda gördüğüm en kötü servislerden biri olan bir servise söyledim, bas ayarını düzelttik dedi. bas ayarı zaten +1'deydi. problem hâlâ devam ediyor. bu servislerin...

hocam senin sorun hoparlör yuvasındaki yapıştırıcının kopmasından kaynaklı olabilir, ya da vidalıysa vidaların gevşemesinden kaynaklıdır. Şu oto muzik sistemi yapan dükkanlardan birinde kapıyı açtırtıp baktır istersen.

Çevrimdışı Feridun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sorun bende de var. Sanki patlak hoparlor gibi yada bozuk para varmis tikir tikir oynuyomus gibi. Ama hic bisey yok arac 30km de :D

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
torpido gözünün kapağı da ses yapabilir dikkat ettiniz mi hiç elinizle bi deneyin bakalım ses yapıyor mu

Çevrimdışı Simply Clever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün Kadıköy Erya’ya uğradım trim sesi ile ilgili.

Servisteki ustayla yola çıktık sesin kaynagini tespit etmek icin. Konsolun sol tarafinda kapiyi acinca gorulen bir kapak var. Kapi kapaliyken goremiyorsunuz kapiyi acip bakin orada bir kapak var. Bendeki sesin kaynagi o kapagin oynama yapmasiydi, sagolsun usta teshisi koyup sorunu halletti hemen. Su an hic ses gelmiyor. Skoda Erya Servisinden oldukca memnun kaldim bunu da belirteyim.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Simply Clever;626066
Bugün Kadıköy Erya’ya uğradım trim sesi ile ilgili.

Servisteki ustayla yola çıktık sesin kaynagini tespit etmek icin. Konsolun sol tarafinda kapiyi acinca gorulen bir kapak var. Kapi kapaliyken goremiyorsunuz kapiyi acip bakin orada bir kapak var. Bendeki sesin kaynagi o kapagin oynama yapmasiydi, sagolsun usta teshisi koyup sorunu halletti hemen. Su an hic ses gelmiyor. Skoda Erya Servisinden oldukca memnun kaldim bunu da belirteyim.

hocam rica etsem bi fotograf atabilir misiniz ben de kontrol ettim ama kapagi goremedim cunku.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Simply Clever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;626067
hocam rica etsem bi fotograf atabilir misiniz ben de kontrol ettim ama kapagi goremedim cunku.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fotografta yesil ile daire icerisine aldigim yer hocam.

Tam olarak nasil bir islem yaptilar ses yalitimi icin bilmiyorum ama su an hic ses gelmiyor bende.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Simply Clever;626091

Fotografta yesil ile daire icerisine aldigim yer hocam.

Tam olarak nasil bir islem yaptilar ses yalitimi icin bilmiyorum ama su an hic ses gelmiyor bende.

anladım hocam, komple bir kapak orası o zaman ben daha ufak bi kapak var sandım. her arabada aynı mı bilmiyorum ama sigorta kapağı olabilir orası. yarın bi silikon spreyle şov yapayım oralara :D

ayrıca bilgi için teşekkür ederim.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bastım slikon spreyi bir işe yaramadı heralde içinde bir şey titriyor. bir sökmek lazım [MENTION=16007]Simply Clever[/MENTION]

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ya arkadaslar bu nedir allah askina sağdaki sesi kestik simdi de soldan gelmeye.başladı işimizi gücümüzü bırakıp bunlarin peşinden koşuyoruz