škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Değişimmi düzeltmemi??

ercis · 17 · 5970

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ercis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sayın abilerim;hafta sonu küçük bir kaza sonrası sağ ön çamurluk hasarlandı.Araç kaskolu,ben servise düzeltilsin dedim ama faturalı ve köşeli kısımlardan dolayı değişimin daha faydalı olacağını,düzeltmenin belli olabileceğini söylediler.Sizce napmalıyım,satarken hangisi problem olur (fotoları çektim ama..)??

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Geçmiş olsun!

Kasko karşılayacaksa değişsin bence, yıpranmamış panel takılacak nihayetinde...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tip şeylerde elle düzeltme belli olabiliyor..Fotoğraf eklerseniz belki fikir verebiliriz daha net..

Geçmiş olsun..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakın zamanda satmayı düşünüyorsanız düzeltin satmak daha kolaydır ama biniciyseniz bence değişisin

cola kutusunu ezin ve düzeltin sizce bir dahaki darbede eskisi gibi direnç gösterebilcekmi??
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan35;62140
yakın zamanda satmayı düşünüyorsanız düzeltin satmak daha kolaydır ama biniciyseniz bence değişisin

cola kutusunu ezin ve düzeltin sizce bir dahaki darbede eskisi gibi direnç gösterebilcekmi??
:ok::+1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değiştirin bence fotoğraflar varsa sorun değil

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kesinlikle düzeltin :)

asla parça değiştirmeyin, kalıpları farklı !  op orijinal parça olsa bile süper işçilik olsa bile değiştiğini anlıyorlar.

seri üretimdeki  parçanın  montaj bölgesindeki  konturlar kesimler  ile  OEM  yedek parça  olarak  orijinal satılan  gövde panellerinde   experler  ve  işin çakalları  anlasın  diye  farklılık var.

onun yerine abartısız gidin çıkmacıdan temiz bir çıkma kaporta parçası alın süper bir işçlilikle boyatıp taktırın yine iyisiniz.

yeterki aracınızda değişen olmasın.

hergün aracınızı duvara vurmuyorsunuz unutmayın aracın kaporta panelleri değil şasesi darbeyi emer. renaultun plastik çamurlukları ne kadar darbe emebilir enerji absorblar ?

yaşamış ve tecrübe etmiş biri olarak aracınızın tavanı boyalı ise aracı kolay kolay satamazsınız her hangi bir paneli değişikse en az 1000-1500 lira ucuza gider herhangi bir yeri boyalı ise 500 - 1000 ucuza gider vede bu sayılar arttıkça aynı oranda düşüş artar.

bu 2. el piyasasına lanet olsun ama gerçekler böyle
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2010, 14:14:54 Gönderen: AhmetH »

Çevrimdışı ercis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Abi neticede serviste orjinal vardır diye düşünüyorum.Heralde çamurluğun yan sanayii olmaz.Birde bir incelik daha söylediler;düzeltmede belli oranda macun kullanılması gerekiyormuş.bu da en ufak bir darbede çatlama anlamına geliyor.ya da çizik durumunda altta beyaz beyaz sırıtıyor.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ercis;62231
Abi neticede serviste orjinal vardır diye düşünüyorum.,

Elbette var ama fabrikada araba üzerinde gelen çamurluk ile "orjinal çamurluk" arasında basit nüans farklar var, fark kalite değil, sadece bir kaç anlaması çok zor detaydan ibaret, exper bilsin diye. Onu demiş AhmetH.

Mesela benim kapım değişti, 10 santim içeri girdi kapı kasası o çekildi, dingilim değişti, amortisörüm değişti, 4 ön ve bir arka kapı toplam 5 camım değişti...

Satmak istesem katil olacağımı adım gibi biliyorum, bakın açıkcada yazıyorum çekinmiyorum, ben olsam bi yeri değişmiş arabaya bende ederi parayı vermem. Benim arabama 16 zorlukla, anca verirler. (2006 Sedan Ambiante TDI 80 Fabia 49.000 km)

Peki bu para niye verilmiyor, değişim sorun mu demek? Tabiki değil problemsizce biniyorum ama piyasa bu, ölücü dolu.

