škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi motor yağı?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;630218
Castrol Motul den üstündür kesinlikle Castrol e devam servisten iyimi bilicez ticari hareket falan değil bunlar sırf müşteri memnuniyetini düşünüyorlar. Zaten Motul un sahteside hiç yok piyasada...

Servis castrol kullanıyor diye en iyi yağ castrol mü oluyor herşeyi en iyi onlar mı bilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreogut;630220
Servis castrol kullanıyor diye en iyi yağ castrol mü oluyor herşeyi en iyi onlar mı bilir

Sanırım arkadaş TARİZ yapmış

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motul ile ilgili araştırmalarımı ve yazılarımı forumda bulabilirsiniz hiç yağ bulamasam halis muhlis ege zeytinyağı koyarım arabaya...
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2017, 13:06:36 Gönderen: trio »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;630218
Castrol Motul den üstündür kesinlikle Castrol e devam servisten iyimi bilicez ticari hareket falan değil bunlar sırf müşteri memnuniyetini düşünüyorlar. Zaten Motul un sahteside hiç yok piyasada...

Castrol'ün ticari hareket olduğunu ben de düşünmüyorum. Ucuz bir ürün değil çünkü. Sonuçta VW AG ile Castrol'ün ortak çalışması sonucu bulunan optimum bir yağ var.

Alıntı yapılan: emreogut;630220

En iyi yağ Castrol demek yanlış bir tabir. VW AG motorları için en iyi yağ Castrol Edge Professional Longlife III 5W-30 demek daha doğru. Castrol'ün de onlarca ürünü var.

Her üreticinin motor bloğunda kullandığı alaşım farklı. Yağa motor aksamları ile birlikte belirli bir AR-GE sürecinden sonra karar veriliyor. Üreticinin tavsiye ettiği motor yağı, emin olabilirsiniz uzun bir AR-GE süreci sonrası karar verilen ürün oluyor.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2004 2005 aynı motoru  kullanan ibizalarda repsol etiketi var skoda da kararı üretici mi vermiş distribitör mü ? Ben kitapcıkta marka göremedim

Çevrimdışı matmual

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
üretici castrol edge 5w 30 öneriyor.
mobil 1 esp 5w 30 da en az onun kadar iyi bir yağ.