škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapı camları arasındaki siyah parlak kısımdaki çizikler

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cankanbay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,
Kapı camları arasında kalan siyah parak bir kısım var. buranın adı nedir bulamadım.
bu kısımda 2 ayda çok miktarda çizik oluştu. Çizikler derin değil ancak çok sayıda oldukları için dikkat çekiyor.
Buradaki çizikler nasıl giderilir.
aynı sorunu yaşayanlar var mı?
Bir de bu parçanın adı nedir?
Saygılar

Çevrimdışı bariscan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda daha 2 aylık ve iki yıkamada çizikler oluştu ve çok kötü gözüküyo özellikle güneş vurunca o parçalar piano black sanırım

Çevrimdışı rexar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, benim aracımda da benzer çizikler mevcut. C sütunu şeklinde isimlendiriliyor o parça ve piano black özelliği var.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
malesef orası parlak katı piano black ve silme ile bile çizilebiliyor. kesinlikle polisaj veya dolgu ile geçmiyor. iyi bir boya korumacıya gidin ve nano koruma malzemeleri ile elle uyguulama yaptırın hem çizikleri doldurursunuz hem de tekrar çizilmesine engel olabilirsiniz. ben 1. yılında bekbarsta 3 k ile yaptım deneme amaçlı buyuk oranda azalma görüldü. ama tamamn kesinlikle geçmiyor biraz onunla yaşamak gerekiyor.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Temizlik ve üstüne kaplama yapılabilir, ikinci videodaki arkadaş rapid'e yapmış.

[YOUTUBE]G0vCMo7EyFY[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]_8lVG32chnY[/YOUTUBE]

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda da epey çizik var. Aracın üzerindeki tozu istemeden kapıyı kapatırken elimizle çizdiriyoruz. Arka kısım siyah olduğundan, verniğin üzerindeki her ufacık çizik gözüküyor. Bir ara temizlettirip, folyo kaplatmayı düşünüyorum. Bu arada bir arkadaş sütunun ismini yanlış söylemiş, ortadaki direk B sütunudur. A ön camdaki, C arkadaki direktir.