Ha burda önemli olan benim durumu fifilemem, çokda tın, satmam abi. Anca çok keyfe gelecekde ölü parasına tınmadan satıcamda model yükseltecem, ki benim açımdanda bi 10 sene mümkün gözükmüyor böle bişi :lol: :lol:

Eğer sende satıcı-alıcı değilsen değiş gitsin ama kendine yarar. Arabana değil. "Güzel güzel temiz bineyim" yorumu "binici-kullanıcı" için geçerli. Araba alıp satan biri değişmez, zarar ettirir adama. Çamurluğun değişmiş diye sana saç baş yolduracak, katil edecek rakamlar teklif edecekler. Diyeceksin ufacık bi çizik nelere kaaadirmiş. :)

Elimizden geldiğince yardımcı olmak dileğiyle.
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2010, 18:08:03 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabanın yaşı gençken sorun oluyor,ederinden düşük ediyor işte o zaman zarar ettiriyor ama araba yaşlandıkça bu sefer aynı yaştaki sıfır kusursuz ile arasında neredeyse fark kalmıyor.2005 model arabayı 2015'de yani 10 yaşında sat sıfır kusursuzu ile değişimleri olan arasında kayda değen fark olmaz fazla.(çok çok abartı ve hayati hasarı olanlar dışında).
Ben Favorit'te patlamıştım mesela,kaput ve yanak değişmişti ama satarken o zamanki piyasasından gitti direk hemde kısa sürede,sonuçta 12 yaşında arabaydı.Çıkmada olsa yeni parçada olsa değişen parça mutlaka kendini belli ediyor,eksper olmaya bile gerek yok hatta, biraz dikkatli gözle bakınca anlaşılıyor.
Parçalar ojinal diye satılır ama hiçbiri fabrikadaki preste basılanlar değildir,Ahmet arkadaşımızında belirttiği gibidir durum.Seri üretimdeki araçlarda kullanılır,dışarıya verilen parçalar değildir.

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Ben 16 yaşındaki Springimi satarken bu zorluğu bir miktar yaşadım.

Ön kaput çizik sebebiyle boyalıydı ( taş izleri )
sağ ön kapı, sağ arka kapı, sağ arka ve ön çamurluk , sol ön çamurluklar değişikti :D
sol ön kapıda düzeltme vardı.
sağ direkte işlem vardı. ( sağ direk sağ koltuğun hemen hemen yarısına kadar içeri girmişti )
Araçta boya vardı ( 1995te boyandı, araç 1993 model :) )

Aracımın piyasası 5-5.5 milyar ederken ben 5.9'a sattım. Pazarda bakan adamlar anlamadılar bile çoğu işlemi. Serviste yapılmıştı zamanında hasar. Taklası yoktu ama sağdan yemişti zamanında :)

Bence değişsin, ama düzgün bir trim işçiliği ile ;)

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim eniştenbeyede vurmuşlardı park halinde çamurluğun uç tarafı ezilmişti baya sigorta değişebiliriz dedi ama biz düzelttirdik güzelde oldu

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mümkünse düzeltme ve boyama
sonuçta boyanan var değişeb yok diyeceksin
öbür türlü hem değişeb var ve hem boyanan abi küçük bi göçüktü ama ben değiştim alıcıda diyecekki sen onu külahıma anlat vurdun arabayı adamakıllı bi yere ve başkacada bir şey aramaya başlar

bide şu orjinal parça olayını hiç anlamam

benim oa5 ctaviaya orjinal arka tampon taktılar peki orjinal olmayan favorit tamponu takmaya çalışmakmı oluyor. varmı bunun mantıklı açıklaması. plastik parça dışında kaporta parçalarında öyle damga ve mühür falan yok sanırım

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
@mdindas;

Kaporta parçalarında yan sanayi ve orjinali arasında malzeme kalitesi,kalıp kalitesi gibi farklar olabiliyor. Örnek vermek gerekirse; R9-11 serisi için 150 YTL'ye de ön kaput var, 450 YTL'ye de ;)