škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi motor yağı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Octablue

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamlar herkese  Aracım 1.6 Tdi  105 ps optimal cr  araç yetkili serviste 75 bin bakımından sonra 82000 bin de şuan ve kış aylarına girmeden motor yağı ve filtreleri değiştirmek istiyorum , geçen gün motor yağına baktığımda zift gibi sim siyah olduğunu gördüm  kIş aylarına girmeden değiştireyim dedim.

hangi yağı tavsiye edersiniz ? ne yapalım:)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Octablue;625668
selamlar herkese  Aracım 1.6 Tdi  105 ps optimal cr  araç yetkili serviste 75 bin bakımından sonra 82000 bin de şuan ve kış aylarına girmeden motor yağı ve filtreleri değiştirmek istiyorum , geçen gün motor yağına baktığımda zift gibi sim siyah olduğunu gördüm  kIş aylarına girmeden değiştireyim dedim.

hangi yağı tavsiye edersiniz ? ne yapalım:)

Üretici hangi yağ markası (Skoda Castrol) ve ürünü (5w-30) öneriyorsa onu kullanın.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bakım için henüz erken ama siz bilirsiniz 15 bin km periyodik bakım aralığı sonuçta

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Castrol 5 . 30 LL  kullanıyor ve en cok tavsiye ettikleri

Çevrimdışı Octablue

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Birkaç arkadaşla daha konuştum , bu kadar erken değiştirmene gerek yok dediler :D , fikrini belirten herkese teşekkürler iyi forumlar:ok:

Çevrimdışı Nitro 37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok sık uzun yola çıkmıyor iseniz servis zamanını bekleyin. Ama uzun yola sürekli gidiyorsanız yağınız erken deforme olur. Hatta çoğu markada böyle durumlarda erken yağ değişimi uyarısı gelir ekrana. Şirket aracı olarak cogu marka dizel araca bindim. Ford Fiat opel de başıma geldi. Servis bakımlı araç daha ilk 8 Bn km sonrasında yağ değişimi uyarısı verdi.servise telefon açtım durumu anlattım. Onlarda bana bu bilgiyi verdiler. Çok sık uzun yola giden dizel araclarda yağ erken deforme olur dediler. Bu uyarıyı aldıktan sonra en fazla 500 km yapın ve bu km asmadan da yağınızi değiştirin diyede eklediler. Skoda da böyle bir uyarı sistemi varmı bilmiyorum. Varsa uyarı vermediği için sıkıntı gözükmüyor. Yoksa ve hep uzun yolda iseniz değiştirmeniz de fayda var.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
castrol edge pro titanium fst 5 - 30 long life 507 onaylı..

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizelde motor yağı değiştirdikteb sonra ertesi gün simsiyah olur normaldir:)

Çevrimdışı Octablue

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Nitro 37;625712
Çok sık uzun yola çıkmıyor iseniz servis zamanını bekleyin. Ama uzun yola sürekli gidiyorsanız yağınız erken deforme olur. Hatta çoğu markada böyle durumlarda erken yağ değişimi uyarısı gelir ekrana. Şirket aracı olarak cogu marka dizel araca bindim. Ford Fiat opel de başıma geldi. Servis bakımlı araç daha ilk 8 Bn km sonrasında yağ değişimi uyarısı verdi.servise telefon açtım durumu anlattım. Onlarda bana bu bilgiyi verdiler. Çok sık uzun yola giden dizel araclarda yağ erken deforme olur dediler. Bu uyarıyı aldıktan sonra en fazla 500 km yapın ve bu km asmadan da yağınızi değiştirin diyede eklediler. Skoda da böyle bir uyarı sistemi varmı bilmiyorum. Varsa uyarı vermediği için sıkıntı gözükmüyor. Yoksa ve hep uzun yolda iseniz değiştirmeniz de fayda var.

açıkçası cok nadir uzun yok yapıyorum , şuan aracın ilk çalışması olsun sesi olsun beni rahatsız edecek bir durum yok  , diğer arkadaşlarımın da söylediği dizel araçlarda yağ birkaç bin km de sim siyah oluyor dediler , açıkçası 23 bin km yaptım daha hiç uyarı vermedi çok şükür sorunsuz ilerliyoruz umarım öyle devam eder

Çevrimdışı Octablue

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;625714
castrol edge pro titanium fst 5 - 30 long life 507 onaylı..

herkes mobil Esp Formula öneriyor :D serviste varilden Castrol kullanıklarını biliyorum hatta servisteki arkadaş bize gelen yağ çok iyi piyasada bulamayacağın kalitededir diyip durmuştu ama , yaw tabi:gaz: he he dedim geçtim

Çevrimdışı Taşcı50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben size daha kalite bişey önereyim motul 5w30 xclean + 1.0 tsı motorda kullandım gayet başarılı.

Çevrimdışı tahrix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
vw 504/507 onaylı yağları kullanabilirsiniz. Tavsiye üzerine bir seferlik motul 504/507 yazan yağ kullandım. Servis yağı biraz nazlı onaylayıp koydu. Serviste kullanılan yağdan %40daha uygun fiyatı ancak çok memnum kalmadığımı açıkça belirtmek isterim.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tahrix;630101
vw 504/507 onaylı yağları kullanabilirsiniz. Tavsiye üzerine bir seferlik motul 504/507 yazan yağ kullandım. Servis yağı biraz nazlı onaylayıp koydu. Serviste kullanılan yağdan %40daha uygun fiyatı ancak çok memnum kalmadığımı açıkça belirtmek isterim.

Motul 1,4 TSİ aracıma  kullandım ve bende memnun kalmadım ilk marşta ses yapmaya başladı ve 4 bin km kadar kullandıktan sonra değiştirdim, siz neden memnun kalmadınız?

Çevrimdışı tahrix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;630106
Motul 1,4 TSİ aracıma  kullandım ve bende memnun kalmadım ilk marşta ses yapmaya başladı ve 4 bin km kadar kullandıktan sonra değiştirdim, siz neden memnun kalmadınız?

11 12000km den sonra motor sesinin artmaya başladığını farkettim. Servisin kullandığı castrol de böyle birşey olmamıştı. Servis görevlisi kullandıkları yağın 20.000km ye kadar gidebileceğini söyledi.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Castrol Motul den üstündür kesinlikle Castrol e devam servisten iyimi bilicez ticari hareket falan değil bunlar sırf müşteri memnuniyetini düşünüyorlar. Zaten Motul un sahteside hiç yok piyasada...
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2017, 07:28:24 Gönderen: trio »